• lazerle mozaik kapatacağınıza gözünüzü kapatsanız, mozaiğe bakmasanız daha kolay ve hesaplı olmaz mı?

gözlük de düşünülebilir bak. girişte dağıtırsın çıkışta toplarsın.

yada mozaik olan yerde namaz kılmazsın. gider mozaik olmayan camide kılarsın?

evinde bile kılabilirsin cemaatle? cemaat birbirini tanıyan insanlar demektir. hiç tanımadığın insanlarla yan yana kılıp, tek kelime etmeden dağılınca cemaatle kılmış olmuyorsun. kesin bilgi yayalım.
  • sen git yüzyıllardır güzelim mozaikleri bir şekilde koruyarak bu zamana kadar getir, tüm insanlığa sun ama asrın istikametsizi gelsin daha geçtiğimiz yıllarda yapılan kocaman cami yetmiyormuş, insanlar camilere sığmıyormuş gibi aslı kilise olan yapıyı müze statüsünden çıkarıp cami yapsın. orada gidip birileri namaz kılacak diye, yüzyıllardır korunan mozaiklere bile isteye zarar verilsin. mozaiklerin dizaynına ve yerine iyi bakın, hassas yapılardır ısıdan, ışıktan korunmaları gerekirken gidip lazer ile kapatılacak diyorlar!

allah kahretsin sizi, lütfen kahretsin!!

papanın dediği şu cümleye çok katılıyorum:
    ayasofya’yı düşünüyorum ve büyük acı duyuyorum
    çünkü gözümün önünde zarar verecekler :(
  • south park bölümünden herhangi bir sahne gibi duran olay.
  • lazerle biryer ışıklandırılabilir, ama mevcut aydınlık bölge nasıl karanlık hale gelecek ben de merak ettim.

karanlık ışık, ya da siyah renkli ışık diye birşey varsa da ben,

ne gördüm,
    ne duydum...

edit: imla
  • aynen namaz kılarken haşa bir insan figürü olursa namaz kılan dinden çıkar.
  • lazer milyar dolarlik yolsuzluk, hirsizlikve vurgunlari da kapayabilirse katildigim kampanyadir.
  • yurt dışındaki camiler birer birer kapansın da ayasofya kararını alanları görelim
  • medeniyet düşmanı bedevî zihniyeti yine sahnede!
  • yahu kimi kandırmak bu anlamadım, allah ı mı kandırıyorsun lazerle yüzü kapatıp
  • ilginç bir sistem. perde falan konuşurken adamlar lazere geçmiş bir anda.
hesabın var mı? giriş yap