• politik bir yorumdur. net ve kısa...
  • nobel odulu alan herkeste bir gariplik olmasi durumunun sancar'daki yansimasi.

watson'in irkci ve cinsiyetci olmasi, kary mullis'in "bilim ne yea" havasi diye gider bu liste. kisisel olarak sancar'dan daha fazlasini beklemiyordum.

edit: imla
  • doğru olanı yapmıştır.. sizin dininiz size benim dinim bana demiştir..
  • politik bir yorum değildir. bu adam o kadar politik olsa zaten ilk iş anıtkabir'e çıkmazdı.

demek ki inançlı birisi ve zaten 'isteyen evrime inanır, isteyen inanmaz fakat bunu kalkıp büyük devlet, millet sorunu yapıp kavga ederek bütün enerjimizi boşa harcıyoruz' diyerek de olayı gayet güzel özetlemiş.

aziz sancar'ın ateist-müslüman, evrimci-evrim karşıtı olma zorunluluğu yok. yedirmeyiz.
  • bir müslüman evrime inanabilir veya inanmayabilirken; bence de bu konuyu sürekli dinle çatışır gibi mesele etmek çok gereksiz.
  • bilim insanı olarak tartışmaların dışında kalıp bilime bakması azir sancar'ın, inancını açıklaması bir bilimsel bulguyu ya da evrimle ilgili gelişmeyi inkar edeceği anlamına gelmemekte. zaten evrimi değil evrim ve din tartışmalarını yorumlamış.
  • evrimin inanç konusu olmadığını bilmeyen nobel ödüllü kişi beyatanı.

evrimin aksini kanıtlarsın. istersen taşa tap. bana ne.
  • tek kelimeyle rezalettir. nobel ödülü almış olması bu saçma sapan açıklamayı rezalet olmaktan çıkarmamıştır. açıklaması türkçe mi ingilizce mi bilmiyorum ve bir çeviri işgüzarlığı olarak görmek istiyorum. eğer gerçekten evrim ve inanmak kelimelerini bir arada kullanmışsa gerçekten diyecek söz kalmıyor.

kusura bakmasın aziz bey, yaptığı bilimin temelini oluşturan evrimi inkar etmiş, nobel tıp ödülünü almasını sağlayan çalışmaları bile "dna onarımı" tamamen evrimsel tıbbın ürünü olmasına rağmen görmezden gelmiş oluyor bu durumda. kendisiyle çelişkili resmen.

yok arkadaş ben akademisyen olmayan tıp doktorunun bile hatta ortaokul-lise biyoloji öğretmenlerinin bile evrimi inkar etmesine şaşırırken ve dalga geçerken bu kadar sene çalışma yapmış nobel kimya ödülü almış birinin bu açıklamayı yapmasına ancak gülerim. merak ediyorum kendisi bu araştırmalarında ilahi güçleri mi baz almış yoksa on yıllardır biriken evrimsel tıbbın verdiği bilgileri mi?

düzeltme: scanman in uyarısı ile nobel kimya ödülü olarak düzeltilmiştir. kendisine teşekkür ediyorum.
  • aziz sancar'ın, evrimin bir tapınma, bir inanış ritüeli olmadığını; kabul edilmesi gereken bilimsel bir gerçek olduğunu bilmemesi veya bilse de kabul etmemesi ilginçtir. aslına bakarsanız fazla da şaşırtmayan beyandır. aziz sancar gibi düşünen tonla bilim insanı var. yine de onların iyi birer bilim insanı oldukları gerçeği değişmez.
hesabın var mı? giriş yap