• çocukken çok yaramazdım. 6 yaşımdayken almanya'da elime taş alıp italyan komşunun arabasının üzerine ismimi yazdım. babam beni sigortalattığı için
    arabanın masrafını sigorta karşılamıştı. " enkaz'ın canı sağ olsun sigortaya ödetiriz"
    dedi. yine de haklı olarak bana kızabilirdi fakat hiç kızmadı caaanuuummm babam.
  • 5 senelik ilişkimi yeni gömmüştüm. babam da ilişkide olduğum o çocuğu hiç onaylamamıştı ve sevmemişti, ama yine de sırf ben çocukla birlikteyken mutluyum diye de ses etmemişti. her neyse, çok kötü hissediyorum, ağlamak istiyorum ama bir türlü kendimi bırakıp ağlayamıyorum, hıçkıracak oluyorum, boğazımda bir yumru kalıyor. babamla tunalı'da yürüyüşe çıkmışız, yorulup kuğulu'da oturmuşuz. başımı omzuna koydum, saçımı okşadı, sarıldı. ben de kendimi oracıkta bırakıverdim ve ağlamaya başladım parkın ortasında. babam da bana sımsıkı sarıldı, geçecek kızım, hepsi geçecek, bunu ileride basit bir anı olarak hatırlayacaksın, sen çok mutlu olacaksın, gör bak diye. sonra ağlamam sakinledi, bir taksiye binip eve geçtik.
    bana dediği aynen şuydu evde: bu ağlamanı asla unutmam, o çocuğu da biliyorsun hiç sevmedim, ama ola ki sen bi hıyarlık edip o herife döndün, ben yüreğimi arkama atar, o çocuğa yine hoş geldin derim.

• bir gün sabah kahvaltıda amcama çemkiriyor peder, amcam üniversite okuyor o sıra sevgilisi varken peder onu başkasıyla görmüş galiba, kahvaltıda ağzına sıçıyor. amcam bir ara ben erkeğim yapabilirim gibi bişey dedi, peder iyice dellendi, bunun kadını erkeği olmaz, yanlıştır yapmayacaksın dedi. ben ortaokuldayım o sıra.

o mevzu hep aklımda kalmıştır. o gün bugün daha bir kere bir kadına yalan söylememişimdir, bir kere bile aldatmak aklımdan geçmemiştir.

pederin bizi karşısına alıp oturtup tavsiye verdiği yoktuki, biz de dolaylı yoldan alırdık böyle
  • 1994 yılının son günlerinde iş gezisiyle japonyaya giden babamın arkadaşının ısrarıyla oradan bana playstation 1 alıp dönmesi. şaka maka japonya dışında ilk playstation sahibi insanlardan biri olmam, teknolojiden hiç anlamayan babamın farkında olmadan beni dünyanın en mutlu çocuğu yapması..
  • benim ve kardeşimin bilgisayarına google dns ayarlarını girmişti. tib sansürünü önlemek için.
  • çok var bir tanesi yakında biraderin başına gelmiş. peder okulu ziyaret ederken aynı odadaki biradere müdür yardımcısı sen sigara içiyor muydun diye sormuş, ardından bir sessizlik olmuş. peder dönüp biradere demiş ki : oğlum içiyorsan söyleseydin daha çok para göndeririz.
  • patlamak üzere olan tüpü sorunsuz şekilde boşaltıp bizi felaketten kurtarmasıdır.
  • yaşı annemden büyük ve ben de en son çocuk olduğum için, ben okulu bitirdiğimde, o dedem gibi olmuştu. ilk çalışmaya başladığım zamanlar, bir gün işyerime beni ziyarete gelmiş bana meyve getirmişti. oraya nasıl geldiğini beni nasıl bulduğunu anlamamış, çok şaşırmıştım. çünkü uzak bir yerdi ve o bazen adresleri karıştırırdı. çalışma arkadaşlarım , takım elbiseli, kibar ve sempatik biri olan babamı çok sevmişlerdi.
    ben de çok gururlanmıştım.
    canım babam.
    huzur için de uyu.
hesabın var mı? giriş yap