• geçen hafta aydın'a giderken uğradığım ve kokoreçine on üzeinden on verdiğim mekan. denizli-muğla yolundan geçenler burada mola verip kokoreçinden yemelidir. buradan bir kere kokoreç yediniz mi başka yerde zor yersiniz onu söyleyeyim.
  • yemediğim tek şeydi kokoreç. ki taş da bu listeye dahil. bir ay önce ula'daki ustasından aldığımız kellelerdeki gözlerin yağını yiyebilen tek aile üyesi iken, kokoreç olmuyordu bir türlü. şampiyon, garden hepsini denedim, olmadıydı.

vedat milör'den görünce koca "mutlak burda kokoreç yenecek" buyurdu. ve uğramışken de geçen hafta sonu itibariyle burada önce bir çeyrek ardından bir çeyrek daha diyerek başımı göğe erdirdim. muğla yönünden tavas'a girişte sağda, elmallı pide'ye gelmeden önce. elmallı işi büyütüp iyice tavsatmışken ilaç gibi geldi. kokoreç sevmezlerin derdi olan yeme eylemi bittikten sonra ağızda kalan donukluk ve koku bunda yok. yanında kendi imalatları turşu suyu iyi, bol acılı fakat, mideye kuvvet. çeyrek 3, yarım 6 tl. turşu suyundan para almadı ilk kokoreçi yeme şerefine.

bahçe biraz düzenleme istiyor, yer belediyeninmiş ve üzerine kondurdukları baraka bile vedat milör gelene kadar yasallaşmamışmış. şimdi encümen izniyle yasal ve bahçe düzenlemesi en kısa zamanda hazırlanacakmış. gelir geçer adamı üzecek tek tarafı pazarları kapalı. " e pazartesi yapın tatilinizi sezonda, zırıltı bayramda satılır" dedim, teknik bir zorunlulukmuş pazar tatili, mezbaha sebebiyle. olsun varsın, hafta arası geçeriz.
  • buranın pazar günleri kapalı olması direk insanlık suçudur arkadaş. hangi yüzyıldayız olm, pazar günü kapalı gıda işletmesi mi olur lan? bunun il dışından geleni var, müptelası olanı var? yazıklar olsun :(
  • tavas girişinde kocaman vedat milor fotoğrafıyla reklam yapan uyanık kokoreççi.
  • memleketimin ünlü kokoreccisi.vedat milor 5 yildiz vermis.adamlar da reklam yapmakta sonuna kadar haklilar.yediginiz takdirde siz de kesinlikle 10 numara 5 yildiz vereceksiniz.anlatilmaz tatlardan.not olarak yaninda denizliliyseniz tursu ya a salgam suyu, denizlili degilseniz zafer gazoz alin.afiyet olsun.
  • denizli il merkezi, 500 civarındaki kokoreç dükkanıyla, bu konunun belki de türkiye lideri. ama denizli'nin en iyi kokoreççisi il merkezinde değil, tavas ilçesinde. o da bağlı kokoreç. ben böyle bir lezzet tatmadım. ne ankara'da, ne istanbul'da, ne de başka bir yerde..

bir kere kokoreçleri donmuş değil, taze. içinde abuk subuk hayvan artıkları değil, bumbar ve ince bağırsak var, usulünce. sadece ve sadece kuzu bumbarı ve ince bağırsağı. bir de, çöz tabir edilen yağ. bu yağ, iç yağı gibi zararlı değil, kuyruk yağı gibi çok lezzetli ve sağlıklı.

mezbahada kokoreçi bizzat hazırlayan patron mustafa bey, bu konunun kompetanı ve otoritesi. kendisi sağolsun, bana hem bilgiler verdi, hem de ben yerken masa komşum olup yarenlik etti benimle. burada, izmir usulü diye bildiğimiz tarzda kokoreç var sadece. domatesli kokoreç ezmesine alışkın istanbullular hayal kırıklığına uğrayabilir, dikkat. raconu bilenler için ise, bu bir mini ziyafet. tek kusurları tava ekmeği kullanmaları, ama mustafa beye istida iletildi, o da taş fırın ekmeğine dönerek gereğini yapacak inşallah..

kokoreçi ala sulu diye tabir edilen az-orta pişmiş kıvamda servis ediyorlar ki, tadı doruğa ulaşıyor bu şekilde. yancı olarak başrolde elbette kimyon. isteyen az biraz da tuz, kekik ve acı pul biber de ekletebilir. ille de domates derseniz, doğrayıverirler bir tabağa söğüş olarak. ama en güzeli salatalık turşusu ve turşu suyu ile beraber yemek. ekmeğin arasında iri dilimletin veya tabakta yiyin. asla fazla kızarttırmayın ve parça pinçik doğrattırmayın. benim miktarım şu: kızarmış yarım ekmeğin içinde bir porsiyon, bir porsiyon da tabakta, ekmeksiz. üstüne de buz gibi bir zafer gazozu şişesi açtırırsınız, keyif tamam olur.

burada kokoreç yemeyenler, sakın ha kendini kokoreç yemiş saymasın. vedat milor, boşuna beş yıldız vermez bir mekana..
  • mustafa usta'nın kokoreçleri hala kendisinin hazırladığı rivayet olunur, oğlu kadir'de otomotiv sektöründen elini eteğini çekmiş babadan el alarak mesleği devam ettirmektedir. yaz ayları dışındaki pazarlar ve tüm bayramlarda dükkanı kapatır.
    kokoreçe gelince, temiz ve lezzetlidir, 10 üzerinden 10 alması mevzusu ise kişiye göre değişir fakat ortalamanın üzerinde olduğu bir gerçektir.
    turşu suyunu kendileri üretmektedirler, tüketmekte fayda var. bu arada kokoreç bitince dükkanı kaparlar aç kalırsınız, gitmeden önce arayın.

http://baglikokorec.com.tr/

tavas sanayi sit. sosyal tesisler park alanı
    tavas/denizli
    532 77 444 22

osman usta kokoreçle kapışır, osman usta'nın şehir merkezinde yeralmak gibi bir avantajının olduğunu unutmamak lazım.
  • mükemmel kokoreç yapan mekandır. rahatlıkla "hayatımda yediğim en iyi kokoreç" diyebileceğim kadar iyi kokoreç yapmaktadırlar, vedat milorboşuna 5 yıldız vermemiş. denizli merkezde bulunan vitamin kokoreçten kokoreç yememiz ve rahatsızlanmamız sonucunda, bağlı kokoreçten korkarak kokoreç yememize ve yer itibariyle ön yargılı yaklaşmamıza rağmen, muazzam kokoreci ile gönlümüzü fethetmiştir. *
  • bana kokoreç'i uzun süreli olarak bıraktıran yer.

bodrum-ankara yolunu giderken vedat milor'un resmini gördüğümüz an eşimle beraber gözümüzün parlaması, fren yapıp ilk sağa kırmamız ve mekana girmemiz ışık hızı tadında bir süreçti.

burada kokoreç yedikten sonra ne profesör, ne pikolette, ne şampiyon ne de yol kenarı kömür kokoreççiler... bağlı kokoreç efsanevi bir lezzet ve yanında zafer gazozu ile güzel bir yol üstü lezzet durakları deneyimi yaşıyorsunuz.

denizli'ye gelmeden tavas tabelasını gördünüz mü yolun sağına bakar olsun birisi, vedat milor'un resmi gördükten sonra ilk sağ, az geri yapın. 2013 itibariyle fiyatlar 7'ye 4. (yarım-çeyrek) az baharat çok lezzet formülünü bu kadar iyi uygulayan başka bir kokoreççi görmedim bu hayatta.
  • valla akçeşmeden sonra ilaç gibi gelen kokoreç. ben burayı nasıl keşfetmedim aklıma şaşayım. on numere beş yıldız koko.
    edit: akçeşme saçda yapar, bağlı kömürde. hangisi daha iyi derseniz ne yazık ki "bağlı > akçeşme"
hesabın var mı? giriş yap