• abazan tayfa olarak merakla beklediğimiz film büyü'den fazla malzeme çıkaramadık balans ve manevra fena değildi ama bu filmden ümitliyiz yaşasın türk sineması

edit : seyrettik olmamış koca filmde iki meme o kadar böyle mi ilerleyecek türk sineması neyse evde gangbang girl'ü seyrettik kendimize geldik.
  • daha fragmanından türk sineması için kara bir leke olacağı belli olan film.

insanlar ikiye ayrılır, kadınlar ve erkekler, sevenler ve sevişenler, aldatanlar ve aldatılanlar, yönetmenler ve bir an önce bu işleri bırakıp doktorluğa geri dönmesi gerekenler, sıçtığı yere tuvalet diyenler ve banyo diyenler...
  • mustafa altıoklar'ın bu sefer ciddi anlamda sıvadığı film. oyunculuklardaki abartıya mı, diyaloglardaki basitlik ve tekrarlara mı, bas bas bağıran özentiliğe mi, toptan zorlama ve samimiyetsizliğe mi, klişeleri üretim diye yutturma çabasına mı, ışıkçısından makyözüne, oyuncusundan sponsoruna kadar bu olaya para, emek, zaman ve ne yazık ki ismini harcamış insanların yazıklığına mı vah edelim, karar veremedik. tanıtım pohpohlaması ve kimi isimleri barındırması nedeniyle belli sayıda seyirciyi mutlaka çekecek olan yapım, fragmanında belli ettiğinden daha da kötü olabilen ender örneklerden. ilgi çekici olabilecek olan konuda, parlak bi fikir olan tek(3) mekanda hikayenin geçmesinde veya oyuncularda tek tek sorun olmasa da hepsinin bi araya getiriliş tarzı alerjik etki yaratmış. efenim, her ne kadar insan emeğiyle üretilen herşeye saygı duyulmalıysa ve sanal/kolay ortamlarda emek kötülemek savunulamayacak bi duruş olsa da, filmin benliğimde yarattığı duygu daha ziyade kızgınlık ve kullanılmışlık olmuş, ülkemde sanat adı altında kamuoyunda adı geçebilen işlere/üreticilere kral çıplak diye bağıran olmamasının, halkın mütemadiyen koyun yerine konulmasının, üstelik kendini bu tür ürünlerin içinde bulanların bi müddet sonra gerçekten bişey olduklarını sanmalarının yarattığı asabiyet duygusu tuşlardan internete yansımayı ve boşa harcayacak vakti olmayanları uyarmayı bir borç bilmiştir.
  • girerken üsenilen, girdikten sonra da cikilmayan su dolu macera
  • istediğim kadınla sevişebildiğim, beni dinlemek için can atan onbinlerce hayranıma konser verebildiğim, istediğim film sahnesini gerçeğe dönüştürebildiğim, dilediğimde yalnız kalıp su sesi ile dinlenebildiğim büyülü mekan.
  • en nefret ettiğim şeylerden birisi de, küçük banyodur. banyo dediğin geniş olur. ferah olur. adamlar 200 m2 ev yapıp içine 3 m2cik banyo koymayı reva görüyorlar yaa... hay projeni çizen mimarın bilgisayarına kaktırayım yaa, bu ne mantıksız iştir? yap şu banyoyu geniş geniş de, yıkanalım. çeşit çeşit sabunlarımızı, havlularımızı, deterjanlarımızı filan koyalım. çamaşır sepetimiz, efenime söyliyim çamaşır makinemiz sığsın. küvete kıçımızı sığdırabilelim. içinde yayılabilelim. yok anam, varsa yoksa göt kadar banyolar!

bi insan gereksiz büyüklükte ve hayvani pencerelere sahip salona sahip olup göt kadar banyoyu evine nasıl yakıştırabilir ki? resmen saçmalık. mimarları kınıyorum. kınadım. kın.
  • zoraki erotizm yaratılmaya çalışılmış gereksiz mustafa altıoklar filmi.janset ve burak sergen gene kendini boşuna harcamış.filmin tek gerçekçi yanı kadın memedir repliğinin doğru kişi* tarafından söylenmesi olmuş.
  • mustafa altokların 20m2'ye nekadar dam, dot, meme sigdirabiliriz ve bunu millete sanatsal film diye gazlasak millet yermi ana temali
    surrealist calismasi.
  • bir sahnede seray sever en bir femme fatale tavırlarıyla ve de o billur sesiyle nutuk atmaktadır. kocasının kendisini aldattığı kadına döner ve şöyle der :

"sen gerçek misin ?"

aman allahım ! ne replik ama !! işte tam bu sahnede tam da kendimizden geçmek üzereyken fonda bir başka gerçeklik göze çarpar. böyle kabak gibi 12 kiloluk banyo tüpü gelinlik gibi giydirilmiş fırfırlı tülle sarıp sarmalanmıştır.

ulan evinde tüpünü fırfırlı tülle kaplayan kadından femme fatale mi olur be !! he benim mustafam he benim altıokum ?
  • 6 kişinin, 2 banyoda, gerçek zamanlı bir bucuk saat sürede geçen filmi. hiç bir özelliğini göremedim, ya da düşünüyorumda ben mi bir şey alamadım filmden yoksa film mi birşey vermeyecek kadar gereksiz boş bir yapım mı diye.

--- spoiler ---
    not: ayrıca bir evin banyosunun anahtarı neden 3 farklı kişide bulunuyor anlıyamadım.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap