• klibinin baslangicinda iki taraf da adamlarini toplar, yanniz baazi adamlar ilginctir kanalizasyondan cikip gelirler, kimse de abi ne isin var senin orda demez.
  • pop tarihinin en iyi şarkısıdır. değildir diyen varsa bunun sebebi yine michael jackson'dır.

(bkz: billie jean) (bkz: thriller) (bkz: smooth criminal) ...
  • 1983 yilinda yavastan parlamaya baslayan "from the east coast to the west coast..oraya gelir mina koruz ipneler" konseptindeki zenci cetelerin savasini konu alan bir yapimdir bu..
    beat it in klibindeki beyazli adam olsun klibin basindaki cete resileri olsun gercek ceteciligin kompetani,cete insanlaridir..83 yilina kadar coktan nami duyulmus maykili kiramazlar klibinde oynarlar.."savasmayin dans edin" tarzindaki bu klip ceteler icinde cok tutulmus hatta cetelerin savasina bir "girgiriye" havasi vermistir..rivayet odur ki los angeles polisi ne zaman bir cete savasi olsa music box lara bunun kasetini cakip cetecilerin dans etmesini saglamistir..olmaz tabii boyle bir sey..rivayet dediime bakmayin simdi uydurdum..

neyse efendim sarkinin basindaki bass rifflerini jacksonlardan bas gitar calan koyu tenli arkadas yapmistir..sevgiler burdan..albumde bu sarkidan sonra giren billie jean adli sarkida da ayni gitaristin riffleri duyabilir..sahsi olarak faniyim kendisinin..tanisam belki daha cok severim..
  • şarkı esnasındaki mükemmel solonun,eddie van halen tarafından atıldığı unutulmamalıdır.
  • klibinde beyazlı adam* dışında bir de titreyen adam gibi bir unutulmaz barındıran şarkı. belki de sadece benim aklımda kalmıştır bilemiyorum ama bu herif klibin 4:20'sinde yarım saniye kadar titrer. bu yarım saniyelik titremenin hastasıydım. müzik yelpazesi vs gibi bir programda bu şarkıyı duyduğum anda; yemek de yiyor olsam, yatıyor da olsam füze gibi tv başına fırlardım. kuzenim bana o adamın robot olduğunu söylemişti ve küçük beynim buna inanmıştı. ne de olsa kuzenim çok pis michael jackson dansı yapıyordu ve michael jackson'la arkadaşlarını da yakından tanıyor olmalıydı...
  • ufakken dinleyip heyoo heyoo biz cilginiz manyagiz seklinde gaza gelinip turlu maymunluklar yapilan sarki. bid id cast bid id
  • kim derdi ben bu şarkıyı duyacağım da buz kesileceğim, elim ayağım tutulacak? deli dans eden beyaz ceketli zenci ülkücü abiyi göreceğim ve gülümserken gözlerim dolacak? vay be, ne sevmişiz. böyle aşkın ızdırabını sikeyim...
    (bkz: http://www.youtube.com/watch?v=zkgois75lwk)
  • michael jackson abimizin şarkıları arasında tercihim olarak her zaman ilk sırada yer almaktadır. zamanının ötesinde müzik yapmak adında bir başlık olsa hiç çekinmeden altına yazarım kendisini. yeniden dinlendiğinde ilk defa alınan tadı vermesi ilginçtir. kişiden kişiye görüşler değişir o başka. klibi için ayrıca konuşmak, tartışmak, forumlar ve paneller düzenlemek, ana haber bültenleri yapmak, siyaset meydanı organize etmek lazımdır. 80'li yılların tüm moda anlayışını görmek mümkündür. giyim kuşamdaki had safhada uyum ve ahenk adete gözlerinizi kamaştırır. ayrıca kanalizasyondan çıkan adam, kamyonetin arkasına doluşup kavgaya gitmek, mahalleden adam toplamak, kavgaya forklift üzerinde gelmek (konu ile ilgili bakılacak bir diğer başlık (bkz: pit fighter)), birbirine kemer ile bağlanan çete liderlerinin bıçaklar ile dövüşmesi gibi mahalle dostluğunun yoğun olduğu yıllardan kalma alışkanlıklara da rastlamak işten bile olmayacaktır. hele klipte çetelerden birinin lideri olan ejderha desenli beyaz cekete sahip olan bir büyüğümüz vardır ki aynı zamanda tarif edilemez bir karizma sahibidir kendisi. ceketi çetenin diğer elemanları tarafından özenle giydirilen büyüğümüz ağzına kürdanını da alır ve kavgaya doğru yola koyulur. özellikle kavgaya giderken yolda cebinde olan elini sallaması insana keşke ben de onun gibi yürüyebilsem dedirtir. ancak bu abinin klibin sonundaki kıvırtma kabiliyeti asıl gönüllerimizdeki taht kurma sebebi olacaktır ilerleyen zamanlarda. klibimizin konusu ise kısaca şöyledir, aniden uykusundan uyanan michael abimiz kendini kavgaya çağıran olmamasına rağmen boş kafeye mini bir konser verdikten sonra olay mahalline gider. bu arada çete üyeleri mensup oldukları mahalleden kavgaya adam toplarlar. ve nihayet herkes olay mahallinde buluşur. çete üyeleri mini bir bıçak düellosu ardından michael abimiz araya girer ve bir anda ortam şenlenir, kavga, dövüş kendini dostluk ortamına bırakır. ve olaylar gelişir.
  • klibindeki funky ülkücü tiplemesine kurban olduğumun şarkısı.

pantalonlarını meme uçlarına kadar çeken, ayağına maykıl ceksin basınca hoplayıp toparlanan bir neslin en birinci eseri.

pideee
    pideeeeee
    pideee
    pideeeeee

işte bir peynirli
    pidi pideeee
    cos pideeee
  • kral'ın neden kral olduğunun en önemli kanıtlarından. bu şarkının klibindeki çete üyeleri sadece gerçek çete üyeleri olmakla kalmayıp, birbirine düşman iki çetenin (merak eden olursa crips ve bloods çetelerin adları) üyeleridir.

kral bu klibi çekerken iki çeteyi barıştırmak için lapd -kahrolası federaller- ile çalışmış, bir çok kez çekimleri iptal noktasına gelmiş, gerginliğin tavan yaptığı, iki çetenin birbirine girmesine ramak kaldığı anlar olmuş.

sonuçta ortaya bir şaheser çıkarmış, bize de izlerken kralın ruhuna iki tek atmak kalmış.
hesabın var mı? giriş yap