• --- spoiler ---

83. bölümü ile sezonun en iyi 2-3 bölümünden birini bize izletmiştir. saçma sapan melankolilere, kurtlar vadisi tadında aksiyonlara gerek kalmadan bir cinayet çözdük.
    bunun yanında behzat ç.'yi bize ilk bölümlerinden itibaren sevdiren doğallığı aldık sağolsunlar. bunu her seferinde dile getiriyorum, çünkü ankara'dan uzakta bir ankarasever olarak 1 aylık ara pek hoşuma gitmemişti, anca behzat ç. dindiriyor bu özlemi.

hayalet'in vatandaş hanım ile münakaşası ve akbabaya "at suratlı" diyen adam çok iyiydi. hatta tek bölümlük elemanların yapay oyunculuklarından keyif almak bile ayrı zevk veriyor işte. "oğlooom efsane lan, adam hayal görüyormuş" falan değil, "aga cinayet var"dır behzat ç., şunu bir söyleyelim...

cinayete devam, güzel gidiyor böyle.

--- spoiler ---
  • yaşlandım herhalde: 83. bölümde harun'un cevdet'i kabullendiğini gösterdiği sahnede gözlerim nemlendi.
  • 83. bolumde de yine gerildik, su ticari taksi cekiciye carpsin da biz de rahatlayalim onlar da rahatlasin.

hayalet: radyo aciiim mi?
    akbaba: yok la oturuyoz iste
    hayalet: ben de kalkip oynayalim demedim

su konusmada kendimi gordum, hayalet olarak.
  • her bölümü 78. bölüm etkisi yaratmalıymış fikriyatına sahip olan kişilerin izlediği dizi.

her bölüm o kadar kaliteli olsa 78. bölümün farkı ne olurdu ki? yapmayın arkadaşlar adamlar bir sezonda 38 bölüm gösterdi, game of thrones, spartacus gibi diziler en fazla 10-12 bölüm gösteriyorlar. bu kadar da olsun ama.
  • --- bölüm 83 spoiler ---

ah akbaba ah, bazen tam bir amatörlük abidesisin. binada cinayet işleniyor. senin; adamın sırtındaki iğneyi görür görmez yapacağın ilk şey anında çıkışları kapattırmak olmalı ilk önlem adına. ama sen amirini falan arıyorsun önce. belki kaybettiğin o süre zarfında adam kaçmış olacak. bir de "baytarım ben zoruna mı gitti" tarzı egosal cevapların yok mu? ah akbaba ah...

--- bölüm 83 spoiler ---
  • --- bölüm 83 spoiler ---

83. bölümünde, 2007 yılında içinde boğaziçi üniversitesi fizik bölümü hocalarından prof.dr. engin arık ve asistanlarının bulunduğu, şaibeli ısparta uçak kazasının yeniden gündeme getirildiği dizidir. zira, engin arık ve asistanları toryum madeni kullanılarak çevreye zarar vermeyen yepyeni bir enerji üretim çeşidi üzerine ciddi çalışmalar yapmaktaydılar.

--- bölüm 83 spoiler --
  • --- spoiler ---

oğlum madem cia'sin ne ana bacı karıştırıyorsun ???

--- spoiler ---
  • bu sezon tat vermeyen diyenleri anlamak lazım. ne de olsa dizinin şöyle ilk 7-8 bölümüne bakarsak gayet de kurtlar vadisi kitlesine uygun halde olduğu görülür. sonradan çok şükür bu kadar evrimleşti de efsane olabildi. düşünsenize ilk 7-8 bölüm tadında sürüyor olsaydı hala, kimbilir kaç kereeeee bırakmıştık bu diziyi.
  • 83. bölümün çok küçük bir kısmı angora evleri'nde çekilmiştir. maktul'un evi.
  • 83. bölümün genel olarak beğenilmemesinin en önemli nedeni fragmanda neredeyse bütün kilit sahnelerin verilmesiydi. şunları hazırlarken daha özenli olmaları lazım. ayrıca katilin kim olduğunu da epey erken tahmin ettik bu sefer. muzo ve barbaros diziye epey renk kattılar bu sezon. hikayeye dahil edilmeleri şart diye düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap