• "hakemler olsun, federasyon olsun, saha dışında çok güzel sonuçlar alıyoruz ama beşiktaş'ın sahadaki başarıları yüzünden lider olamadık"ın kısa ifadesi.
  • 'galip gelmese yenemezdi' demek istemiş.
  • ismail kartal'ın beşiktaş'ın lider oluşunu izah ederken kurduğu cümle. samimiyetle söylüyorum; ne demek istediğini anlamadım.

http://www.milliyet.com.tr/…ce-1962117-skorerhaber/
  • "normalde sahaya yansımaması gerekirken sahaya yansımış" şeklinde anladım ben. zira ülkemizde futbol masada oynanır ve sahaya pek yansımaz!
  • spor müsabakalarını masa başında kazanmaya alışmışların şaşkınlığını ortaya çıkaran demeç.
  • ismail hocamızın beşiktaş'ın oynadığı maçlarda puan almasının sebebi olarak rakiplerinden attıklarından fazla gol yemediğini gösteren bir açıklama.

adam kendi dediğini anlamış. o yüzden kendisine arap ismail deniyor sanırım.

(bkz: anladıysam arap olayım)
  • benim de "beşiktaş'ın oynadığı sahaların zeminleri de yardım etti" şeklinde anladığım beyanat. kitap gibi adamsın eagle ismael the arabian, her okuyan başka bir şey anlıyor.
  • ismail kartal'ın acilen bir danışmana ihtiyacı var gibi duruyor. demek istedikleri ile dedikleri arasında uçurum var. "beşiktaş iyi oynamakla kalmayıp iyi sonuçlar da aldı, bu da onlara moral verdi" demek istediği açık. bu tespit de hatalı bence, çünkü beşiktaş avrupa'daki maçları da dahil, çoğu maçında hak ettiğinden çok daha kötü sonuçlar aldı, farklı kazanacağı maçlarda puan kaybetti. ama kartal'ın demek istediği bu. yine de benim için o haberde asıl önemli olan şu sözü:

"başakşehir duran, kontratak yapan bir takım. galatasaray oynadı ama üretken değildi. biz de aynı sıkıntıyı çekiyoruz."

en fazla çekiştiği rakibinin 4-0 gibi bir skorla yenildiği bir maçta o rakibi için "bizim gibi" demek, "oynadı ama üretemedi" demek, bu ligde ender rastlanan bir açık sözlülüktür. aykut kocaman gibi bir sinsilik, bir sataşma çabası yok burada, açıkça gördüğünü söylüyor hem kendi takımı hem de rakip takım hakkında ve hatta bence galatasaray için fazlasıyla iyimser bir yorum yapıyor. beşiktaş'ın ve galatasaray'ın başında olan teknik direktörlerin karakterleri de düşünülürse, bunlar türkiye futbolu için olumlu gelişmeler. prandelli gidecek gerçi yakında, ama yerine fatih terim gibi birisi gelmediği sürece bu tablo bozulmaz. galatasaray yönetimi de biraz düzelecek gibi görünüyor. geriye kala kala yine futbolun belalarından olan aziz yıldırım kalıyor. o da gitse türkiye'de futbol için bir umut olabilir.
  • bu hıyara acıyorduk bir de. hak ediyormuş. fener'in hocasının sözü.
hesabın var mı? giriş yap