• - hacım dün labaratuarda uğraşıyodum formüllerle filan sanırım soğuk füzyon'u bulma yolundaa ..aaasskktir karıya bak olm
    - hani lan ?!
  • geriye kalan %80i kullanamadığımız için kendimi salak gibi hissetmeme sebep olan idea
  • bunun hesabı (beyinden ölçülen elektrik aktivitesi) / (beyindeki nöron sayısı çarpı bir nöronun yaratabileceği elektrik akımı) üzerinden yapılır. ortaya vay be dedirten bir rakam çıkarmak dışında hiç bir anlamı da yoktur.

örnek vermek gerekirse, (istanbul'daki araba sayısı) / (yollara doldurulabilecek araba sayısı) = %5*. vay be. istanbul trafiğinin sadece yüzde beşini kullanabiliyormuşuz. görüyoruz iş çıkışı köprü yolunda %100'ünü kullanınca ne kadar verimli oluyor.

ayrıca (bkz: epilepsi)
  • olm çok büyük bi' iddia ya. misal ben %3'ünü kullanıyorum şu an. demek biraz kassam sikip atacam ortalığı du bakalım heyecanlandım şimdi xhamster'ı açıp sakinleşeyim biraz.
  • arkasından "ulan hepsini kullanabilsek acaba neler yapabilirdik, mesela istediğimiz şeyi beynimizle uçurabilirdik" geyiklerinin gelmesi muhtemel olan söylem. beynini hepsini kullanıp, fermat teoremini ispatlamak isteyenine rastgelinmemiştir.
  • yanlış. doğrusunun, ömrümüz boyunca, beynimizin kapasitesinin %10 unu kullanabiliriz olması lazım. beynin depolama kapasitesi çok yüksek. yani bilgisayar jargonuyla konuşursak, beynin, harddiske yazım kapasitesi çok yüksek. ultra mega hd kalitesinde video çekiyoruz günün ortalama 16 saatinde. ve bu video silinmiyor. siz algılamasanız bile, hipnoza sokulduğunuz sırada videodaki diğer ayrıntıları da en net şekilde hatırlayabilirsiniz. ve bu videonun çekilmesi sırasında, hiç bir şey yapmasanız bile, kan basıncı regülasyonunuz, solunum regülasyonunuz, sindirim regülasyonunuz çalışmaya devam ediyor. yani arka planda en az 3 program daha çalışıyor. ram diye birşey yok yanlız sizde. olsa olsa süperiletken raminiz var ve o ramdeki bilgiler de silinmiyor.

ben niye herşeyi hatırlamıyorum derseniz, geriçağırma mekanizması farklı şekilde. yani 5 yıl önce yaşadığınız bir olayı zınk diye hatırlayamazsınız. önce bir kısmını,sonra daha büyük bir kısmını, sonra olayın tamamını hatırlayabilirsiniz.

edit: işlemcinin her an %100 ünü kullanırsınız. intelin işlemcileri gibi düşünün, ihtiyaç olmadığında frekansı düşürürsünüz sadece. ama her an işlemcinin % 100 ü kullanılır. yani bir cs oynarken yapılan işlem sayısı ile, ders çalışırken yapılan arasında çok fark var. ayrıca zeka,yani maksimum frekans, çocuğun 0-6 yaş arasında gördüğü ilgi ile alakalıdır. 0-6 yaş arasında beynin %90 ı geliştiğinden, o yaşlarda ne kadar ilgilenilirse, beyin hücreleri arasında oluşan sinaps sayısı o kadar artar ve çocuk o kadar zeki olur.
  • onu bulamayanlarda var baktigin zaman. hulogggggggg
hesabın var mı? giriş yap