• demekki kafalar isviçre lokasyon türkiye olmuyormuş. bu ülke öküz dolu hem de öküz oğlu öküz.
  • takip mesafesini korumadan altındaki tonlarca ağırlığındaki araçla şehir içinde hız canavarlığı yapan kamyon sürücüsüne katıksız 10 sene hapis verilmesi gereken olay.

böyle 50-100 kişiye bu cezaları istisnasız verseler takip mesafesi konusunda vatandaşlar bilinçlenir.
  • yol verilen dayının hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam ettiği olaydır.
    edit: imla
  • yol verilen yayanın hiç üzerine alınmadığı olay,
    yayaya yol vermek için dikiz aynasından arkadaki sürücünün mesafeyi koruyup korumadığına bakmalı, hatta yaya arkadaki aracın mesafesine ve hızına baksa geçeyim geçmeyeyim diye öndeki aracı afallatmaz.

bir sürü hakaret mesajı geldi;
    kamyoncu hatalı zaten onu yazmaya gerek duymadım.
    altını çizdiğim nokta bizim topyekün herkesin kuralları bildiğini düşünmek gibi bir lüksümüz yok.
    koordineli olarak yaya, önden gelen sürücü hatta sürücünün sağından ya da solundan gelecek başka sürücülerin, arkadan gelen sürücülerin aynı mantıklı bilince sahip olduğunu kabul edersek kaybederiz, sürücünün ve yayanın dikkatli olması gerek. yok hakkım diye atlarsak imamın kayığına bineriz....

edit,
  • devletimiz bu kazanın sorumlusuna vereceği ibretlik ceza ile haftaiçi atılan mesajın samimiyetini belli edecektir (!)
  • bir adet ayı oğlu ayı içeren kazadır.
  • bilecik diye bir yer olmadığından böyle bir olay da olmamıştır.

(bkz: bilecik diye bir yerin aslında olmaması)
  • türkiye'nin 2019 yılında bile bu kurala hazır olmadığını gösteren olay.

ankara'da şehrin göbeğinde yaşıyorum. yaya geçitleri ya silikleşmiş ya da tabelası yok, bilmediğiniz yollarda nerede yaya geçidi var anlayamıyorsunuz.

hız sınırının yüksek (ya da sınıra uyulmadığı için trafiğin hızlı aktığı) yollarda da yaya geçitleri var. önce hız kontrolü yap, tamponuma yapışan ya da makas atan hanzoları engelle, öyle koy bu kuralı.
  • o sokaklarda öküz gibi o kamyonla gaza basan adamin yüzde bir milyon hatali oldugu kaza.

evet linc kültürünü sevmem, hakketti 100 yil hapis alsin, madem hata yapti ölsün diyenlerden degilim. ama yaptiginin da bir makul bir bedeli olmali.
  • bu sahnede en cok yayayi sevdim. efendiligini, istifini hic bozmadi. yayaligini yapti ve yaya gecidinden gecti.
hesabın var mı? giriş yap