• wharton gibi bir üniversitede ekonomi profesörü ol, alanında dünyaca tanın sonra her şeyi bırakıp türkiye'ye gel siyasete atıl. vallahi bravo. gerçek bir vatansever. bu adam bu ülkenin ekonomisinin nasıl düzeltilebileceği hakkında yorumlar yapıyor, ekonomi modelleri sunuyor ama yine de nebati'nin olduğu, inatla faizleri düşüreceğim diyen cumhurbaşkanının olduğu ittifak daha fazla oy alıyor. ben gerçekten halkın neden bile isteye daha fazla fakirleşmeyi göze aldığını anlamıyorum.
  • asgari ücretin bir tık üzerinde maaş alan beyaz yakalı burjuva "bana ne kardeşim, benim tuzum kuru ben ne düşünecem" deyip sandığa bile gitmezken.. dünyanın her yerinde en üst standartlarda çalışabilecek ve yaşayabilecek iken gelip burada savaş veriyor.. gerçek vatansever budur.

saygıyla eğiliyorum.
  • gözleri dola dola, sakinliği ve naifliği ile gerçeği haykıran adam. türk milleti bu söylediklerinizi asla unutmayacak bilge hocam.

link

yazık, günah. türk çocukları ve gençlerinin hatırına ikinci turda bari tercihinizi düzgün yapın.
  • bilge yılmaz gibi donanımlı,işin ehli kişiler varken, ekonomi gözleri ışıldayan nebatiye mahkum edilmiş,kalite farkı..yazık ülkeye
  • krt tv ile olan röportajında babasının 1970'ler ecevit chp'si üyesi olduğunu ve sol görüşlü birisi olmasına rağmen meral hanım ve iyip politikaları kendisine sıcak geldiği için iyip ile çalışmayı tercih ettiğini söyleyen akademisyen, politikacı.

dünyanın en prestijli ekonomi okulu wharton school of business'te öğretim üyesi ve gelip türkiye'de akp'nin, ben ekonomistim diyen imamın yerle bir ettiği ekonomiyi düzeltmek için ülkesine dönmek istiyor.

böyle bir enkazla uğraşmak ve ülkesini refaha çıkartmak istiyor. vatanseverlik içi dolu boş sözlerle demagoji yapmakla olmuyor işte…

kendisine yerli ve milli diyenler, kendileri zenginleşirken ülkenin fakirleşmesini saraylarında ejderha meyveli smoothieleriyle kahkahalarla izleyenler, bilge hocaya bakın ve utanın.

son oksijen röportajını buradan izleyebilirsiniz:

oksijen tv
  • 'estagfurullah kemal bey benden cok daha tecrübeli bir politikacı' aldın mı cevabını kübra ablacım sana bu gece masayı karıştırmak için bir ekmek çıkmayacak ağlamaya başlayabilirsin hemen canlı yayında.
    helal olsun bilge hocam arkandayız
  • şöyle bir adamdan yararlanma şansını elimizin tersiyle ittik ya, bu toplumun utanç hanesine bunu da yazıyoruz.
  • bu adam princeton phdli ve 20 yıldan fazladır wharton'da hoca. milletin hayal dünyasının alamayacağı yerlerde sunumlar yaptı, araştırmalarını anlattı. iq ortalaması 150+ olan konferanslarda insanlarla ekonomi ve finans tartıştı. dandik bir gazetecinin karşısında rahatça soruları cevaplaması çok normal, sakin olun arkadaşlar :)
  • babacan falan hikaye. bilge hoca, refet hoca, daron hoca, uğur hoca, hakan hoca. dünyada böyle ekonomi kadrosu sayılıdır.
  • adam salağa anlatır gibi karşısındaki anlatıyor, ama karşısındaki kübra par olacak hanımefendi saçma sapan sorularına devam ediyor.

umarım kazandıktan sonra ekomomide önemli yeri olur bu adamın. popülist değil, birikimli, profesyonel bir ekonomist.

ama gel gör ki karşısındaki 'gazeteci' sürekli hocanın sözünü keserek sorular soruyor.

adam salağa anlatır gibi anlatıyor, hiç dinlemiyor olsa gerek ki 'gazeteci' aynı soruyu ısrarla soruyor.

bilge hoca ise çok rahat, çok profesyonel.

edit: bu kadın harbiden sıkıntılı. soru soruyor hoca bitirmeden peki tamam deyip başka soruya geçiyor.

bilge hocayı tuzağa çekmeye çalışıyor ama hoca çok sakin.

özetle bilge hoca çok iyi, çok donanımlı karşısında düzgün bir gazeteci olsaydı daha çok etki edebilirdi, hoş şu haliyle bile etkili.

kübra par ısrarla faizi yükseltecek misiniz diye sordu
    bilge hoca ise yükselteceğiz desek tcmb'yi zan altında bırakırız diyerek normal olanı hatırlattı gazeteci bozuntusuna.

önümüzdeki aylarda kontrolsüz para basımı yüzünden enflasyon artmaya devam edecek diyor.
hesabın var mı? giriş yap