• öncelikle (bkz: #58677743). evet bu entrynin ilk başlığı buydu ama sonradan bakınca ne kadar mantıksız olduğunu fark ettim. (bkz: aferin bana) o yüzden yanı başlık ile aynı entry tekrar karşınızda (bkz: bravo bana)

sıcak suya ulaşma rahatlığıdır.
    sıcak suya ancak bir araç ile (ocak, kettle) ısıtılarak ulaşılıyorsa o ev taş devrindedir.
    banyo için sıcak suya kazan ile ulaşılıyorsa cilalı taş devrindedir, kazan ile ısınan banyo çok güzel de olsa nostaljik de olsa ilkelsin kazan.
    sıcak suya tüplü şofben ile ulaşılıyorsa bakır çağında sayılır ancak bu tüp mutfaktan alınıp şofbene takılıyorsa taş devri ısıtmalarından farkı yoktur, işkencedir zordur ayrıca tehlikelidir tüplü şofben.
    elektirikli şofben de benim için bu kategoride aslında. sıcak suyu azıcık akıtır, suyu açmak istersin buz gibi akar ısıtamaz. çok gereksiz bir aletsin bence elektirikli şofben.
    sıcak suyun kombi ile sağlandığı evler orta çağdır sebebi doğal gazın anlamsız pahalı olmasıdır. bu kadar pahalı olmasa her musluktan gürül gürül sıcak su aksa, sabah yüzümüzü sıcak suyla yıkasak, bulaşıkları buz gibi suyla durulamak yerine sıcacık suda durulasak ellerimiz donmasa (bkz: fakirliğin gözü kör olsun)
    modern çağ ile sıcak suya ulaşılan evler adam gibi merkezi sistem kullanan, ısınmasından sıcak suyuna bu şekilde ulaşılan, her daim her musluktan rahat rahat sıcak suya ulaşılan evlerdir. merkezi sistem her zaman maddi olarak adil görülmese de medeniyetin tavanıdır gösterge olarak.
    bir evin medeniyet göstergesinde uzay çağı taharet musluğundan gelen sıcak sudur net. japon yapmış adamlar kendilerine iyi bakıyor arkadaş.
  • üçlü çekyat bulunmamasıdır
  • evi sarıp sarmalayan bir biber ya da soğan kokusunun olmayışıdır.
  • atatrk resminin asili olmasidir.

hala bu kafar var amk
  • içinde yaşayanlar mutsuz, sevgisiz ve tatminsiz ise moderndir.
  • çok garip, 21. yy'ı post-modern çağ olarak kabul edecek olursam, bu durumda modern bi bakıma nostaljik kalabilir.
    yine de, bambu olabilir. sebebini bilmiyorum.
  • modernliğin fikirsel olduğunu göz önüne alırsak içinde yaşayan insanlardır.
  • kahve masası olmasıdır. üzerinde kahve masaları hakkında bir kitap olmalı. hatta bu kitap ihtiyaç halinde kahve masasına çevrilebilmeli.

a coffe table book about coffee tables
    https://www.youtube.com/watch?v=7kudpftfw6w
  • modernlik ve zenginliğin farklı anlamlara geldiğini bilen bireylerin yaşadığı evdir. adam gitmiş sıcak suya ulaşma rahatlığından bahsetmiş he ya modern insan merkezi sistem evde oturur sıcak suyu ordan gelir diğerleri hobi olarak soba şohben kullanır...bu zekaya göre suudi şeyhleri her olanağa sahip olup modernliğin zirvesinde yaşar.
  • kapı önünde olmayan ayakkabılar.
hesabın var mı? giriş yap