• iki nedeni olabilir;

birincisi; hatayı yapan insan sizin için yeterince önemli değildir ve size karşı bir hata yapınca yokluğu hayatınızdan bir şey eksiltmeyecektir.
    ikincisi; geçmişinizde size karşı yapılan hatalara karşı çok toleraslı ve affedici olmuşsunuzdur. bunun sonucunda daha fazla hatayla karşı karşıya kalmışsınızdır. yani hatalara tahamülünüz kalmamıştır

netice itibariyle hata yapan insan affedilmeye alışık birisiyse, çok şaşıracaktır bir kalemde silinmeye.
  • ülkemizde maalesef birçok trafik kazası sonucu gerçekleşmektedir bu.
  • bu eylemi yapan kisi buyuk bir ihtimalle mukemmeliyetci bir yapiya sahiptir. yakin iletisimde oldugu, deger verdigi insanlarla olan iliskisinde kusur istememektedir, en kucuk bir kusur her seyi yerle yeksan eder, ona gore artik bir seyler kirilmistir ve ne yaparsan yap hicbir sey eskisi gibi olmayacaktir. kisi o kisiye olan inancini, guvenini kaybetmistir, kaybettigi anda da o iliski zaten bitmistir.
  • eğer kolay kolay kimsenin silemediği bir insansanız bunu kolayca yapabilen biriyle karşılaşmak hakkaten koyar. bir insanı kolayca hayatından silebilen birisi kolay da alabilir başkalarını o hayata. silen kişi açısından sorun yok ortada yani.. lakin silinen taraftaysanız sorun olabiliyor bazı bazı..

kişisel sorunlar ama; yani zaten kolay kolay hayatınıza birini sokamayan türdenseniz eyvah... amdan götten nedenlerle biri sizi hayatından çıkarınca insanlara dair inancınız gittikçe azalır. zaten içine kapanık bir insanken, başkalarının bu kadar acımasız olabileceğini gördüğünüz an, hayatınıza insan yerine kedi köpek almaya başlarsınız... doğru ya, kedi veya köpeğiniz bir öğün yemeğini vermediniz diye size kızar ama sizi siktir etmez.. hatanızı telafi ettiğinizde gelir sever gene sizi...
  • hatanın boyutuna göre anlam kazanabilir.
  • - hmm, görüyorum ki evimi kundaklamışsın.
    - daha ilk defa ama ya!
    - konu üstüne biraz düşünmem lazım, bilemiyorum.
    - ya bak çabuk karar verme pişman olacağın bir şey söyleme
    - ..biz sizi ararız.
  • huylu huyundan vazgeçmezle doğruluğu savunulamayacak bir hareket bir kere...

zira belki daha huylarını bilmiyorsundur hata yapanın.. hata yapmayabilir de.
    veya; çok iyi tanımışsındır elemanı, ama o vakte kadar hiç hata yapmamıştır. zaten o saate kadar o kişiyi huylarıyla beraber kabul etmişsindir yani.. her zamanki huylarının dışına çıkarak bir davranış sergilemiş demek oluyor. bu demektir ki, yapılan hatanın tekrarlanacağı anlamına gelmeyebilir.

veya gelebilir de;

risklere girmeden arkadaş, sevgili, ana, baba, can, ciğer ve kuzu sarması olunmaz.. risksiz beraberlik diye bir şey yok...
  • ikinci hataya izin vermemenin en isabetli yoludur sonuçta..
  • çıkaran ufak bir hatada silecek bir tip ise, hata yapan hıyara da sormak lazım ne işin var öylelerinin hayatında.
  • riski sevmeyen insanlar için sonu gerçekten güzel olan bir davranış. yıllardır böyle davranıyorum. ufak bi katakulli ve samimiyetsizlik sezdiğimde o arkadaşımı ebediyyen siliyorum hayatımdan. diğer arkadaşlarıma da ibret oluyor bu davranışım. o yüzden mütevellittir ki bu yaşıma kadar dostluğuma değer verdiği halde ne benim arkamdan bi iş çeviren bi arkadaşım oldu ne de iş çevirmeye cesaret edebilen biri.

ben de öyle aman aman bi arkadaş acısı çekmeden yaşıyorum tüm hayatımı. beyin olarak rahat olmak isteyen her kişiye tavsiye ederim bu davranışı.
hesabın var mı? giriş yap