• **
    şimdi geçen günlerin birinde iş vesilesiyle derin düşüncelere daldım. tam derin derin düşünüyorken, izmir de bir kokoreç dükkanının duvarında yazan özdeyiş geldi aklıma, çünkü aşırı derin düşünüyordum. he evet, ne diyordu orda; insanlar eşit doğar bazısı çeşit doğar.. doğru bi söz. peki benim işi gücü bırakıp, mel mel düşünmeme sebep olan şey neydi? tüm bu düşünme faslı, iş vesilesiyle olmuştu. bi ara işi bırakmam lazım ehi. neyse, kocaman kocaman yetişkin insanların kocaman kocaman enteresan tavırlar sergileyebildiği dünyada, bence açıkça hinlik olan şeyi, bir arkaaşım 'çok zekice' bulmuştu. arkadaşımın bu hususta böyle düşünmesini çok güvenilmez bulmuştum. konuyu bahsetiğim bi başka arkadaşım, diğer arkadaşın fikrini pek zekice bulmamıştı. peki zeka bu örgünün neresindeydi? ruhundaydı, onun da topu topu 21 gram edebilme ihtimali var. eheh, o yüzden bu yöntemlerden birini bile bilmiyorum ben. ben çok yanlış geldim galiba kardeş. o kadar yazmıştım peee. bu da böyle bi anım olsun, hayırlı işler.
  • sen daha düşündüğünü söylemeden senin düşündüklerini sana söylemesi.
  • sinema ile ilgili bir dergide kendisinden sadece demirkubuz olarak bahsediliyorsa bu insan mutlaka zekidir.*

geyik bir yana da ne kadar zeki olduğundan çok zekasını ne için kullandığı önemli, adam sosyal konularda kafa yoramıyorsa toplumsal konuları sadece kendi şartları üzerinden değerlendiriyorsa yemişim ben o insancığın zekasını.
  • sorarsın kendisine;
    -zekimisin la sen?
    -hee
    -çok da skimdeydi.
  • yalan söylediği ortaya çıkıyorsa bir insanın sike sürülecek aklı yoktur. yok ortaya çıkmıyorsa normal düzeyde zekidir. insanlara o yalanı yaşatıyorsa süper zekidir.
  • african mango diye kendi listesindekilere zulüm oluyorsa zeki meki değil bildiğin anguttur. kendisiyle ivedi bir şekilde irtibat kesilmeli, şeyşel adalarında bir palmiyenin dibine canlı canlı gömülmelidir. bakalım o sıcakta kumun altında kaç kilo verecek pezevenk.
  • bir kibrit çak (bul bi yerden) hızla ona doğru yaklaştır korkup geri kaçarsa maldır, üfleyip söndürürse zeki.
  • leyla ile mecnuna gülüp gülmediğini sorun. gülmüyorsa zekidir. gülüyorsa salaktır diyemeyeceğim ama zeki olduğunun garantisi yoktur.
  • solaksa, bir ihtimal diğerlerinden daha zekidir diyebiliriz. tabi önyargı da olabilir bu :p
  • suyla dolu 3 metrelik bi fıçıya kafasından bastırıyoruz, çıkmaya çalıştıkça elimizdeki sopayla daha çok bastırıyoruz, 7 dk sonunda henüz ölmediyse; çok zeki bir insan olduğunu anlıyoruz. afiyetle yiyebilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap