• aslında dasnçı olan bi grup erkeğin bakın biz şarkı da söleriz süper olur hede hödö dedikleri ama bişeye benzemeyen grup... kız version'uda citir kizlar'dır ve yonca evcimik'ten destek almışlardır....
 • sarkilarinin ismi de bir kac iyi adam (bkz: yaran turkce sarki sozleri)
 • kizlari portal olarak kullanmaya niyetli bu cins metropolit adamlar, geçitten yıldızlara ulaşmayı hedeflemişlerdi. keza, oldu sanırım, yoklar ortada, iyi oldu, bir derviş ben değilim ortalıkta olmadıklarına sewinen.
 • bir kac iyi adam bir grup dansci ve issiz gucsuz zirzop un federasyonu idi.yonca evcimik in lombor lombur sarkan etli kollarinin altinda toplanmislardi, citir kizlar ile birlikte.hatta yanilmiyorsam ortak album yapmislardi.a side bunlar b side citir kizlar mi idi ne idi.
  debut sarkilari igrencti.berbat danslar sergilerlerdi, klibin cekilisine caddede tanik oldugum sirada bu kadar ogurtken bir eser ve kurulus olabilecegi ihtimali ustunde durmamistim.yanilmisim
  kendi isimlerini tasiytan debut sarkilarinin sozleri su sekilde idi

  dun okuldan cikarken
  onu gordum aniden
  beni sevdigini soylediiiiiyi(burdaki detonasyon superdi)
  gercekten de oyleyidi

  dondum kaldim o anda
  alkol vardi kanimda(aha siniflarda alkol servisi olan bu okul kenan evren lisesi olmali)
  ben de oldum galibaaa
  ucuverdik yildizlaraaaaaa

  bir kac iyi adam
  gidiyorduk kizlaraaaaaga
  bir kac iyi adam
  ucacaktik yildizlara

  benim kizim baskasina benzemez
  gec kaldim diye uzulmez
  yaniyordu dudaklariii
  benden baskasi sonduremeeeeez

  ayrica (bkz: faruk kurukaya)
 • su ozelliklere sahiptir grup, hastasiyim:
  türkiye'de kurulan ilk dance & vocal grubu
  türkiye'de ilk single çıkartan grup
  en çok canlı yayın konuğu ve en çok reyting rekoru
  sadece iki şarkı ile en çok sahnede kalma (1:10 dk)(saka degil, gercek)
  yine türkiye de bir ilk çıtır kızlar grubu ile ortak albüm
 • bir kac özürlü adam en uygunu kesinlikle. kabuslarimiz süsleyecek kadar kötülerdi. dans desen hak getire, 3 tane abi cikmis, kizlarin lisede beden egitimi derslerinde yaptigi abidik gubidik hareketleri yapardi, ses desen paslanmis yayli yatak ya da 45 seneden beri yaglanmamis kapi mentesesi gibiydi. bunlarda biraz akil fikir olsa kendi kliplerini yayinlamadan önce bi seyreder "abi cok kötüyüz, birakalim bu isleri kabzimallik felan yapalim en iyisi" derlerdi, demeleri gerekirdi, bu millet icin demelilerdi.
 • şimdi bunlardan bazıları yonca evcimik'in arkasında dans ediyor. diğerleri ne oldu bilinmez.
 • bir kac iyi adam
  gidiyorduk kizlara
  bir kac iyi adam
  ucacaktik yildizlara

  türkiye'nin ilk boyband'ı, biraz nkotb'dan a$ırma biraz take that'den kopya olan birkac iyi adam'ın hikayesi efendim.
  yonca evcimik'in avrupa ve deniz a$ırı ülkeler de var neden biz de yok diye iclenmesinden sebep bi sıcak bi yaz gecesi kurulu$una karar verdigi grup. ilk olarak 4 ki$i cıkıp sonra sayılarını 5'e cıkaran cılgın gencler olarak yola cıkan ve toplamda iki album yapan daha sonra ülkenin dört bi yanına dagılıp salsa muzigi yaymayı kendilerine misyon edinen insanlardır kendileri efenim.
  grup 1995 yılında agırlıklı olarak turuncu rengin hakim oldugu bugun hala anla$ılamami$ kıyafetlerle yola cıktı, birkac iyi adam albumunde toplamda 4* $arkı bulunmaktaydı.
  grubun liderligini aytunc adında dans ederken sacları ahenkle dans eden bi arkada$ yapmaktaydı [bu arkada$ gunumuzde yonca evcimik kliplerinde dans ediyo]. faruk kurukaya isimli arkada$ o zaman uzun saclı ve ata benzeyen kemik yapısıyla suskun suskun otururdu.. gereksiz bi ayrıntı olarak; bi sabah programında faruk k'nın grubun konfucyus'u oldugunu duyup televizyonu kapatmı$tım.
  grup 1998 yılında saclarını sarıya boyamı$ devamlı suretle transparan giyinen ogun isimli bi yigitin katılımıyla sayısını be$'e cıkardı. bu albumde tarz degi$ip siyah giyinip gözlerini kısıp pozlar falan verdiler, ama ogun'un geli$i grupta aytunc'un liderligini sarstı, grupta ayrılıkcı sesler yükselmeye ba$ladı. ve ikinci kasedin ardından dagıldılar.
  aytunc ve ekibi acıbadem civarında bi dans kursu gibi bi$i actı sonra aytunc digerlerini sepetledi tek ba$ına patronlugunu ilan etti.
 • (bkz: murat ince)
hesabın var mı? giriş yap