• bir kac iyi adam
    gidiyorduk kizlara
    bir kac iyi adam
    ucacaktik yildizlara

türkiye'nin ilk boyband'ı, biraz nkotb'dan a$ırma biraz take that'den kopya olan birkac iyi adam'ın hikayesi efendim.
    yonca evcimik'in avrupa ve deniz a$ırı ülkeler de var neden biz de yok diye iclenmesinden sebep bi sıcak bi yaz gecesi kurulu$una karar verdigi grup. ilk olarak 4 ki$i cıkıp sonra sayılarını 5'e cıkaran cılgın gencler olarak yola cıkan ve toplamda iki album yapan daha sonra ülkenin dört bi yanına dagılıp salsa muzigi yaymayı kendilerine misyon edinen insanlardır kendileri efenim.
    grup 1995 yılında agırlıklı olarak turuncu rengin hakim oldugu bugun hala anla$ılamami$ kıyafetlerle yola cıktı, birkac iyi adam albumunde toplamda 4* $arkı bulunmaktaydı.
    grubun liderligini aytunc adında dans ederken sacları ahenkle dans eden bi arkada$ yapmaktaydı [bu arkada$ gunumuzde yonca evcimik kliplerinde dans ediyo]. faruk kurukaya isimli arkada$ o zaman uzun saclı ve ata benzeyen kemik yapısıyla suskun suskun otururdu.. gereksiz bi ayrıntı olarak; bi sabah programında faruk k'nın grubun konfucyus'u oldugunu duyup televizyonu kapatmı$tım.
    grup 1998 yılında saclarını sarıya boyamı$ devamlı suretle transparan giyinen ogun isimli bi yigitin katılımıyla sayısını be$'e cıkardı. bu albumde tarz degi$ip siyah giyinip gözlerini kısıp pozlar falan verdiler, ama ogun'un geli$i grupta aytunc'un liderligini sarstı, grupta ayrılıkcı sesler yükselmeye ba$ladı. ve ikinci kasedin ardından dagıldılar.
    aytunc ve ekibi acıbadem civarında bi dans kursu gibi bi$i actı sonra aytunc digerlerini sepetledi tek ba$ına patronlugunu ilan etti.
  • ayrıca bu grupta esmer, uzun boylu birisi vardi. dans eder, $arkı söylemekten gram anlamaz gibi dururdu.
    be$ikta$'ta ikamet ederdi, ihlamurdere'de hacı bir kuru temizlemeciye transparan sahne kıyafetlerini falan verip temizletirdi. garibim hacı, kıyafetleri her eline alı$ında cin carpmı$a döner 2 sübhaneke okumadan makinayi acmazdi.
  • - alo! biz bir kaç iyi adam..
    - kaç kaç?
    - bir kaç..
    - ne vardı..
    - çıtır kızlar orda mı?
    - yok..
    - çıtır kızlar nereye? nerelere gideerler?
    - size ne lan?
    - biz uçacaktık yıldızlaraaaaa.. da onları da alalım dedik..
    - siktirin uçun.. bana uzak yıldızlara yakın..
    - eheh.. peki.. byzzz..
    - kondolizarayzzzz..
  • kizlari portal olarak kullanmaya niyetli bu cins metropolit adamlar, geçitten yıldızlara ulaşmayı hedeflemişlerdi. keza, oldu sanırım, yoklar ortada, iyi oldu, bir derviş ben değilim ortalıkta olmadıklarına sewinen.
  • sünnet olduğum gün sabah 6'da televizyonda çalan şarkı.

dinlerken, "bu da gelip geçecek, elbet yıldızlara uçacağım ben de bu abiler gibi" diye geçirmedim içimden,

"ulan adamlar yıldızlara uçuyo biz hala sünnet oluyoruz" dedim. netekim o adamlar gibi olacağıma sünnet olmayı yeğlerim bugün aklıselim konuşmak gerekirse.
  • ilginç kliplerini, yanlış anlamalara mahal vermemek için anlatıyorum.

klip bildiğiniz üzere şu: http://www.youtube.com/watch?v=zjmkbenpzzc

şimdi, dört dansçı arkadaş aynı evde yaşamaktadırlar. bunlar "biz çok uçarıyız, çok çapkınız (alakası yok, bunu klibin sonuna doğru anlıyoruz.), çılgınız." filan diye takılmaktadırlar.

neyse işte, sabah olur; bi tanesi kafasında anaokulu çocuğu şapkasıyla uyanmaya çalışmaktadır. diğeri banyoda kıçını başını sallaya duş almaktadır. bir diğeri "konu komşu ne der." diye düşünmeden boxer'ıyla bahçeye çıkmış mısır gevreğiyle kahvaltısını yapmaktadır. geceden kalma olduğunu anladığımız sonuncu iyi adam da koltukta sızmış kalmıştır. bu arada bahçede kahvaltı yapan buzdolabını açar ve dolabın içinden sütyen çıkınca kafasını sallar "ah benim şu kankiler ne kadar da çapkın ya!" babında. zaten dolaplarında sütyen, çorap, ayakkabı vb şeyler cirit atmaktadır.

bunlar geç kaldıklarını farkederler ve alelacele renkli kıyafetlerini giyerek, üstü açık jiplerine atlayıp yola çıkarlar. jipin üstünde "ne kadar da enerjikiz, gidiyoruz kızlara!" diye diye türlü hareket yapmaktadırlar. kırmızı ışıkta durduklarında yola atlayıp dans ederek trafiği kitlemeyi de ihmal etmezler. bunların jipinde bi tane ankesörlü telefon vardır ayrıca. bunlardan esmer kırmızı gömlekli olanı bi arkadaşına telefon açar ve "olm biz akşamki maça kesin gelecez demiştik ya, kızlarla buluşcaz olm biz, sikerler sizin halı saha maçınızı!" der, telefonu elamanın yüzüne kapatır. neyse, bunlar yolda tam gaz giderken bu sefer de jipleri arızalanır. jipi yolun kenarına çekip bi daha dans etmeye başlarlar bu akıl fukaraları. derken bunların aklına vitesi 2'ye takıp vurdurmak gelir ve böylece tekrardan çalıştırırlar jipi.

sonunda bunlar kızlarla buluşacakları yere gelirler ama o da ne; sadece bir tanesinin kız arkadaşı vardır ve o da pepsi-sexsi göndermeli tişörtüyle yonca hatun'dur. diğer üçü "bu kızın arkadaşları filan vardır, bize de ekmek çıkar." diye şapkalıya yancılık etmekteymişler meğer. işte tam o anda yonca hatun bu şapkalıya okkalı bi tokat yapıştırır; "hem beni iki saat beklettiğin yetmezmiş gibi, bi de yanıma üç tane sapla birlikte gelmişsin." diye. sonra da arkasına bakmadan çeker gider. diğer üçü şapkalının kafasına vurur "senin yapacağın işi skiyim, elimizdeki tek kız da gitti" diye. "lan olm madem dört sap kaldık, hadi dans edelim o zaman." derler ve bi daha dans etmeye başlarlar bunlar sokağın ortasında. en sonunda da jipe atlayıp evlerine doğru yola koyulurlar. esmer olanı yine arkadaşına telefon açar ve "la olm hani biz sana akşamki maça gelemeyiz, kızlarla buluşcaz filan demiştik ya, hah işte yalan oldu o, sen bizi de yaz ak, he he şapkalı kaleci olacak, başka bi sike yaramıyor zaten bu." der, telefonu kapatır. dans ede ede evlerine varır bunlar.

gel zaman git zaman bunlardan faruk k. olanı, bulaşığına eşli ihale oynamaktan, sabaha kadar film izlemekten, halı saha maçlarından filan iyice sıkılır; daha doğrusu "dört sap takılacağıma tek sap takılırım, hem karı kız olayına daha rahat girerim." der ve bunlardan ayrılır.

olay bunlardan ibaret anlayacağınız.
  • bir kac iyi adam bir grup dansci ve issiz gucsuz zirzop un federasyonu idi.yonca evcimik in lombor lombur sarkan etli kollarinin altinda toplanmislardi, citir kizlar ile birlikte.hatta yanilmiyorsam ortak album yapmislardi.a side bunlar b side citir kizlar mi idi ne idi.
    debut sarkilari igrencti.berbat danslar sergilerlerdi, klibin cekilisine caddede tanik oldugum sirada bu kadar ogurtken bir eser ve kurulus olabilecegi ihtimali ustunde durmamistim.yanilmisim
    kendi isimlerini tasiytan debut sarkilarinin sozleri su sekilde idi

dun okuldan cikarken
    onu gordum aniden
    beni sevdigini soylediiiiiyi(burdaki detonasyon superdi)
    gercekten de oyleyidi

dondum kaldim o anda
    alkol vardi kanimda(aha siniflarda alkol servisi olan bu okul kenan evren lisesi olmali)
    ben de oldum galibaaa
    ucuverdik yildizlaraaaaaa

bir kac iyi adam
    gidiyorduk kizlaraaaaaga
    bir kac iyi adam
    ucacaktik yildizlara

benim kizim baskasina benzemez
    gec kaldim diye uzulmez
    yaniyordu dudaklariii
    benden baskasi sonduremeeeeez

ayrica (bkz: faruk kurukaya)
  • su ozelliklere sahiptir grup, hastasiyim:
    türkiye'de kurulan ilk dance & vocal grubu
    türkiye'de ilk single çıkartan grup
    en çok canlı yayın konuğu ve en çok reyting rekoru
    sadece iki şarkı ile en çok sahnede kalma (1:10 dk)(saka degil, gercek)
    yine türkiye de bir ilk çıtır kızlar grubu ile ortak albüm
  • kırmızı ışıkta arabadan inip dans etmeye başlayan birkaç manyak adam.

edit: 1:07 civarı: http://www.youtube.com/watch?v=nvouyq_ay9w
  • akibetleri hakkında şurdan bilgi sahibi olunabilir :

http://www.milliyet.com.tr/…7/01/magazin/mag01.html
hesabın var mı? giriş yap