• bir sevgili aktivitesiymiş.

sanık emre çiçek'in avukatına göre bu, basit bir sevgili kavgasıymış ve planlama yokmuş.

peki ne olmuştu?

emre çiçek kendisinden ayrılmak isteyen kız arkadaşı rabia kaçmaz'ın ellerini yanında getirdiği plastik kelepçelerle ve bantlarla bağlayıp falçatayla boğazını kesti. sonra tecavüze kalkıştı ve vücudunun çeşitli yerlerini falçatayla yavaş yavaş doğradı. ardından arkadaşıyla birlikte bir çuvala koyup yol kenarına attı. öldüğünden emin olmak için de arabayla üzerinden geçmeyi ihmal etmedi tabii. mucize eseri kurtulan rabia eski sevgilisinden şikayetçi oldu. 23 yıldan 30 yıla kadar hapsi isteniyor.
    olayı görüp yardım eden sanığın arkadaşı ise tutuksuz yargılanıyor.

sözcü

cnntürk

hürriyet

sabah

akit( biraz daha ayrıntılı)

ülke gündeminin yoğunluğu nedeniyle sosyal medyada pek haber olmadı. rabia sesini duyurmaya çalışıyor.

akıl sağlığı yerinde olduğu belgelenen eski sevgili ise belki de birkaç yıl sonra aramızda olacak. ve yol verme kavgası yüzünden aynı canavarlığı bir kez daha yapacak.

sözlüğün gücü ve hassas yazarların yardımıyla bu dava gündemde yer bulur umarım.

edit: bu korkunç olayı duyunca öfkemizi ailesine yönlendiriyoruz. fakat polise ihbar eden kişi sanığın kendi babası. böyle bir karar vermek kolay olmasa gerek. o yüzden ailesine hakaret etmek doğru değil gibi. evlat işte... söz geçmiyor bazen.

bu arada daha önce de anne ve babasıyla yaşadığı evden sürekli eşya çalıp alkol almak için satıyormuş ve babasının şikayeti üzerine hakkında uzaklaştırma kararı çıkarılmış. yani kendisi suça meyilli birisi.

daha once emre çiçek'le arkadaş olan bir tanık mahallede "rabia benden ayrılırsa onu kimseye yar etmem öldürürüm " dedigini ifade etti.

bu konunun bilinmesinde ve konunun işin ehli kimseler tarafindan takip edilmesine yardım eden sizler ve debeye taşıma hassasiyetini gösteren moderatörlere sonsuz teşekkürler. güzel insanlarsınız vesselam.

umarım suçlular gereken cezayı alır ve rabia tüm travmaların atlatıp hayatına devam edebilir.
  • rabia kardeşim allah sana yeni bir hayat vermiş. geçmiş olsun. anlamak hayal etmek bile imkansız.

allahım yazacak bişey bulamadım. gündem olsun adi orospu evladı sürünmekten beter olsun helak olsun inşallah. yaşattığını yaşamadan ölmesin.
  • gündemde kalmalı. bu olayla ilgili neden doğru düzgün kamuoyu oluşmadı anlamıyorum.
  • sosyal medyanın bu davanın takipçisi olması gerekiyor.
  • ülke o* çocuklarından geçilmiyorun kanıtı olan başlık. inşallah gireceği delikte bin beterini yaşasın.
  • muhtemelen, bebenin ilk vukuatı değildir.

önceki kurbanları, korkularından, şikayetçi olmamıştır,

lafını bile etmemiştir.

bebe de palazlanıp bu noktaya gelmiştir.

hepimizin katkılarıyla.

mahkemeyle kim uğraşacak şimdi.

değil mi?

itle dalaşacağıma, çalıyı dolaşırım.

edit: yazdığımı anlamayanlar

veyahut da yanlış anlayanlar olmuş.

şöyle örneklendireyim:

adliyede 3 tane dosyası bulunan bir hatun olarak yazıyorum, bu satırları.

ister, basit tehdit isterse yumoş minnoş hakaret olsun;

ispatı mümkün vakalarda şikayetçi olun ki palazlanmasınlar.

ben, şimdi, bu 3 kişinin önce,

ceza almalarını sağlayacağım.

sonra da tazminat davası açacağım.

takipsizlik çıkarsa itiraz edin.

reddedilirse anayasa mahkemesine gidin.

ordan da ver elini avrupa.

naçizane tavsiyemdir.

yoksa görmezden geldikleriniz,

bir gün sizi,

belki de sizin yüzünüzden bizi,

jülyen doğrayacak.
  • 23 yıldan 30 yıla kadar hapsi istenmiş fakat bu kadar vahşice birini öldürmeye çalışıp öldürememek bile cezasının az olmasını sağlıyorsa sikeyim öyle adaleti.
  • başlık yukarı çıkmalı, cani içeri tıkılmalı.
  • arkadaşının cinayete teşebbüsten yargılanmadığı için ilginç olan durum.adalete de güvenmeyeceksek?
  • bu adamın ve arkadaşının ilk zarar verdiği kişi muhtemelen rabia değil. zayıf bulduğu erkeklere de saldırmıştır. muhtemelen kavgacı biridir ve ta liseden beri benzer davranışlar göstermiştir.

türkiye'de bir tane bile dedektif tarzı gazeteci yok mu? bu adamı biraz incelemeye alıp, annesi-babasıyla görüşmeye çalışıp arkadaşlarıyla konuşup, nasıl 'böyle biri' olduğunu araştıracak tek bir gazeteci yok mu?

bu adamın ve onun kurbanı olan kadınınki gibi hayat hikayelerine dalacak tek bir araştırmacı yazar niye yok bu ülkede arkadaşım ya?
    habire kore dizilerini çevirip çevirip bize uymayan senaryolarla idare ediyor bu toplum.
    bu suçta, türk toplumu için çıkarılacak çok ders var...
    bu adamın nasıl yetiştirildiği, öğretmenlerinin nasıl eğitim verdiği, kızın onla çıkmaya nasıl başladığı, arkadaşının adamın suçuna nasıl ortak olduğu...
    çalışın bunu, irdeleyin, bu toplum çocuk yetiştirirken, eğitim verirken, arkadaşlık ederken, sevgili seçerken neler yapmaması gerektiğini öğrensin...

şule çet cinayetindeki gibi, yine sosyal medya devreye girerek mi çözülecek bu dava da?

ayrıca iki dava arasındaki benzerlikler gözden kaçacak gibi değil...

bir film çekecek olsaydım bu iki cinayeti ele alır ve adını 'kanka' koyardım.
    her şey o kankalarda düğümleniyor. cinayeti öğrenen ve her adımında destek olan, geçmişteki pislikleri kapatan şu erkek kankalık müessesini deşerdim.

incelenmemiş bir hayat yaşanmış sayılmaz diyor düşünür, ya incelenmemiş toplum; var olmuş sayılır mı?
hesabın var mı? giriş yap