• şu anda türkiye'nin en iyi birası.
  • cok iyi. bugulu bir sisede. sisesi de cok guzel tadi da. hem filtresiz hem yuzde yuz malt.
  • türkiye standartlarında sanırım en iyi biradır. tavisye olunur. efes'e bu güzel birayı ürettiği için teşşekkürler.
  • kesinlikle olağanüstü bir bira olmuş, tadı nefis, tasarımı nefis.. şişelerce içilir.
  • efes'in son dönemde yaptığı en iyi iş kesinlikle, şişesi de tadı da gayet güzel. bizim emektar tuborg gold'un yerini tutar mı bilmem ama iyi bir alternatif olacağı kesin.
  • şeker şugar diyerek sattığım baba yadigari efes'e geri dönmemi sağlayan bira. ben de seni çok özledim efes.
    yok lan o kadar abartmayayım ama güzel olmuş.
  • şeker gibi bira, yanlış anlaşılmasın çünkü efes bu sefer akıllanmış, iyi de yapmış, içinde ne glikoz şurubu var ne de pirinç. filtresiz biranın %100 malt olarak bomonti vücunda sunulmuş hali. içimi, tadı, hem görsel hem damakta bıraktığı buğusu hepsi çok hoş. şişesi de hoş, ancak bardağa dök, çalkala kısmı nedeniyle şişesini kullanamamaktan yakınmak olası. bunun çaresi de, şişeden bir-iki yudum aldıktan sonra, nazikçe şişeyi çalkalamak ve ilk birkaç yudumda bunu tekrarlayarak homojen bir tat elde etmek olabilir. afiyet olsun.

hiç gerek yoktu ama adettendir:

not: tuborg goldcuyum!
    düne kadar türkiye'deki mevcut seçenekler arasından 1 numaraya tuborg gold'u yazan bir biraseverdim. hala biraseverim, şimdi tuborg düşünsün!
  • şişesinin cazibesine dayanamayıp hadi bir tane deneyeyim diye aldığım fakat birkaç yudumuyla hayran kaldığım bira.
    benim için bira bomonti idi ama artık filtresiz bomonti. cidden son zamanlarda içtiğim en tadında biradır. şişesi de harika zaten.
  • keramet sisede olsa idi nar eksisi veya zeytinyagi icerdim, hem de bir amfora dolusu. tad ise mesele, bu biranin tadi fevkalade idare eder. yani kendi klasmanindaki biralara yaklasiyor (filtresiz vs. bunlar kolpa kavramlar, esas kavram malt). bu meyanda turkiye'de tek bir bira var ki isi basindan itibaren efendi gibi istikrarli bir sekilde boyle devam ettirdi: * bu birayla efes ona dogru hamle yapmis halde cunku buyuk gunahini ortmek icin kici yaniyor: biraya seker katmak imam bayildiya mayonez dokmek kadar buyuk bir gunahtir.
  • bomonti den sonra yeni favorim. niyeyse sözlük ahalisinin öve öve bitiremediği tuborg bana hiç keyif vermiyor şişeyi daha yarısına gelmeden döküyorum ama bu bomontiden bir şişe açınca 2,3,4 ardı ardına gidiyor.
hesabın var mı? giriş yap