• teşhir. yediğini, içtiğini, giydiğini, gezdiğini, ibadetini, vücudunu, en özel anlarını, sporunu, kolundaki serumunu, paranı, pulunu tüm dünya merak içerisinde bekliyormuşçasına sürekli paylaşma hastalığı.
  • ahlaksızlığın bir övgü malzemesi olarak kullanılması. adam başka bir adamı kandırışını öyle rahat bir şekilde anlatıyor ki, hatta bundan kendine kurnazlığından dolayı övgü bekliyor. bir malı yüksek fiyattan nasıl itelediğini, eşini aldatışını, sevgilisinin parasını yiyişini, yarı yolda bıraktığını, akrabasına yaptığı torpili, hak yiyişini. ne yaparsan yap rezil olmuyorsun. bir yerde bunu alkışlayan birileri çıkıyor.
  • en büyük hastalığı beğenilme ve popüler olma arzusu
  • kim ne derse desin gerçek olan bir şey var bütün hastalıkların anası (bkz: stres)
  • akıllı insanlar hep kuşku içindeyken aptal insanların küstahça kendilerinden emin ve çok bilmiş olmalarıdır.
  • kesinlikle bilgisayar oynayan adamı izlemek olabilir, ebola falan da olabilir tabi bilemedim
  • 30'lu yaşlara kadar taşan ergenlik.
  • hiçbir şeyden tatmin olmama. ilişkilerdeki yapaylık ve beraberinde gelen huzursuzluk.
  • teknoloji, sosyal medya, akıllı elektronik aletler.
    bunlar yokken şöyle idi;

-aramadın dün?
    *arayamadim jetonum yoktu.
    -butun gun evden çıkmadım arayacaksin diye.
    *çıksaydın keşke
    -yarin da bekliycem ara tammam?
    *tamam git bekle.

simdi resim at, konum yolla, yok check in bilmem ne.
hesabın var mı? giriş yap