• yuzbinlerce sehit verip yine de dusmana gecit vermeme durumu. vatan aski, iman, inanc, cesaret ornegi cumle.
  • turgut özakman'ın diriliş kitabını okuduğunuzda tam manasıyla kavrayabileceğiniz iddialı niteliğinin hakkını veren bir söz. şehitlerimiz inançları, ahlakları, fedakarlıkları ve vatan sevgileriyle çanakkale'yi geçilmez kılmışlardır..
  • denizaltılar çanakkaleyi geçmiştir fakat ne selimiye kışlasını bombalamıştır ne de alman denizaltılarıyla kapışmıştır.çanakkale geçilmez asla yalan değildir şayet denizaltı marmaraya geçip ne çıkarma yapmıştır ne de bir yerleri işgal etmiştir.

ayrıca alman denizaltısı u-21 denizaltısı gökçeada nın yakınlarına gelip 23 mayıs 1915 triumph zırhlısını batırmıştır marmaraya geçme ve ingiliz denizaltılarlarıyla çarpışma söz konusu değildir.

ayrıca denizaltılar yoğun olarak kullanılmamıştır.sadece 2 denizaltı marmaraya geçmiştir bunların ilki bir olay çıkarmadan geri dönmüş olan ae2 diğeri ise e14.ayrıca olayları fransız denizaltıları değil ingiliz denizaltıları yapmıştır.

canakkale gecilmez asla hos bir yalan degildir.ayrica o kadar sehitten sonra yalan denilmesi ayri bir garibime gitmis iyiki dedirtilmiş (!) denilen sözdür.

edit: gizli bakınızları düzelttim
  • bugün içimizden bir kez daha tekrarladığımız cümle.

çanakkalede koyun koyuna yatar anzak'larla türk'ler. tüm çanakkale şehitlerinin ruhu şad olsun.
  • gemi seyir defteri, diğer adıyla jurnal, gemi ile ilgili bilgilerin yazıldığı defterdir. geminin hızından rotasına, seyrin başladığı limandan gidilecek limana, vardiya değişimlerinden hava durumlarına kadar her bilgi bu deftere kaydedilir. kanal ve boğaz geçişlerinde de bu defter güncellenir. istanbul boğazı'ndan geçildiyse deftere "23:00'da istanbul boğazı geçildi", süveyş kanalı geçildiyse "11:30'da süveyş kanalı geçildi" yazılır ve bu dünyadaki tüm bölgeler için bu şekildedir, bir yer hariç. türk gemilerinde çalışan kaptanlar çanakkale boğazı seyri tamamlandığında bu defterlere "10:00'da çanakkale boğazı çıkıldı" ya da "10:00'da çanakkale şehitlik abidesi selamlandı" yazılır. çünkü türk gemilerinde çalışan bütün kaptanlar bilir ki: çanakkale geçilmez!

not: bugün radyoda duyduğum bir bilgidir, aklımda kaldığı kadarıyla yazdım...
  • çanakkale geçilmedi, bu doğru.
    lakin başka bir yol buldular...
  • atamizin askerlerine ben size olmeyi emrediyorum emri ile gerceklesen ölümsüz hikayeyi ozetleyen cumle. takviye kuvvet gelene kadar bu emri alan butun askerlerimiz sehit dusmustur. bir tane bile gazi olan yoktur.
  • eger homeros ilyada'da ki en baba karakter hektor'u korkak paris'in bok yemesi yuzunden achilles'e oldurtmeseydi truvalilarin agamemnon'u kovalerken soyleyecekleri muhtemel cumlelerden.
  • recep şükrü apuhan nın timas yayınlarından yayınlanan kitabı.
  • satır aralarında atam mustafa kemal atatürk'ü zihinlerden yok etmek adına daha neler neler yapacaklarını gün geçtikçe gördükçe şaşırıyorum.

adını bile anmak istemediğim tarihi gerçekleri çarpıtan malum dizide anafarta kahramanı olan mustafa kemal atatürk'ün yaptıklarını ülkesini kurtarmak yerine batı ülkelerinin ellerine teslim ederek ülkesi adına hiç bir şey yapamamasını anca anca adının önüne ululuk, kutsiyet vb. duyan kişide saygı uyandırma amaçlı lakaplarla andıkları ikinci abdülhamit adlı şahsa mal etmeleri tamamen bir aymazlık ve gerçek dışılıktır.

mustafa kemal atatürk'ü seversin sevmezsin ama gerçek olan şu ki bugün bir ülkemiz, bir özgürlüğümüz ve irademiz varsa bizzat kendisi ve arkadaşları sayesindedir haliyle bir saygıyı hak ediyorlar.

link
hesabın var mı? giriş yap