• kendi boktan ideolojilerine göre yeni bir parti kurmaya bir tarafları yemediği için, kemikleşmiş % 25 oyu olan atatürk ün partisini ele geçirip , atatürk için verilen oylarla ülkeyi kendi sikindirik ideolojilerine göre dizayn etmeye kalktılar. ama kısmet olmadı.

turklere düşmanlık edip , sonra turklerden oy bekliyorlar. ama bundan sonra, oylarına güvendikleri atatürkçülerden de tekmeyi yiyecekler.
  • ne yaparsanız yapın mültecilerin tamamını gönderemeyiz
    kalacak olanları entegre etmeliyiz diyor an itibariyle.

evet evet…
    zafer partisi oy bölüyor kardeş, oyun çoğ büyük.
  • yıllarca ülkenin en büyük tehdidi kanayan yarası şu bu diyenlerin hepsi mafya çıktı, suç örgütleri ile ülkenin altını kazıdıkları ortaya çıktı. ama tehdit bu kadın olarak lanse edildi. ona en ateşli saldıranlar bu ülkeye en büyük hainliği yapanlar çıktı. bu kadın dağ gibi duruyor.

daha ne diyelim?
  • akademisyenim. alanım da hukuk. uluslararası hukuk kaçak göçmenlere bir hak vermez. geçici sığınmacıların statüsü muallaktır hakları çok sınırlıdır. konumuz mülteciler olsaydı tartışmamız biraz daha farklı olurdu. fakat türkiye'ye doğudan gelenler mülteci sınıfına girmezler.

bu bağlamda türkiye'nin kaçak göçmenleri ve geçici sığınmacıları evlerine ya da güvenli addedeceği üçüncü bir ülkeye göndermesinin önünde bir engel yoktur. bunu siz de bildiğiniz için nihayet "evrensel hukuk" diye bir şey yumurtlamışsınız. "evrensel hukuk" diye bir şey yoktur. "brüksel'le aramızı bozmak istemiyoruz" demek yerine g.tünüzden hukuk uydurmayın.

teşekkürler.

not: kaçak göçmen ve sığınmacıları evlerine yahut üçüncü bir güvenli ülkeye yollamakla almanların yahudileri, çingeneleri vs. fırınlara yollamasını bir tutan aklıevvel arkadaş umarım partinizden değildir.
  • ben neredeyse kadrolu seçim görevlisiyim. kaç seçimdir sandık görevlisi olduğumu bile unuttum. şimdiye kadar cehapeli görevlilerin son derece laubali olduğu gözlemlemiştim. sayım aşamasını bile beklemeyen, köpeğini gezdirmesi gereken vs. hep bahaneleri olan cehapeli görevliler bana denk geldi. 1 kere bile ilçe seçim kuruluna gittiklerini görmedim. ilk kez bu seçim chp örgütü iyi çalıştı. iddialarına göre 31186 sandığın 31184 tane ıslak imzalı tutanağını toplamışlar. ilk kez bu kadar çabuk sonuçları görebildiler ve zaferlerine sahip çıkabildiler. canan hanımın etkisi olsa gerek.
  • kendisi için en güzel tanımı nihat genç yapmış:

apo’nun askeri terörist sakine’yle* kanka olabiliyorken, mustafa kemal’in askerleriyle militarizm problemi yaşayan kürtçü.
  • “akp istanbul’da ekonomi yuzunden kaybetti” sananlarin hedefindeki, son 30 senenin en basarili il baskani.

akp %48,6 almis istanbulda adam ekonomiden dolayi kaybetti diyor yahu! akp’nin kuruldugu yildan bugune kadar istanbul’daki max oyu zaten %49. binali bu oyun sadece %0,4 daha altini almis!

rte’nin haziran 2018’de aldigi %50 oyu, yurtdisi secmenlerden arindirisak yine karsiniza %49 orani cikar.

yani akp, mart 2019’da oyle “ekonomi abi yaa mahfetti” diyecek kadar dusuk bir oy almadigi gibi alabilecegi max oyu aldi. hatta cogu ilde oylari duserken istanbul’da stabil kaldi.

istanbul’daki asil basari muhalefetin tek vucut olabilmesiyle kazanildi. tabi bu basari da 46 model ulusalcilarin saysesinde degil bu kadinin ve aday olarak gosterdikleri imamoglu sayesinde.

bu kadini elestiren kafalar bir aday cikarsa, adaylari muhtemelen sadece bagdat caddesi ile bakirkoy’de takilacak ve nihayetinde binali’den en az 10 puan fark yeyip oturacakti.

bu kadini, acik konusayim hic basarili bulmaz, hatta sevmezdim de fakat nihayetinde stratejisi tuttu ve basariya ulasti.

hakkini teslim etmek gerek.
  • birkaç ay önce günmüşsuyu’nda dev gibi köpeğiyle yürürken gördüğüm kadın. o köpeği zapt edebilen kişiden her türlü yöneticilik başarısı beklenir.
  • ne sorarsanız sorun “evrensel” olarak cevaplıyor. chp bitmiş. bunları ciddiye alan iktidarı da düşündüm de bekle bizi türkiye zafer inananlarındır.
  • bana matrix'teki trinity'i hatırlatıyor nedense. bi deri kıyafetleri ve gözlüğü eksik.
hesabın var mı? giriş yap