• 1. haksuzluk ney?

2. her kuşu sevdik bi leylek cemaati mi es geçtik?

3. ergenekon, balyoz, madımak vs. olaylarına tavırlarını unutmadık. kısa hurma tırmalama formulü ile hesapla.

4. her şeye rağmn sizin için bile adalet. evet.
  • (bkz: çünkü eşeğin zikinden dolayı)

tiranla aynı yataktayken kıtır kıtır, sapına gelince me he mi?
  • olmadigi icin klavye bile "haksizlik" yazmaya musaade etmemis.

edit: basliktaki harf hatasi duzeltildi.
  • önceliği olmadığındandır.
    cemaat çoğu insanın gözünde akp'den bile tehlikeli ve devletin kurumlarının içine sinsice sızmış illegal bir oluşum. orduyu, adaleti, emniyeti içten içe çürütüp kendi kirli emelleri için kullandığı ve seçimle, darbeyle filan gitme durumu da yok. bu yüzden kendisine yapılanlar çok da umrumuzda değil açıkçası.

olaya stannis'in bolton'larla savaşırken iki tarafın da zayıflamasını bekleyen petyr baelish gözüyle bakıyorum şahsen.

kendilerine dün yediğin hurmalar isimli türküyü armağan ediyorum.
  • yaptıkları haksızlıkların hukuk yoluyla cezasını bulmayacağının bilinmesinden ötürüdür. yargıyı yok etmeseydiniz, hukuku defalarca çiğnemeseydiniz, bu tiranı da besleyip büyütmeseydiniz bunlar da başınıza gelmeyecekti.

(bkz: kılıçla yaşayan kılıçla ölür)
  • sen üzerine rahat birşeyler al geliyorum konuşacağız
  • valla biz kendi aramızda konuşuyoruz ara sıra. lakin oldukça kısa oluyor ve "su veren itfaiyenin..." diye bitiyor.
  • daha iki gün öncesine kadar "şeytanın ve siyasetin şerrinden allah'a sığınırım diyen" bir cemaat neden şimdi siyasetin içine girdi ?
    polislik,askeriye,kpss sınavlarında yaptıkları hırsızlıkları "bu bi savaş ve savaşta herşey mübahtır" diyerek kendi cemaatine yutturabilirsiniz ama yutmayanlar olacaktır.
    bunun yanında borsada yapılan manipülasyonlar, televizyon reytinglerinde yapılan manipülasyonlar unutulmadı. adalet mi istiyorlar ? yedikleri kul haklarının hesabını önce burada versinler sonra adaletten konuşalım.
  • türbanlı bacılarımıza yapılan haksızlıklardan kestirilebilecek haksızlıklardır(!).
  • (bkz: demokratlaşan cemaat)
    (bkz: dünyanın en kısa fıkrası)

yapılan bir zulüm göremiyorum.
    zamanında da bu adamlar polis içinde dinleme yapıyorlar dedik kulak tıkadınız. şimdi iktidarın kendileriyle işi bitince suçları ortaya çıktı.
    zamanında da bu adamlar adaletin içini boşaltıyorlar dedik kulak tıkadınız. şimdi iktidarın kendileriyle işi bitince kürsünün diğer tarafında kaldılar.
    zamanında da bu adamlar askeriye içinde fişlemeler yapıyorlar dedik kulak tıkadınız. şimdi iktidarın kendileriyle işi bitince demokrat oldular.

suçsuz değiller ve suçlarının cezasını çekiyorlar. suçsuz oldukları halde ceza çekenlere önceliğimiz var maalesef.
hesabın var mı? giriş yap