• arkadaşlar kaynak twitter savaş timi31 mi? böyle bir şey olsa milli savunma bakanlığı veya jandarma komutanlığı tarafından bilgi verilir. gaza gelmeyin bence. resmi açıklamaları bekleyin.
  • ruşen çakırla röportaj yapmışlar. "hdp kendini bazı marjinal yaklaışmlardan kurtarmalı. mesela beyoğlunda bir grup var, ismini vermek istemiyorum, herhalde anlaşılıyor" demiş.

lgbt bireyleri kastediyor tahakküme karşı mücadele veren demokrasi (!) güçlerinin başı. mevzu kürtse "ooo tahakküm, zorbalık, lgbt ise normal". çok homofobiksin, keşke ölsen.
  • artık onun ünvanı da terörist değil.

sevgili milliyet gazetemize göre artık ondan bahsederken "kck yürütme konseyi üyesi cemil bayık" tamlamasını kullanmalıyız.
    nereden nereye...

bir ülkede taşlar bağlanıp köpekler salınıyorsa o ülkenin dirliğe çıkması mümkün olur mu?

yıllarını dağda bayırda terörle mücadele etmek için heba edenlere bugün terörist derken, 30 yıldır milletin evlatlarını katleden teröristlere ise sözde devlet oluşumlarındaki rolü ile "kck yürütme konseyi üyesi" şeklinde hitap ediyoruz. adaletini sikeyim dünya.
  • kış aylarında bahoz erdal, yaz aylarında da cemil bayık ölüyor.
  • kırık yıllık örgütün siyasi kanadı (batıda) iyice üniversite kulübüne bağladı diye canı sıkılmış. şahsen son bir iki yıldır biri patlayacak sonunda diye beklemiyor değildim.
  • ölüm haberleri çıkmaya başladıysa seçim kapıda...

tanım: ölüm haberleri ile seçimi haber veren terörist.
  • bu adamın haberim yokmuş gibi çek kanka pozlarına bitiyorum.
  • ovada savasmaya hazir degiliz diyen herif. demiyorki isidden it gibi korkuyoruz kuduz kopek gibi kaciyoruz.
  • düzenli olarak her ay bu adam öldürülüyor.allah allah çok garip.
  • haziran seçimlerinde, demirtaş'ın bir röportajında, "hdp'de de, pkk'da da fikirlerimizin uyuşmadığı" tarzda açıklamasının baş muhatabı diye düşündüğüm varlık.

haziran'dan beri yaptığı açıklamalarda zaten bunu görmek mümkün. bu adam bildiğin sevmiyor. örgütün kendisine tamamen emanet edilmesi için her şeyi yapabilecek çapta biri. gerçekleştirilen sivil katliamların hiçbir şekilde açıklamasının olmayacağı ve bunun tamamen erdoğan'ın işine yarayacak şekilde kurgulanmış olması bu yüzden.

demiyorum ki demirtaş sütten çıkmış ak kaşık... fakat kürt partisi tarihinde alabildiğine en yüksek oyu alıp meclise parti olarak girebilmiş, yıllardır kırılmak istenen faşist ve gerici yapı en sonunda olası bir koalisyon ile yıkılacakken ne oluyor? hoop doğuda ilk saldırılar...

peki bunun sonunda ne oluyor? kürtler için neredeyse rock stara evrilen demirtaş, bir anda popülerliğini ve dahi oylarını kaybediyor. bu akp'nin işine yaradığı gibi, orada bir yerlerde sapkın bakışlarıyla bayık, keyfine diyecek yok.

herkesin tepkisini çeken, derinden yaralayan ankara saldırısı sonrası, medyaya daha önce yapılmış mülakatı bir anda çıkıyor ve diyor ki, akp'yi yıkacağız. bunun üzerine erdoğan malum konuşmayı yapıyor. beni yıkmak devleti yıkmak olur...

cemil bayık, doğrudan saray'ın zerre haz etmediği demirtaş'ın üzerine oynuyor. demirtaş, pkk yazgısına yenik düşüyor, kaderini kırabilecek basireti gösteremiyor. akp tam alaşağı edilecekken, tarihinin en yüksek oy oranını alıyor. şehirler savaş alanlarına dönerken, gençleri el birliği ile öldürtten cemil'in keyfine diyecek bir şey yok!

iddia ediyorum ki, bu salt demirtaş'ın pkk kanadı deyimiyle kendini bir şey sanması, kürt ulusunun yeni önderi olmaya yaklaşmasının engellenmesi için yapılmış bir hamle değil. bu, doğrudan akp ile aynı amaç, ülküdaşlık yoluna gitmesidir. bayık'ın hayallerinde, türkiye barzani'si olmak mı yatıyor bilemiyoruz. fakat şu açık ki, bayık artık kendine hizmet ediyor.

apo veya demirtaş harici biriyle muhattap olma şansı yakalayan akp içinse, kendisi gibi kolay harcanabilir bir dağ ayısı bulunmaz nimet. ben olaylara bu açıdan bakıyorum. dediğim dönemde, hdp'li olmamama rağmen demirtaş'ın o açıklaması dikkatimi çekmişti. sürecin böyle olması ihtimali vardı ve oldu da.

bence konuya ilgin ve özellikle hdp'li arkadaşlar, bu açıdan da baksalar fena olmaz. en azından 5 yıl sonra, vayy be bizi de kandırdılar deyip pişman olmazlar...
hesabın var mı? giriş yap