• bir arkadaşın şişli cevahir avm'nin önünde bulunan kahveci starbucks'ta başına gelen çirkin olayı olduğu gibi aktarıyorum;

malumunuz havalar sıcak, arkadaş da biraz serinleyip soğuk bir kahve almak için kahve dükkanına gidiyor. burada tezgahtaki eleman ne alacağını soruyor ve ödeme için kartı alıyor. ancak bu esnada kartla ilgili bir sorun oluyor ve çalışan kendince sinirlenip söylenmeye başlıyor. ödeme sonrası arkadaşın ismini soruyor, arkadaş da abdurrahman (temsili) diyor ve işlem halloluyor.

kahveyi aldıktan sonra çalıştığı kuruma giden arkadaş isim etiketinin üzerinde maalesef ki hiç tavsip etmeyeceğimiz bir kelime kullanıldığını görüyor. (bkz: zırto)

görsel

düzeltme: yanlış anlaşılma olduğu için not düşülsün istiyorum; abdurrahman'ı misal olarak yazdım, arkadaş gerçek ismi söylemiş çalışana.
  • cem yılmaz'dan acil açıklama beklediğim olay.
  • görseldeki bilek abdurrahman'a ait olamaz.

edit: başlık sahibi benim entry yüzünden hikayeyi baştan kurgulayıp yeni başlık açacak lütfen sandıkları terk etmeyelim. aynen dostum temsili.
  • hizmet sektöründe böyle tipler çok var maalesef, tartışınca da "işçiye emekçiye saygı göstermiyor" oluyorsun. özellikle deniz kenarında, iyi manzarası olan ya da ismi olan mekanlarda sürekli bir "istediğim gibi davranırım, beğenmiyorsan gelme, buraya her türlü gelen olur" tavırları irite ediyor insanı cidden.

şikayet et gitsin dostum, herkes işini düzgün yapmalı.

edit:imla
  • abdurrahmanın güzel elleri varmış, bilezik falanda takıyor.
  • barista efendi'den starbucks-ı yegah zırto.
  • kusura bakmayın arkadaşlar biraz sinirlenmiştim.

bara gelip sipariş verirken, finito çakare resultante importante diyince kendimi kaybetmişim, içimden mına kodum zırtosuna bak sanki dedesi floransa kürdü diyip bardağa bunu yazdım. lütfen şikayet etmeyin işten atılırsam jigololuk yapmak zorunda kalırım, beni sarkmış cicik ellemek zorunda bırakmayın.
  • keko rapcinin birinin konserinde bir sey yasandi sanirim deyip geldim, meger eksi komedyenlerinden birinin komiklesmesi olayi imis.
  • millette ne dertler var arkadaş.
hesabın var mı? giriş yap