125 entry daha
  • kullanmak istediğim ama referans bulamadığım site.

referansı olan arkadaşlar paylaşabilirse sevinirim...

t: herşeyi bulabileceğiniz güzel bir site.
  • davetiyesi olan bir suser'dan mesaj beklediğim site. torrent'e dönüş yapmak için fırsat kolluyorum.
  • sevgili dostlar davetiye istemeyin, zira davetiye ile alım olayı yok, yapılmıyor. hatta yüksek ihtimal hiç bir şekilde üye alımı yapılmıyor... yani yapılmıyormuş benim kulağıma öyle çalındı.

bakın dört sene önce bir arkadaşımdan edindiğim bilgilerle şu (bkz: #104619587) enryde üye sayısının toplam 323,875 adet olduğunu yazmışım. dört sene sonra bugün üye sayısı kaç biliyor musunuz? 200,109! evet adamlar mevcut üyelerinin 3 te 1 ini banlamışlar. inanmayanlar için aynı arkadaşımdan istediğim ekran görüntüsü: görsel. keyiflerinden yapmıyorlarmış diyor arkadaşım. virüslü paylaşımların çok artması, yeni üyelerin çok basit konulardaki cahillikleri sonucu oluşan yönetim bozukluğu, vur kaç yapanların artması vs vs. zaten şu an eskisi gibi dinamik ve güzel paylaşımlar da yapılmıyormuş.

bir başka arkadaşım da cgpeers yerine telegram gruplarını araştırın diyor. programlar konusunda biraz kısır olsalar dahi karakter tasarımı, 3d modelleme, figür çizimi, concept art, animasyon gibi konularda güzel eğitimlere ulaşılabiliniyormuş bu arkadaşımın dediğine göre. ben onun yalancısıyım.

not: bu gruplarda para ile kurs satanlar -tabi ki orjinalinden daha ucuza- oluyormuş bunlardan uzak durun diyor arkadaşım.
  • genel alımın kapalı olduğu ve normal üyelerin davetiye atamadığı kaliteli torrent topluluğu.

bir arkadaşımın anlattığına göre: buralarda davetiye gönderebilme yetkisine sahip rütbeli üyeler varmış. hatta milletin işi görülsün diye mesaj kutularını yeşillendirip upload yapma sözüne karşılık davetiye atarmış.

finalde ne olmuş biliyor musunuz? upload veya aktif olma sözü veren yeni katılımcılar ne upload yapmış ne siteye uğramış. hatta bikaç tanesi banlanmayı bile başarmış! cgpeers yasaları gereği davet ettiğiniz userlerin aktivitelerinden de siz sorumlu olursunuz. haliyle yüce gönüllü davetiye sahibi suser de site yönetimi ile papaz olmuş. sonra sökerler diyerek davetiye vermeyi bırakmış.

bunu anlattım ki elinizdeki iğneyi sadece siteye batırmayın.
hesabın var mı? giriş yap