• kimliğinde "hristiyan" "yahudi" "şaman" "budist" yazanları sırf müslüman olmadığı için kardeş belleyemeyip insanları sevmeyi bilmeden gökkuşağı renklerinden bahseden, insan olmanın gerekliliğini ve bütün bir ülke olmanın bilincinin ayırımcılık yapmadan kardeşçe yaşamaktan geçtiğini henüz anlayamamış, dindar olmasına saygı duydugum ama bu ülkede dini ne olursa olsun ümmetçilikle ve din yoluyla rejim düsmanlarına kimsenin müsamaha göstermeyecegini bilmesini istediğim yazar.

(bkz: alayınız gider)
  • - abi keşke uçmasaydı, üzüldüm ya.
    -- ne üzülüyosunuz lan? haketti pezemenk...

ya da;

- oh iyi oldu, patlasın.
    -- ayıp ayıp, gidenin arkasından konuşulmaz.

- kesin sözlük moderasyonunda keyfiyet var.
    -- yürüyün gidin başka yerde oynayın lan, ne keyfiyeti, adam olsaydı...

- gidişiyle x ile y'yi ayırmamızı sağladı
    -- sus len, kes sesini, bilip bilmeden konuşma.

- ne methiye düzüyonuz len?
    -- yuh ayu, o nası yorum öyle?

veya:

- ....
    -- susma, sustukça, sıra sana gelecek...!!!

yahu bir konu hakkında "kişisel" bir yorum yapmak neden bu kadar rahatsız edici oluyor anlayamıyorum. ben de üzülüyorum bu insanın bir şekilde sözlükten uçmasına/uçurulmasına, ancak olay öye bir hale gelmiş ki; olumlu eleştiren, olumsuz eleştiren, başka açıdan bakan, moderasyon tarafından yaklaşan, şunu yapan, bunu yapan, herkes hep aynı tepkiyi alıyor, herkese saldırılıyor. insaf yahu, "tepki vermek zorunda değilsiniz", bunlar kişisel yorumlar, kişisel fikirler, size giren çıkan nedir? ben üzülürüm, üzülmem, sana ne, size ne? nasıl olur da kalkıp benim üzülmeme kulp takabilirsin yahu? aramızdaki mal tayfası ile eli yüzü düzgün olanları ayırt etmemizi bu kadar çok istiyorsanız başka türlü belirtin bunu.

gitmesin cnbce'ler. nereye yahu? önüne gelene "leydi, kont, dük, düşes, orospu, şıllık" diye saydıranlar duruyor, "besiye çekilmiş danalarsınız sizler" diyen avukat bozuntuları duruyor, önüne gelene çamur atarak sağ kalan sözlükçü namzetleri duruyor, cnbce uçuyor. uçuşlara sebep olan meselelerin ne olduğu bilinmediği sürece de bu çıkışmalar, yüklenmeler, birilerini bir şeylerle itham etmeler devam edip duracak eminim. "neden uçtum?" sorusuna verilen "bu sorunun cevabını bilmediğiniz için" yanıtı tekrarlandıkça bu uçmalar uçmak olmayacak hiç, başka şeyler olacak.
  • adini bilmedigim icin bir telefon gorusmemizde
    "hii yanlis numara cevirdim sanirim bes bes bes alti yedi sekiz dokuz" degil mi acaba o numara..
    "e evet budur, kimi aramistiniz"
    "eee immm adini bilmiyorum aslinda" "peki ya soyle yapalim, ben x.. tanidiniz mi.. biliyor musunuz boyle bir isim ona gore bir saglamada bulunalim"
    "himmm x.. yok tanidik gelmiyor"
    "alla alla o zaman soruyorum ben dayanamiycam, cnbce misin sen"
    "hahahaha evet susayaci?". "yahu susayaciyim ben desene."
    " e denir mi canim oyle elin adamina meraba ben susayaciyim diye, ya yanlis olsaydi"
    "hahahaha"
    "hahahaha"
    "neys.. "
  • farkında mısınız bilmiyorum ama kapandığı günden sonra ülkede kalitenin düştüğü çok net.
  • sabah okudugum entrysinde "her gece, bugun de o beni sevmeden gecti bitti diye aglayarak uyumaya calisirsiniz." cumlesiyle hayran hayran 5 dakika monitoru seyretmemi saglayan yazar.

bugunun de o'nun tarafindan sevilmeksizin gectigine aglamak,
    bugun de o beni sevmeden gecti bitti... demek,

"her yeni sabahin tasidigi umut",
    "bugune dair umut",
    boyle de dile getirilebiliyormus demek.

not: basligi hatirlamadigim icin bkz. veremiyorum,
    nicki hatirladigima sukrediyorum.

ben betimlemeye takilip kaldim.
    o gizli ozne gibi gizli betimlemeye.
    o gizli "umut" betimlemesine.
    guzeldi.
    tek kelimeyle guzeldi.

edit: kayip entry bulunmus ve keyifle yeniden okunmustur.
    (bkz: #4551767)
  • ucurulusu mutfak cikmazinda bir kadin'in bir entry'sindeki bkz'lari hatirlatti. hosgoru bir gun herkese lazim olur.

(bkz: #9798002)
  • lübnan'da öldürülen kardeşleri için entryler düzerken, darfur'da öldürülen kardeşleri için bir tek tane entry'yi bile çok görmüş anladığım kadarıyla. yoksa darfur'da öldürülen müslümanlar kardeş sayılmıyor mu arap olmadıkları için, veya başka kardeş olan araplar tarafından öldürüldükleri için daha mı az önemli oluyor onların ölümü?

(bkz: darfur)
  • saygı ile hatırlanacak yazarlardan. düğününe gelicez gelmesine de olan biten'den davet bekliyorduk olmadı bak şimdi bu..
  • madonna'nın mdna tour'unda nobody knows me performansını sansürleyen tırsak kanal bozuntusu.

söz konusu performansta sokaklara dökülüp eylem yapan insanlar, faşist liderler, haksız yasakların görüntüleri önünde protestoculara işkence yapan, coplayan polislerin olduğu bir dans gösterisi vardı. hatta sonlarına doğru bullying kurbanı gencecik çocuklar tek tek doğum/ölüm tarihleriyle çıkıyordu.. gezi olaylarında ölenleri koysanız cuk otururdu o görüntülere..

yazık, yılbaşı gecesi konsere bile sansür uyguluyorsunuz..
  • (bkz: cnbc-e)
hesabın var mı? giriş yap