• bu sendroma yakalanmış ebeveynler, yüzlerce "sıradan" bebek resmine sizi boğarken söylemek zorunda kaldığınız "ayy evet çok tatlı maaşallah, ne güzel gülmüş, bak burada ciddi bakmış, ay çok şeker, ay aynı babası" gibi cümleleri ardı ardına tekrarlamak zorunda kalıyoruz ya... aman ne bitmek bilmeyen bir çile geliyor bana anlatamam.

benim bu hayatta en çok sevdiğim şeylerdir bebekler. koklamaya izlemeye doyamam. ama devamlı çocuğu beğeni alma amacında yaşayan anne babanın, 50 tane fotoğrafı elime verip, gözleri üzerime dikilip ağzımdan çıkan her kelimeye odaklandığı an cidden geriliyorum." yahu senin bebeğin de dünyadaki milyonlarca bebek gibi sevimli ama bu kadar! başka bi özelliği yok, yorum bekleme" diyemiyorum. yani bebişin zenci olur, çinli olur, civciv gibi sarı olur, biblo gibi ilginç bi suratı olur o zaman tepkim kendiliğinden gelir de... yine de kirpi yavrusunu pamuğum diye severmiş, belki benim de çocuğum olursa ben de öyle olurum. ama zannetmiyorum yine de sanki benim çocuğumun tatlılığından elaleme ne..

çocuk olduktan sonra gelen edit: evet insanın kendi evladı dünyanın en tatlı bebeği geliyor. hele internette eskiden izlemeye bayıldığım videolara bakmıyorum bile. çünkü benim bebeğim en komik ve en sevimlisi. fakat düşüncelerim aynı. çocuğumun başkasının gözünde sıradan olduğunun farkındayım
  • bunun bir üst leveli çocuğum dahi sendromudur ki gözlerden ırak olsun.
  • bu sendroma sahip bir anne ağır geri zekalıdır.
  • bu sendroma sahip bir anne ağır geri zekalıdır, diyen ağır geri zekalıdır.
  • annelerin %70i kendi cocuklarinin dunyanin en tatli varliklar oldugunu dusunur.

tanim: temel icgudulerden biridir.

ayrica her cocuk tatlidir. ben bile cocukken tatliymisim.
  • cocuk sahibi oldugunda yakalanmamanin munkun olmadigi cok agir evreleri olan sendrom.

her arkadasima yegenimi gosterdigimde gercekten tatli mi yoksa bize mi oyle geliyor sorusunu sorarak hangi seviyede yasadigimizi tespit etmeye calisiyorum yegende bile durumlar vahim.
  • boyle dusunen degil "bu dusuncemi her gun bir suru fotografla facebook'ta herkesle paylasmaliyim" diyen anne sorunludur. tatli olacak tabi, cocuk o, ama her anini bilmek zorunda degiliz
  • bu sendroma sahip bir anne ağır geri zekalıdır, diyen ağır geri zekalıdır, diyen ağır gerizekalıdır. karıncayiyenyiyenyiyenyiyenyiyendir.
  • gayet normaldir. her insan çocuğunun inanılmaz tatlı olduğunu düşünür. asıl sendrom bunu sürekli söyleme, anlatma, herkes tarafından kabul görmesini isteme olarak kendini gösterir. çekilmez olanı budur.
  • gayet normal olan sendrom. kirpi bile yavrusunu pamuğum diye severmiş.
hesabın var mı? giriş yap