• bugün zonguldak'tan gelen haber...
    bir kez daha düzene sövdüren haber... bir kez daha insanlığımızdan utandıran haber...
    söylenecek çok fazla şey yok... oturup düşünmeli... haberi

foto
  • ebru gündeş'i alkışlayan kitlenin nette takılırken görüp, ah yazık dedikten sonra işlerine gömülüp bir yandan ebru gündeş'in bir yandan da kendi ızdıraplarını düşünürken unutacakları kadıncağız.
  • allahtan recep tayyip erdoğan var da çöpten muz çıkıyor. eskiden çöpten muz mu çıkardı?

muzu çöpe atacak kadar zenginleştiren padişahımıza şükranlarımı sunuyorum.
  • son zamanlarda muz fiyatlarındaki artış nedeniyle, muzun yeniden zengin meyvesi olmaya aday olduğunu gözümüze sokan bir gerçek.
  • bu çocuk ciğerli bir annenin çocuğu da,
    onu bu hale getirenler ve sadece izleyenler ne çocuğu bilemiyorum...
  • küçükken eve muz nadir girerdi. girdi mi de annem, kardeşimle bana bir taneyi paylaştırır öyle verirdi. ben hapır hupur yerken, kardeşim gıdım gıdım yerdi; sonra dayanamazdı kalan kısımdan bana yine bir parça verirdi.

çok değerliydi be muz o zamanlar... şimdi bile evin buzdolabında muz varsa kendimi mutlu hissediyorum. ama yarıya bölüşüldükten sonra kardeşimin yavaş yemesinden ötürü elinde kalan muzdan bana ayırdığı o küçük parça kadar tat vermiyor bana dolaptaki muz... hanım da diet yaptığından genelde kararıyor, çürüyor muzlar.

işte belki de benim, eşimin çürüttüğümüz muzlardan birini evladıyla paylaşan annedir bu anne kim bilir. gerçi kömür karası bile olsa yerim o muzu ben, 2 öğretmenin çocuğu olarak orta direk büyümeme rağmen nadir görmüşüm çocukluğumda sonuçta.

ah anam ah...
  • biraz erzak biraz yakacak yardımı karşılığında oyunu verebilecek çaresiz annedir. hali üzücüdür.

kıçımızı yırtıyoruz, yapılan için sosyal itibarsızlaştırmadır diyoruz ama kimseye dinletemiyoruz.
  • bunu haber yaparak para kazananlara da acımamı sağlamış duruma konu olmuş annedir.
hesabın var mı? giriş yap