• buca fatih sultan mehmet andadolu lisesi tarih öğretmeninin öğrencilerine cosmos belgeseli izletmesi üzerine başvurulan şikayettir.

"tarih öğretmeni, cosmos adlı ateizm görüşünü dikteleyen varoluşu tamamı ile darwin'ci teori ile islam'a aykırı belgeseli bir çok dersinde öğrencilere izlettirmiştir. % 97'si müslüman olan bu ülkede bu davranışın gereğinin yapılmasını arz ederim..."

sahi hala cosmos izlemeyen kaldı mı?
    bakınız; sorgulamak, araştırmak, keşfetmek, bilmek... karşımızdaki karanlık bunların hepsine karşı.
    biz ne yapacağız? sorgulayacağız, sorgulatacağız, araştıracağız, keşfedeceğiz, bileceğiz, öğreteceğiz.

bilimi engelleyemezsiniz.

haber

bu arada hala izlemeyenler için cosmos
    izlemek isteyenler için carl sagan'dan eski ve efsane cosmos
    ayrıca sözlüğün güzel başlıklarından birisi, bkz: hayat evren ve fiziği anlamaya çalışmak
  • ülkedeki müslüman nüfusunun % 99'dan % 97'ye düştüğünü öğrenmeme neden olan şikayet.
    edit: imla
  • galile'yi yargılayan engizisyon zihniyeti artığının işidir.
  • kuran'da yeri olmayan her şeyi şikayet edebiliyor muyuz lan? o zaman dinozorlar, kütle çekim, elektrik, elektrikle çalışan alet ve makineler ve motorlu taşıtları da öğretenleri şikayet ediyorum ben.

mesela adam çıkmış uçağın havada nasıl uçtuğunu mu anlatıyor ? uçak kuran'da yoktur, ayrıca allah istemese uçak uçamayacağından uçağı anlatmak şirktir. o zaman yüzde 97,4 'ü müslüman olan ülkemizde hemen şikayeti yapıştırıyorum kafam rahat ediyor.

mesela ne diyor hicr suresi 19. ayette ?

"yeri de yaydık, ona sabit dağlar yerleştirdik ve orada ölçülü (bir biçimde) her şeyi bitirdik"

o zaman tektonik hareketleri anlatan belgeselleri de lanetliyorum.

edit : yukarıdaki entry'deki ironiyi anlamayanlar için özel kurs açıyorum. saati 100 tl. ilgilenenler özelden başvurabilir.
  • bir öğretmenin yapması gerekeni yapmış ve bilimsel verileri red etmiştir.tebrikler öğretmenim

edit: bu entry cosmos belgeselinin gösterilmesini şikayet eden öğretmen olarak açılan başlığa binaen yazılmıştır,ironi içerir...
  • tam da evin yakınlarında bulunan camiden imamın verdiği vaazı dinlerken denk geldi. imam diyor ki hristiyan ve yahudilere benzemek haramdır. onlara benzemeyelim. lakin teknoloji ve ilimde onlarla denk olmak hatta daha üstüne çıkmak lazımdır. benzemek derken hayatlarımız benzemesin batının iyi yanlarını alalım lakırdısı işte. mercedes'e binelim ama radyoda gavur müziği çalmasın diyor özetle. bu da gelmiş cosmos diyor, günah diyor. al birini vur ötekine.

her konuya dini açıdan bakacak olursak sizin bu yüzyılda yaşamanız imkansız kardeşim. resim yapmanın günah olduğu dinde televizyon ve internetin caiz olduğu hangi kaynağa dayanıyor önce onu anlatın. en gerçek islamı afganistan yaşıyor işte. televizyona toptan karşılar. sokaklarda toplayıp yakıyorlar. yeri geliyor tarihi eser demeden put olduğu için binlerce yıllık heykelleri patlatıyorlar. bir kere türkiye'nin yaşam ve yönetim şekli komple islama uygunsuz düşüyor ama işinize gelmediği için kıvırıyorsunuz. hem iran gibi olmak istiyorsun hemde batıyla her şeyim eşit olsun diyorsun. bi nev'i götten vereyim ama acımasın durumu.

bazen ülke çekoslavakya gibi bölünsün istiyorum. gerekirse istanbul ve izmir de bu yobazların elinde kalsın. bizi de yozgat'a tıkıştırsınlar ama sınırdan içeri adım atamasınlar. o küçük komün yirmi senede israil gibi ekonomisi ve teknolojisi ile dünya standartlarını yakalamazsa namerdim. diğerleri de kendi boklarında boğulsun, çocuklarına ister cosmos ister çağrı filmi izletsinler. bölücü mü ne derseniz deyin. yeter ki şu leş zihniyet uzağımızda olsun.
  • ülkedeki müslüman nüfusu %97 filan değildir. özellikle son yıllarda bilgiye erişimin kolaylaşması, bilimle doğrudan çelişkili dini dikteler nedeniyle gitgide de düşmektedir.

içtiğin ilaç bile evrimsel gerçekler ışığında yapılıyor güzel kardeşim. nolur yapmayın, biraz okuyun.

kaçmak en kolayı, ön yargıları kaldırıp bilim öğrenmeye çalışmak zor olanı. hissettiğiniz zorluklarınızı anlıyorum, hem de çok iyi. ama böyle kaçarak bu iş olmaz.

daha bulunan fosilin yaşının nasıl hesaplandığını bilmiyorsunuz. adamlar, o fosil hayattayken solak mı sağlak mı onu dahi anlayabiliyor. o fosil hayattayken dünyanın manyetik alanı hangi yöndeymiş onu bile öğrenebiliyor madde yapısında yaptıkları araştırmalarla. arkeolojik kazıda sadece fosil bulunmaz. çoook çok daha fazlasını öğrenirsiniz o toplumun o canlı grubunun yaşayışıyla ilgili. siz daha bulunan fosilin nasıl insan olduğundan emin olunduğunu bilmiyorsunuz...

yapmayın.

bilmiyorsunuz, öğrenin.

böyle saldırgan davrandıkça, çoooookk daha düşecek o oran. 2-3 farklı lisede staj yaptım. ben size çok net bir şekilde gelen neslin ancak %30'unun filan müslüman olduğunu söyleyebilirim :) böyle davrandıkça, böyle saldırdıkça daha da kötü olacak...

siz bilirsiniz kardeşim, öldürün, yakın yıkın gerçekleri...

ne dinler, ne öğrenirsiniz.

siz bilirsiniz.
  • aklıma bilimsel bulguları savunmaktan vazgeçmediği için yakılarak öldürülen giordano bruno'nun heykelini getirmiş olan olaydır.

roma'da dar sokaklardan girilen campo de' fiori isimli güzel meydanda çiçekçi ve gurme tezgahları, şirin kafeler arasındadır bu güzel heykel. tam da bruno'nun 400 yıl önce yakıldığı yerde gururla durmaktadır. ama onu mahkum edenlerin ismini cismini kimseler bilmemektedir.

cosmos belgeselinin yeni versiyonunda bruno ile ilgili çizgi animasyonlu kısım da çok etkileyicidir.
  • (bkz: islam'a aykırı belgesel)

bununda gördük ya. tamamdır. olmuş bu ülke.
  • % 3'lük kısma hitap etmiştir.
hesabın var mı? giriş yap