• havalı olsun; milchschnitte kardeşi.
    az bulunanlardan.
  • eski bir soyaddan türetilmiş isimdir. kelimenin kaynağı hakkında genel görüş ikiye ayrılır:

1. ingiltere'ye courtenay bölgesinden gelen normanlara ait bir soyadıdır.
    2. eski farnsızcada küçük burun anlamına gelen "court / curt" ve "nez" kelimelerinin birleşimi olarak oluşan bir soyadıdır zira eski dönemlerde insanlar soyadlarını lakaplarından veya kişisel özelliklerinden almaktaydılar (tatlıses, tezcan gibi).
  • ironik entryleri veya öylesine komiklik içeren yazıları ciddiye alıp kendini çok akıllı sanan yazarların kendilerini küçültmelerinden üzüntü duyan insandır. bir de foruma dönüşmüyor mu sözlüğümüz bu durumlarda, en beteri de bu. yüzeysel olmayalım beter böcekleri sizi.
  • doğumgünümü nickimin başlığı altında bile kutladığını şu an gördüğüm ve beni çok mutlu etmiş kişidir.
  • ona olan sevgimi bir kenara koyup objektif bir değerlendirme yapmam gerekse şunu derim herhalde; "algı kapasitesi yüksek, düzgün, mantıklı ve elbette ki her şeyin gelip illa ki bulduğu insan." benim onun için hissettiklerim ise "kelimeler üstü" olduğundan pek ifade edilebilir nitelik taşımıyor.

benim insanım.
  • bana sevgi hırkası aldı. depresyon hırkası değil, sevgi hırkası. hani şu giydiğinde kendini her daim iyi hissettirenden. ben onu depresyon hırkası sanıyordum lakin değilmiş. o yüzden bana sevgi hırkası aldı. pek de güzel yaptı. :)

nöbetçiler gelin götürün bu kadını deseydi yeriydi. sevgi hırkası. evet.
  • (bkz: şardon) (bkz: şardonlama)
  • öyle enteresan bir kişiliktir, evlilik teklifinde kendisine verilen tektaş yüzüğü bozdurup rusa gitmiştir.
  • her insan ömründe bir avuç güzel insan tanır. onu tanıyanlar avuçta bir'i garantilemiş demek. şanslarımdan.
  • "...çünkü biz öyle bir zengin kalkışı yaptık ki; artık bir otur allah aşkına ile tutamayacaksınız bizi!"

courtney
    03.06.2013
    taksim gezi parkı
hesabın var mı? giriş yap