• dayanıklık vs performans şeklinde özetlenebilir mi.. kullanıcı yorumlarını bekliyorum
  • 9 g-tronic der susarım
    (bkz: tork konvertör)
  • traktörde cvt şanzuman olagan üstü
  • tork konvertörü iyidir. o yüzden bu ikisi arasında karar vereceksem net cvt derim.
    dsg gibi çift kavrama şanzımanlar konforlu ve hızlıdır ama arıza oranları da çok yüksektir.

tork konvertörü olmayan herhangi bir otomatik şanzımanlı araç almam alınmasını da tavsiye etmem. eğer tasarımında tork konvertörü olmayan bir cvt şanzıman söz konusu ise onun da yakınına yaklaşmam.
  • dsg'ye göre cvt tercihimdir, arıza ihtimali daha düşük ve daha seri.
  • honda civic var 2019 cvt şanzıman var araçta, sorunsuzluk kısmında çok iyi fakat arabanın hem gücünü öldürüyor hemde gazı köklediğin zaman deviri sürekli yukarıda tutup kulak patlatıyor maalesef. eskiden volkawagen cc vardı 40 k km ye kadar kullandım ve dsg şanzıman hem ekonomik hem sportif hemde prüzsüz bir geçiş sağlıyordu. tek sorunu çabuk dağılıyor ve doğuş grubu servisleri insanı kanser ediyor.
  • dsg ile bol bol servise gider gelirsiniz.. gönül isterdi ki cvt kadar sorunsuz olsun ama nerdee...
  • 7 ileri dsg şanzımanı devamlı manuel müdahale ederek 7 senedir kullanıyorum. hiç sıkıntı çıkarmadı henüz.
  • cvt otomatik şanzımandır. dişli sistemi yerine sürekli değişen iki kasnağın hareketi ile devir değişimi sağlanır. dsg birbirine bağlı iki kavrama sisteminin uyum içinde çalışması ile vites geçişi sağlanır.

cvt daha az sorun istatistiğine sahiptir bildiğim kadarıyla. performans olarak da bildiğim cvt'ler atmosferik motorlarda dsg'ler ise turbo motorlarda denediğim için net bir karşılaştırma yapamıyorum.

edit: cvt tam otomatik yazmışım. yüce türk milleti huzurunda yaptığım bu hatadan dolayı önce yüce türk milletinden sonra sözlüğün ileri gelenlerinden özür diliyorum. affedin.
  • dsg sorunludur. arıza durumunda bakımı pahalıdır.

cvt ise oransızlığı sebebiyle daha konforludur. aracın hızlanırken motorun sabit devirde kalmasına çalışır, alışıldığında çok etkileyici sürüş deneyimleri sunar.
hesabın var mı? giriş yap