• normal tıraşta sinek kayacakken diğerinde gelin kayacaktır. en ciddi yaklaşımım bu.
  • "evlenen adamı biraz da biz zikelim ehehe"dir. berberler odasından tarifeli falan hem de.
  • kendi düğünümde sabah kalktım berbere gittim, traşımı oldum, 5 liramı verdim, eve geldim akşama kadar düğün hazırlıkları falanla uğraştım, akşam sekizde düğünüme katıldım kimse de bu damat traşı değil demedi.

demem o ki farkı yoktur.
  • tıraş esnasında türk kahvesi gelmişti bana.

kendimi lord gibi hissetmiştim.

şimdi olsa padişah gibi falan hissederim. ne alaka amk türk kahvesi ile lord?

ergen mi evlendim, erken mi evlendim? bilemiyorum altan.
  • evlendiği gün, "bir arkadaşın düğünü var" bahanesiyle bir önceki günden söz aldığı berbere, sabahın 8'inde dükkan açtırıp tıraş olmuş birisinin gözüyle: fiziksel herhangi bir farka dair herhangi bir dahili ve harici veri söz konusu olmuyor.

kaç sene geçti üzerinden, hayatımda, utanmak ile gurur duymak arasında kararsız kaldığım nadir eylemlerimden biridir.
  • berber dayamasının peak noktası. ömür boyu gelinin dayayacağının yanında hikaye.
  • ben hep 50 liralık kestirdiğim için şahsımı etkilemeyen durum.
    açıkçası ben de 10 liraya kapatmıştım bu işlemi, çünkü düğün dernek sırasında ota boka harcanan bu paralar insanın sinirini bozmakta ve tüm tadını kaçırmaktadır. yıllardır tanıdığınız esnaf sizi bu şekilde sikmek isteyince giden keyfiniz yerine gelmiyor. güya bu ülkede evlenene yardım edilir falan filan derler, ne yardım etmesi, hortumu kendilerine bağladılar kendilerine !*
  • ödenen para. tıpkı nişan saçının normal saç yaptırmaktan farkı olmaması gibi. kuaföre gidip topuz yaptırıcam de senden 100 tl alıyorsa eğer, bunun nişanın için olduğunu söylediğinde 500 tl istiyor. neymiş efem nişan topuzuymuş o arada hiç fark olmasa da adı farklı diye kazığı sokuyorlar. en iyisi bişey dememek.
  • evleniyorum deyince yurdum esnafının size sikilecek gözle bakmasından dolayı olan farktır. evleniyorum demekle o keser sapını hissetmek istediğini belirttin zaten onu demiycen. de nası demiycen. mesela eşya mı bakmaya gittin, evleniyorum deme. salon takımını yeniliycez de. yeni evleneceğini çaktırdığın an zaten "abi bir kere evleniyorsun yeeaaağğ" demeye başlıyorlar.

eve eşyaları kurmaya gelenler bahşiş ister, berbere gidersin tonla para verirsin üstüne bahşiş ister, kızı kuaförden alırsın ve bir gelin başına yüzlerce lira dökersin üstüne bir de bahşiş ister, arabayı süsletirsin bahşiş ister, davulcusu bahşiş ister, pastayı kesmeye getiren adam bahşiş ister, garsonlar topluca bahşiş ister, fotoğrafçıyla tonla paraya anlaşırsın ama fotoğraf çekmek için yolladığı adam bahşiş ister, düğün salonu civarında pusu kuran veletler bahşiş ister, oh amına koyim düğün bitti lan sonunda dersin arabaya biniceksin, düğün salonunun otoparkçısı bahşiş ister.
hesabın var mı? giriş yap