• shoegaze/ambient/noise üçleminde şarkılar yazan atlantalı grup şu beş isimden oluşuyor: bradford cox*, moses archuleta, josh fauver, whitney petty ve lockett pundt. şu ana dek, biri double olmak üzere üç albüm, üç de ep yayımlamışlar. şöyle ki:

deerhunter ep - 2005 (alphabets ile split ep)
    turn it up faggot - 2005
    deerhunter ep - 2006
    cryptograms - 2007
    fluorescent grey ep - 2007
    microcastle/weird era cont - 2008
  • bradford cox eşliğinde komik bir müzik yolculuğuna çıkmış, allah var (ya da yok - bil bakalım hangisi), kaliteli, çok kaliteli müzik grubudur. [üf be! ne sözlükçüyüm! spoiler filan da verdim az önce ben.. sonra silmek zorunda kaldım tabii.] tamam resmiyeti bırakıyorum. bradford cox'la çıkılan bu yolculuğun (noise'tan ambient'e, sonra pop'a) neresi mi komik? bradford cox denen yetenekli müzisyen o kadar şarkı yazmaya uğraşıyor, ama grubun bugüne kadarki en güzel şarkılarını hep grubun diğer üyeleri yapıyorlar. [ay, google'a deerhunter yazacağım diye canım çıktı!] mesela "microcastle"ın en güzel şarkılarından "nothing ever happened", bir joshua fauver (bas), moses archuleta (davul) ortak çalışması; bir diğeri "agoraphobia"ysa lockett pundt eseri - tıpkı son albümleri (ve şaheserleri) "halcyon digest"teki "desire lines" gibi. tamam, tabii ki, "earthquake", "helicopter" ve "he would have laughed"ı da bradford yazmış, itiraz etmiyorum, bradford bizim için de değerli tabii ki... tamam, ne! şavkar altınel öyle mi demiş? vallaha mı?
  • halcyon digest adlı dördüncü stüdyo albümüyle müzik eleştirmenlerinin yıldız saldırısına maruz kalmış grup.
  • yakında monomania isimli bir albüm çıkarak olan grup.
    he bir de, hani lan yok mu bir şey dinleyelim diyenler için var tabii ki.
  • *(bkz: milfhunter).
  • 2. albümleri çıkan atlantalıymış sanırım grup. noisevari gitar soundlarıyla eski efsaneliğini yitirmiş, daha çok ambient oluşumlara ya da ufak melodilere yoğunluk veren grup/ şarkıcılara yer veren büyük plak şirketi kranky için de (ne derler) yeni bir soluk olmuş son albümleri. ilk albümlerini dinlememiş olduğum için pek bir yorum yapamam. ancak bu albümleri uzun zamandır dinlediğim en iyi gürültülü gitar müziği.
  • "he would have laughed" gibi aşmış bir şarkıyı ortaya çıkaran güzide grup.
hesabın var mı? giriş yap