• boku çıkmıştır.

caddebostan sahilinde yüzlercesi haftasonu akşamlarında gökyüzüne uçuruluyor, bu fenerlerin hepsi en fazla 1-1,5 km sonra suya düşmekte ve deniz kirliline neden olmaktadır. bunu düşünmeyen duyarsız kişileri geçtim bu fenerler artık bildiğiniz bombardıman uçağı etkisi de göstermektedir.

dün gece caddebostan sahilinde yine gökyüzüne gönderilen bir fener yerden yaklaşık 25-30 m yükseldikten sonra altındaki ateş topunu birden bombardıman uçağı misali yere düşürdü, evet bildiğiniz ateş topu oldukça hızlı biçimde yere düştü, allah'tan ki düştüğü yerde kimse yoktu ancak düşünün ki bir insanın veya bir ağaçlık bölgenin üzerine düştüğünü, o zaman bir felaket yaşanır ki yetkililer önlem almaz ise yaşanacak

buraya şimdiden yazıyorum, bir felaket yaşanacak, birinin canı yanacak, ondan sonra bu insanı mutlu eden sevimli icat diye tabir edilen sikindirik eğlenceye önlem alınacak..

işte bu da dün düşen ateş;

http://f1208.hizliresim.com/10/u/c8x4p.jpg
  • geçen gece bir tanesi nasıl becermiş bilmiyorum ama caddebostan sahilden gelip bahçemize düşmüştür, alev almıştır feci bir şekilde. yan apartmanda yangın çıktı sandık itfaiye çağıralım derken bir anda söndü hiç bir iz bırakmadan. park etmiş arabaları ıskalaması da ayrı bir şanstır tabi. molotof kokteylini bile düşündük bir an öyle bir alevdi yani.

bu gece de fener partisi vardı sanırsam saniyede bilmem kaçtane havaya kalkıyodu. bizim bahçeyi de geç, hiç mi düşünmüyorlar ağaç yakma olasılığını. o kadar kolayki onun düşmesi. çimde neden yakarsın? madem yaktın denizde yak. ha o bile kötü o ayrı da.. beceremeyenlerinki denize düşüyor yemin ederim bu gece deniz çöplüktü. bilemedim valla..
  • bugun caddebostan sahilinde on farkli kisinin, "dilek feneri, dilek feneri" nidalari ile sattigini gordum.
    yalniz bir kisi vardi ki dilek fenerini "tutmayan dilekler, suya dusen hayaller" slogani ile satiyordu.

her ne kadar bu zimbirtiyi sevmesem de, yaratilan slogani begendim...
  • bunu havaya uçuranlar herhalde sanıyorlar ki o ateşli minik fenercik pembe hayaller diyarının pamuk bulutları arasında sonsuza kadar süzülüyor. süzüldükçe de mutluluk yayıyor dört bir yana.

yakıyor yahu bu düştüğü yeri! ne aymazlık, ne bencilliktir bu.

acilen tedavülden kalkması gereken tehlikeli oyuncak.
  • yeni nesil ufo. bu balonu toplu halde değil de bir tane olarak gönderirsen gökyüzüne, gece karanlığında kimi istersen kekleyebiliyorsun "aa bak ufo" diye. ışık desen var, hareket desen var, e belli bir süre gözüküp sonra yok da oluyor. al eline cep telefonunu, video kaydetmeye başla. sonra da sal etrafa.. bilmem ne semalarında bilinmeyen cisimler.. basın da zaten meyilli bişeyler uçsa da ufo desek diye.. uuu seyreyle gümbürtüyü.. zaten tetikteyiz, gelecekler alacaklar hepimizi teker teker.

al işte bak hem de bizim burda olmuş. *
  • az önce gördüğüm olaydan sonra şiddetle yasaklanması gereken şey. nerden geldiği belli olmayan bu şey gitti ağaca takıldı ve dallar tam tutuşacakken taş atıp indirdiler. bir elimde telefon 110 da bekliyorum. 2dakika daha indiremeseler veya gören olmasa basıp arayacaktım. hadi bu rüzgar kesildi tam havalanamadı diyelim, 10dk sonra gökten geldi bitane daha inişe geçmiş. bi binanın üstünde kaldı o da. ya ormana düşse. allah korusun valla.
  • önceki gün bir tanesini uçurma şansı bulduğum büyüleyici zımbırtı. gökyüzüne bir yıldız gönderiyorsunuz ve kısa bir süreliğine sizin yıldızınız diğerlerinin yanında parlıyor öylece. masalda yaşıyor gibi hissediyor insan kendini. sanırım bağımlısı olabilirim.

edit: yalnız bunu soğuk kış günlerinde uçurmanızı tavsiye etmiyorum. hava soğuk olduğu için ok gibi fırlıyor göğe doğru ve çok kısa sürede sönüyor. yazın daha uzun süre süzülür ve daha keyifli olur diye düşünüyorum.
  • gayet salakça. ben tanrı olsam; "kulumdur" demem, buna para veren gerizekalıların dileğini gerçekleştirmem.

illa birilerini yakması, zarar vermesi, öldürmesi gerekiyor ki önlem alınsım. hay gerizekalılar sizi!
  • bir apaçi dedektörü. normal insan böyle gerzek bişeyi kullanır mı lan? neymiş, dilek tutup havaya salıyolarmış. allahın salakları.

az önce penceremin az üstünden geçti harıl harıl yanan bişey. baktım buymuş. biçok ülkede yasaklandığı biliniyor. neden? çünkü yangın çıkartıyor. bu dandik icatın nerede nasıl duracağı belli değil. bir ağacın dallarını da tutuştutrabilir, balkonunuzda asılı çamaşırları da. zaten sabıkalı bu konuda, o yüzden yasaklamış adamlar.

"ayy allaaamm muhittin bana aşık olsuunnnn" deyip bunu havaya uçurunca dileğin gerçek olacak mı sanıyosun a hödük. sigi git gözüm görmesin seni. çevreye, doğaya duyarsız, kaba ve aptal primat.
  • sene geçen sene. üniversite şenlikleri zamanı yurtta oturmuş kös kös yeteneksizsiniz izliyoruz. birden yandaki boş arsa aydınlandı. ne oluyoruz gece vakti dedik cama koştuk. o kadar binanın arasında bir dilek balonu gelmiş boş arsaya yumuşak iniş yapmıştı. kuru otlar tutuştu sonra. biz ne yapsak itfaiyeyi arasak mı bu kadarcık şey için meşgul etmesek mi diye düşünürken balon "hadi bana eyvallah" dedi ve tekrar havalandı gitti gökyüzüde kayboldu. soluklandı herhalde dedik acun'un programını izlemeye devam ettik perdeyi çekip. bu da böyle bir anımdır.
hesabın var mı? giriş yap