• içimiz dipsiz kuyularla dolu. kuyular var, derin ve fakat ben yusuf değilim. yusuf olmayınca her kuyu derin insan için.*
  • benlik... dibi olmayan kuyudur. kişi, kendi bile ömrü yettiği süre içinde kuyusunun dibine ulaşamaz. kendini tamamıyla tanıyamaz.
  • hayatın kendisidir bu. düştükçe düşersin, düştükçe düşersin. nerede bitecek diye sorarsın, bitmesini dilersin, bitmesi için yalvarırsın ama olmaz, düşmeye devam edersin. dibi görsen belki yükselme ihtimalin vardır, işin alengirlı kısmı da burasıdır. o dibi görmek için çırpınıp durursun, ama hiç göremeyeceksindir. hayatın seninle dalga geçme metodu budur çünkü..
  • bininci tekil'in inanılmaz tatlı, inanılmaz naif bir şarkısı. çok hoş şeyler hissettirdi bana, uzun zamandır düşünmediğim bazı şeyleri çağırdı tekrar. hadi bakalım.

sözleri şöyle;

öyle bir kuyuya atladım ki
    düş düş bitmiyor
    öyle bir sevdaya battım ki
    sev sev yetmiyor

öyle bir kuyuya atladım ki
    düş düş bitmiyor
    öyle bir sevdaya battım ki
    sev sev yetmiyor

içimde bitmiyor
    kavgalar

en sonunda ben de
    "ben ben ben ben ben"
    diye diye kudurdum
    hiç yaşanmamış olaylara kızdım
    kafamda kurdum
    bu dünya benim etrafımda
    dönüyor sandım
    kendimi unuttum
  • kimileri vajinayı bu tabiri kullanarak tanımlarlar.
  • (bkz: zaman)
    (bkz: dehliz)
  • (bkz: write only)
  • çeperinde akrobatlık yapmaya hayat adı verilen kuyu. çocukken kaldırım bordüründe düşmeden ne kadar yürüyebiliriz eğlencelerimiz gibi. çoğu zaman düşecek gibi oluyoruz ama bir şekilde ayakta kalabiliyoruz. bazense düştüğümüzde, bu kuyunun dibi olmadığı için, düşecek gibi olduklarımızdan biri zannederek ölmeden cehennemi yaşayabiliyoruz. "daha başıma ne gelebilir?", "galiba bugün hayatımın en kötü günü.", "daha fazla küçük düşemezdim.." ne kadar tanıdık cümleler. daha başına çok şey gelecek arkadaşım, bugün hayatının en kötü değil, ilerde çok arayacağın bir günüydü, daha kimsenin ayakkabısını yalamadın o da olacak. kuyunun dibi yok, bir türlü çarpıp olan biteni fark edemiyorsun. ha düştüm ha düşücem sanrısındasın hala.
hesabın var mı? giriş yap