• çivi çiviyi söker mantığıyla kolu kırmak
  • buraya diş doktoru yazanlar nasıl bir kafa yaşıyor ki? lan belli ki adam gece ağrıya yakalanmış veya başka bir sebepten gidemiyor doktora . ama bir bu her s.ki bilenler akıllı ya diş doktoru yazıyor...

viski rakı gibi yüksek alkollü içkilerle gargara yapıyorum ben.
  • diş ağrısı o kadar illet bir şey ki insan bir umut deyip internette ne var ne yok tarıyor değil mi? hele gecenin bir yarısı kafayı duvarlara vuracak vaziyete gelmiş insan için her şey umut o an. işte tam da bu sebepten hiç didaktik deyişlere başvurmayacağım. herkes, diş fırçalaması ve dişçiye düzenli olarak kontrole gitmesi gerektiğini biliyor. insanlar o anki acıyla bir derman arıyor, öğüt değil. o zaman şöyle yapıyorsunuz dostlar; en kısa zamanda eczaneden bir dişinol alıp kenara koyuyorsunuz. ağrı kesicilerle geçmeyen ve ansızın gelip sizi bulan o diş ağrısını bu çözelti ile bertaraf ediyorsunuz. hee derseniz ki benim dişime bu kâr etmez, ağrıdı mı atlayasım gelir camdan. böyle durumlar için doğrudan diş hekimlerinin hastalarda uyguladığı uyuşturucu maddeyi öneririm ben size: jetosel 2ml ampül. zor temin edilen bir şey değil. bir pamuğa ya da kulak çöpüne damlatıp ilgili bölgeye uygulayın. en yoğun ağrıları bile keser, pamuk gibi yapar.

bunların dışında, tablet formunda yegâne önerim dexdaydir. ağrı kesicilerin şahıdır. yalnızca çok kuvvetli ağrılarda tercih edilmelidir.

o an hiçbirini temin edebilecek durumda değilseniz, buz kompresi uygulayın. ağrıyı, sızıyı biraz olsun hafifletir.

ek/tanım: alınan hayır duasıyla bile cenneti garantileyebileceğiniz önerilerdir.
  • ne yazık ki hiçbir şey. üzgünüm arkadaşlar bir heves bu başlığa girdiniz ama dost acı söyler.
  • diş hekimi olarak, kesinlikle diş hekimi demek istiyorum. diş ağrısına sadece diş hekimi iyi gelir ne yazık ki.

su yazanlar olmuş, diş hekimliğindeki bazı hastalıklar uyaranla başlar, uyaran ortadan kalktığında da devam eder, bu hastalıklar semptomatiktir, akut olarak başlar, gece uykudan uyandırır. bu hastalıkların ilerleyen evrelerinde, soğuk su o ağrıyı azaltır. bu yüzden bazı vakalarda soğuk, bazı vakalarda sıcak su kısa sürelide olsa ağrıyı azaltabilir.

kolonya, alkol, ağrıyan diş bölgesine ilaç basmak, sabunla yıkamak, tütün basmak mantıklı ve tedaviye yönelik müdahaleler olmadığı gibi daha ciddi sorunlara da yol açabilir. eğer bu şekilde olan çağ dışı tedavileri sürekli yapıyorsanız ağız kanserine yakalanma ihtimaliniz artar.

diş ağrısını antibiyotikte kesmez ne yazık ki. diş ağrısının birden fazla sebebi olabilir. bunları anlamadan kullanılan antibiyotikler karaciğerinize zarar yapmayın. detaylı muayene olarak kurtulabileceğiniz bir hastalığınız varsa, onu daha kompleks hale getirmeyin.

ağrıyan dişi çektirelim, başka çözüm yok demişler. yıllar yıllar önce çekim için endike olan hastalıklar, bugün kanal tedavisi ya da başka bir tedavi ile kurtarılabiliyor. ne yazık ki bu düşünce de çağın dışında.

diş hekimliği kliniğinde ilaç kullanımı, pre ve post operatiftir daha çok. tedavi etkene yöneliktir. çekimden önce bakteriyemi riskinden dolayı ilaç verilir. onun dışında klinikte ilaç kullanımı nadirdir. apse varsa dişinizde, önce apse drene edilir, apsenin etkeni kanaldan kaynaklıysa kanal tedavisi yapılır (bir kaç seans sürebilir.), apse kaynağı periodontal dokularsa ilaç tedavisi önerilebilir.

ilaç kullanımı enfeksiyonu önlemek içindir. yoksa diş ağrısını geçirmez. mide kanaması, hamile, 75 yaş üstü insanlar, kalp ve damar cerrahisi geçirmiş hastalar, diabet hastalarında ilaç kullanımı mümkünse hiç olmamalıdır. özellikle nonsteroid antiinflamatuar ilaçlar.

antibitoyik kullanımı diş hekimliği kliniğinde, akut iltihaplar, subakutlar, profilaksi (endokardit riski) ve cerrahi girişim için kullanılmalıdır. onun dışında kullanılması kontraendikedir.

gözünüz için bilmediğiniz bir ilacı gözünüze damlatmıyorsanız, dişiniz içinde bilmediğiniz bir ilacı kullanmayın. daha ciddi sorunlara yol açabilir.

düzenli diş hekimine gitmek, diş ağrısının en büyük tedavisidir sayın yazarlar. geçmiş olsun.
  • bunu çeken insanın yanında mutlaka bulundurması gereken iki şey vardır, hiç tartışmam.
    1) eter 2) daha kesin çözüm için: silah.

"uyuyun" diyen arkadaşlar: lütfen bize de uyuyun. ne uyuması lan? mümkün mü bu?

"doktora gidip çektir" diyen arkadaşlar: komik misiniz? doktor, hele de iltihap varsa ağrı geçene kadar o dişi çekmez. bir ikincisi de, bu ağrı halinde en acil doktora gitme eylemi bile neresinden baksan çok uzun bir süreçtir. düşün gecenin bi yarısı tuttuğunu. insan önce anlam veremiyor, yakıştıramıyor yani; onca şey gördük ama arkadaş bu nasıl bir zulümdür, böyle bi zulmün bulunduğu dünya neden infilak etmemiştir, (diyelim çok güzel bir kadın var karşında) şu tipini siktiğim ne saçmalıyor kim bilir, (diyelim önüne mallar mülkler serilmiş) aga beni bundan kurtarın hepsi sizin olsun. evet, arabesk. oldukça yoğun.

"allah düşmanımın başına vermesin" listesinde ilk 5'e kesin girer. zaten düşmanın başına geldiyse adam önünde diz çöküp "vur beni" der. ne çekiyorum ulan iki gündür, daha da çekeceğim var yani. barış için, kardeşlik için, insanca hastalıklar ve acil şifalar için batsın bu dünya.
  • (bkz: diş hekimi)
  • tuzlu suyla birkaç defa gargara yapmak. ve en kısa zamanda dişçiye gitmek.

edit: alkol çeşitlerini yazan arkadaşlar olmuş :)) he amk he viski, bulsam zaten dişime koyarım çünkü.
  • en canhiras agrilardan biri olan dis agrisi ile mucadele icin icad edilen ve veya kullanilan yontemler vesveseler vesaireler..

pamuga rakı emdirip bunu agriyan diş ile dişeti arasına bastırma konseptini eskilerin bir bildiği vardır diyerek denedikten ve bütün gece diş ağrısından ağlama bağırma ve tepinme noktalarına geldikten ve hatta geçtikten sonra ertesi gün diş hekimine gidilip paşa paşa o koltuğa oturulur mesele halledilir ama rakının etkisiyle tahriş olan dişeti size hayatı en az onbeş gün zindan eder diye yaşanmış bir hadise aktarılası bir haller vasil olur.
  • geceyi o ağrıyla geçirmek zorunda kalırsanız yüksek yastıkta uyumaya çalışın. 3-4 yastık üstüste koyun. hatta mümkünse oturarak uyumayı deneyin. uzandıkça ağrı şiddetlenir. gece intiharın eşiğindeyken aramıştık doktor söylemişti.
hesabın var mı? giriş yap