• iki sağlıkçı meslek grubu arasındaki inanılmaz maaş farkını işaret eden tespit.

yeni geleceği söylenen minimum 30 bin tl doktor maaşı, hemşireleri iyice oyunun dışına çıkartıyor. zaten döner de alamıyorlar, en az doktor kadar hatta yeri geldiğinde çok daha fazla çalışıyorlar, covid servislerinde en ön cephedeler, kataterler damar yolları, hastaya psikolojik olarak destekler…ilaç ve tıp bilgisi oldukça fazla olan bu meslek grubuna da düzenleme yapılmalı,

eğer düzenleme yapılmayacaksa doktorlara olan düzenleme de getirilmemeli ya da döner verilmemeli.
  • (bkz: ketçap mayonez de olsun mu) öncelikle tüm sağlık çalışanlarının maaşları artmalı ama hemşireler de 6 sene okuyup üzerine minimum 4-5 yıllık uzmanlık yapsalar belki eşit miktarda maaş artışı konusunda hak iddia edebilirler.doktorlar için bir düzenleme söz konusu olduğu zaman hemen hak iddia ediyorsunuz. o klinikte bir şey olduğu zaman tazminat doktora açılıyor hemşirelere değil.kliniğin sorumlusu doktorlardır.
  • (bkz: 45 dk araliksiz keser sapi)

troll başlık. tutana kadar artık aynı başlık açılır.
  • onlarda gitsin okusun doktor olsun..tutan mi var onlari...damar yolu aciyo diye doktor maasimi alsinlar yani...
  • damar yolu açabilmenin tek başına işe yaradığını gösteren katlamadır.

açtığın damar yolundan içeri hangi ilacın gireceğini bilmedikten sonra istersen avrasya tüneli aç, bir işe yaramaz.
  • bu mantıkla hasta altı temizleyen hasta bakıcının da en az 30k maaş alması gerekiyor. boka dokunmak pis iş sonuçta.
  • tıp için ilk 20 bin gerekliyken hemşirelik 200/250 binle girlen bir bölüm bu bir
    ikincisi ise bu adamların uzmanlıgı var bilmem nesi var derken 11-12 yıl egitimi var en az o da..hastaya allah korusun bişe olsa doktor sorumlu ..
    bu böle uzar gider..o yüzden doktorun maaşı az bile..hemşireler kendilerini doktorlarla kıyaslamasın bir zahmet..
  • maaş/kazanç kriterinin sadece "çok çalışmak" olduğunu düşünen yazar beyanı.
  • şu ana kadar sözlükte doktor kimliğimi ifşa etmedim. çünkü buradaki amacım edebiyat/sanat başlıklarında gezinmek, okumak, bilgi edinmek. ama artık canıma tak etti. bu gizli doktor düşmanlarından bıktım usandım. şimdi de hemşirelerle bizi kötü yapmaya çalışıyorsunuz. her meslek kendi için değerlidir. sağlık her şeydir. sağlık gittikten sonra diğer işlerinizin önemi kalıyor mu? hayır. öyleyse bir toplumda en fazla parayı doktor kazanmalıdır. mesela benim kardeşim matematik öğretmeni. özel derslerle birlikte kazandığı para benimkine yaklaşıyor. halbuki arada en az 2 kat fark olması lazım. denklem kurmayı öğretenle hayat kurtaranın arasında fark olsun bir zahmet.
  • doktorlar ölsün gebersin, doktorlar az alsın, hemşire az alıyorsa doktor da az alsın. hemşirelerin az aldığı, zam almadığı, doktorlar zam aldığında aklıma gelsin. geri kalan zamanda normal çalışayım, doktorlar zam aldığında protesto edeyim ki, doktorlar zam almasın. çünkü ben almadım. o da almasın. hepimiz az alalım, böyle daha iyi
hesabın var mı? giriş yap