56487 entry daha
  • eskiden seninle mutsuzluğa bile vardım artık mutluluğa bile yokum beni sen değiştirdin
  • sözlük kullanmadığı için bir süre okuyacağını sanmıyorum ama ileride belki yıllar sonra bir gün mutlaka göstereceğim ona.

bu duyguyu yaşamış şanslı insanlar hep anlatırdı doğru insanı bulduklarını nasıl anladığını. hep merak ederdim insanın kendini kandırıp bir şeylere ikna etmesi mı yoksa gerçekten böyle bir şey var mı?
    ben seninle böyle bir şeyin gerçekten var olduğunu anladım. ilk gördüğüm ilk konuşmaya başladığım andan itibaren her şey o kadar doğru o kadar kolaydı ki. yıllarca seni beklemişim bir köşede farkında bile olmadan, sana ne kadar ihtiycım olduğunun, bende uyandırdığın her duyguya ne kadar hasret olduğumun farkında olmadan seni beklemişim. hayatıma girdiğin andan beri her şey hiç olmadığı kadar kolay, net ve pürüzsüz. yüzüne bunları bu kadar rahat ve kolay şekilde söyleyemiyorum biliyorum davranışlarımla, sıcaklığımla, ilgimle umarım hissettirebiliyorumdur. seni çok seviyorum iyi ki hayatımdasın
  • zamanın ve mekanın, dehrin karanlıklarında kaybolduğu, ruhların maddi ölçüler içerisinde bozulduğu, gökyüzünün insanın vicdansızlığı karşısında sustuğu bir çağdan sesleniyorum sana. bu anlamsızlığa karşı gittikçe tahammülüm azalıyor. sığınacak bir kalp arıyorum. seni arıyorum. geleceksin sanıyorum. bugünlerde umutlu olmak iyi bir şey değil mi?
  • ya keşke yarın sıra bana gelmese hz. evren.
  • ben herkesin gönlü olsun diye çabalarken kimse bana sen ne istiyorsun diye sormuyor. sanki ben herkesi anlıyorum ama hiçkimse gerçekten benim ne hissettiğimi anlamıyor gibi. öyle bir değersizlik hissi...

aniden olmadı her şey birikti yavaş yavaş doldu ve sonunda taştı. bugün attığım üç beş adım yormadı beni ,dün yürüdüğüm kilometrelerce yol nefesimi kesti. doldum taşıyorum. ve siz sadece bugün taştığımı görebiliyorsunuz.

her fikrinizi kabullenmek zorunda değilim kendimi açıklamak zorunda değilim siz istiyorsunuz diye evet demek zorunda değilim. kişiliğimi değiştirmeye ihtiyacım yok. beni anlamanıza da gerek yok beni bilseydiniz eğer neyi neden söylediğimi neden sustuğumu neden yaptığımı anlardınız zaten...

kendi halinde ve sadeliği seviyorum. sakin sakin yaşamayı, birinin hayatına dokunurken rahatsız etmemeyi, övgü beklememeyi , ayaklarımın üzerinde sağlam basmayı ve kendimi anlatma telaşında olmamayı..
  • insanların gerçek yüzlerini gördüğünde onlar için çabaladığına pişman olacaksın.
  • bazen bazı kavramların ta(m) içine, merkezine, tüm birim ya da zerrelerine sızabilmek için hakiki bir simyevi alaşımlarını oluşturmak üzere onları kendi ruhunda akkor halinde bir potada eritmen gerekir. * * ve bu yeri gelir, artık dönüş(tür)üp dualitenin ötesine, birlik haline geçtiğin için senin o benzersiz iç kudretini ikiye katlayabilir. yani seni anlıyorum, gerçekleştirdiğin bu ilginç girişim bana hiç de garip gelmedi düşününce, "konuları" olanca hissiyat katalizörleriyle bütün olarak idrak edip sindirebilen bir zihin ve ruh olarak. öyle sisteme boyun eğmişsin gibi de hissettirmedi, sanki daha ziyade senmişsin gibi bu durumu lehine yönlendirecek olan. * belki taraflı bakıyorum, bilemedim, çünkü iyi ki varsın. çok isterdim seni gündelik düzlemde de tanımayı, ama muhtemel düş kırıklıkları limitim çoktan aşıldı.
  • ben tamamen kayboldum. kendimi bile bulamıyorum benliğimde.
  • arkadaşlarının yanında en sevdiğin şarkıcı kim sorusuna ali ekber çiçek dediğim için mi yüzün asık?
  • ilk dönemde bazı şeylerin değişeceğine dair inancım yüksekti. yalnız senin bu kadar zorlayıcı olacağını hiç ummamıştım. bir şeyleri kolaylaştırırken bir yandan da zorlaştırdın. hiçbir zaman bencil olmadım. hayatta en makul olan durumu insani şekilde sonuçlandırmaya çalıştım. sadece istemek yetmiyor. çok isteseydin olurdu ya da ufak pürüzler konuşulup çözüm bulmaya çalışılırdı. ama sen kendi konumunu öncelik aldın. ve ben saf dışı kaldım. ne istediğini bilerek hareket edersen hem kendini hem başkasını üzmezsin. bazı şeyler aceleye gelmemelidir. iki insan her zaman anlaşacak diye kural yok. biz bu gidilen yolda çarpıştık ve yaralı olarak ayrıldık. şunu bilmelisin ki asla yanlış biri olmadım. duygu, düşüncelerim tamamen temiz ve geleceğe odaklıydı. aşkın ağırlığını kaldırmak için bazen kendini de feda etmelisin. önceliklerin kendin ve içinde bulunduğun yaşamsa o zaman ilişki yaşamanın da bir anlamı kalmaz..
600 entry daha
hesabın var mı? giriş yap