• sanırım hakkında yazılanları ve söylenenleri doğrulayan bir acil servistir. ülkemizin en gelişmiş şehirlerinden birinde bulunan tıp fakültesi hastanesinin acil servis birimininde insan hayatının önemsemiyor oluşu büyük bir ironi.

http://www.sabah.com.tr/…1/burcuyu-ihmal-mi-oldurdu
  • her başın kıçın ağrıdığında değil , kafan parçalandığında yada bir yerlerinden kan fışkırıyorken gidilmesi gereken eğitim kurumu-hastane . buyük olduğuna bakmayın, neredeyse tüm ege bölgesinden dengesizce sevk alır kısacası ota boka gitmeyin orası 3. basamak hastane, ot bok için devlet hastaneleri ve sağlık ocaklarını kullanın.
  • cumartesi gecesi poliklinikten aldığım doktor tavsiyesi ve ilaçla derdime derman bulamadığım halde pazar akşamüstü 19:05 sularında girip 21:30 sularında terk ettiğim acil servis.

teşhis: ürtiker halk dilinde kurdeşan (poliklinikle aynı teşhis)
    tedavi: kaşıntılar için serum ve etken ilaç.

tedavi süresi: kapıdaki güvenliğe derdimi anlatmak 22dak. poliklinikten ilaç almışsın onu kullan dedi. aldığım ilaca rağmen böyleyim dedim-sadece sağ kolum kırmızıya boyanmıştı,belimi açamadım o an malum--. içeri alacak mısın başka yerlerimi de göstereyim mi dedim de girebildik.
    derdimi anlatmak 1saat sonra kısmet oldu.serum bağlanması ise devam eden yarım saat sonra.acilde telefon çekmiyor,annemin dışarda bu kadar saat kafayı yediğini söylememe gerek yok galiba.

özetle,gitmeyin.trafik hastanesine gidin,özel polikliniğe gidin.sağlam giren hasta çıkar burdan hem de ruh hastası!
  • bir arkadaşımız da bu birimin yavaşlığından, işlevsizliğinden yakınmış. şöyle demiş;

"demek ki yeri tavanı granit yapmakla olmuyormuş"

evet, işin özeti budur. umarım rektörümüz candeğer hanım bunları okuyordur. öyle havalı havalı binalar heykeller yapmakla olmuyor.
  • izmirin en rezil acil servisi. kesinlikle kullanılmaması gerekir. yakınlardaki hastanelere gitmek çok daha mantıklı. pazar yeri gibidir burası , şansınız varsa ve kolunuz bacağınız kopmadıysa 2-3 saatten önce doktor bulamazsınız. kapıdaki güvenlikler tipinize bakıp acil olup olmadığınıza karar verir.
  • haziran ayı itibarı ile ege tıp ismine yakışan bir acil servis oldu.

20 mayıs 2015 edit: evet, bu sabah helikopterle yine bir yolcu geldi.. yakında yanık için türkiyenin ilk unite de buraya açılacak. ama bugünkü yağmurda içini fena hasar gördü. feci su bastı ve hala yoğun bir yer bu acil.. kaza gibi vs çok önemli durumunuz yoksa tercih edilmemesi gereken yer.
  • aciliyeti olmayanlarca tercih edilmesi gereken acil servis.
    8 entry beklemiyordum acikcasi. destan yazilabilir adina zira. anlat anlat bitirilmez de anlatacak yerlerimde problem var. hem de onulmaz problemler. burada sikayetlerinizden mutevellit degil de enfeksiyon riskinden olebilirsiniz zannimca.

ıs bu entry yazar tarafindan acil servisten zor sartlarda karalandi.
  • bütün büyük üniversite hastaneleri gibi günün 24 saati kalabalık olan acil servis. çok ciddi birşey yoksa geri gönderirler veya yarım saat ile üç saat arasında bekletirler.
  • çoğu acil servis gibi yoğun geçiyordur diye tahmin ettiğim yer.
  • buradaki sağlık çalışanlarının çoğu pislik insanlardır. özellikle hasta kabul/kayıt kısmındakiler. (iyi olanlar baştacı)
    giriş yapar yapmaz sizi kabul etmeden göndermeye çalışırlar.
    kayıtı açtılar mı? geç otur bekle birkaç saat biz seslenicez derler.
    hasta ölüyor dahi olsa bekleme salonuna geç ama yanında kimse giremez derler, hastanın yanına da bir personel vermezler.
    doktorları başından savmaya oynar.
    lanet olsun sizin gibi insanlara diyerek hastaneden ayrılırsınız.
hesabın var mı? giriş yap