• bu ne lan bunlar gercek insan mi? hani senin benim gibi yasayan, nefes alan, konusan, dusunen falan. korktum.
    dedirten videodur.

edit: ben tusuna tikladigimda en cok begenilen entry'lerimden birinin bu olmasini sindiremiyorum. bu sozluk'te onemli olan, anladigim kadariyla, yeni bir baslik acildigi zaman ona ikinci veya ucuncu entry'i girerek kisaca laf sokabilmek olmus.
  • kılıçdaroğlu'ndan korktuğunu söyleyen teyzeden korktuğum video.

içimde kalmasın: bu videodaki en tehlikeli canlı, elinde mikrofon olan, sarıklı-cübbeli-sakallı bıyık altından gülen adamdır. atatürk'ü bir kez daha rahmetle anıyorum. anladın sen.

not: malum olduğu üzere sarık-cübbe-sakal din ehli olmanın alameti olarak kazınmış artık beyinlere. bunu bilen ve bu görüntüyü sağlayan adamın sırtı yere gelmiyor bu memlekette. bunun dışında çoğu tarikat, cemaat lideri için bu bir zorunluluk, aksi takdirde kendilerini sallayan olmayacağını biliyorlar. halk öyle istiyor. adam düşünmüyor ki dinin azılı düşmanı olarak bildiği ebu cehil başta o zamanki tüm müşrik ahalinin de sarığı ve cübbesi ve de sakalı vardı. adam buna kutsiyet atfediyor, din, sünnet ehlinin işareti sayıyor. adam paçasına kadar siyasete batmış, muhalif parti liderleriyle dalga geçiyor (başka videoları da var), bunu da ehl-i sünnet adı altında yapıyor, niye ehl-i sünnet oluyor, çünkü sarığı-cübbesi-sakalı var, yetiyor, ondan sonra ne yaparsan yap amk. suret-i haktan görünen şeytanlar sizi. millet taşlayıp kovalayacağı yerde bunların öpmediği, yalamadığı yerini bırakmıyor. buna itiraz edene de küfür ediyor, ana avrat.

bu not bir yavşağa ithafen yazılmıştır.
  • valla kızacak bir şeyin olmadığı video. bu insanları buradan aşağılamak siyasette onlar gibi davranmak sayılabilir.

bence chp örgütlerine konuşacak yeni insanlar gösteren videodur.

gidin anlatın abi. "ya öyle değil aslında kılıçdaroğlu" diye anlatın iste...
  • bugün yine sözlükte başka bir başlıkta denk geldiğim video. chp'nin neden iktidar olamadığına dair çok mantıklı gerekçeler sunduğunu sananlara laf anlatmaya çalışıyordum ki bu videoyla ne kadar haklı olduğumu bir kez daha gördüm.

toplum sistematik olarak yıllardır bu videodakinden daha kötü hale getirilmeye çalışılıyorken ve bu kirli emeller büyük oranda başarıya ulaşmışken toplumsal yapıyı dönüştürmeden kim, hangi chp iktidarından bahsediyor yahu?

valla geçen seçimde chp'nin aldığı %26 oy hiç de az değil. az diyorsan aç şu videoyu bir daha seyret.
  • şu tesadüfen buldukları laz insanlara ayrıca güldüğüm video. ayrıca 1:15'teki düğün salonu bayanlar girişi de "hayırdır o hangi ülke ya" dedirtmiştir.

tanım: bir avuç kafasını anlayamadıgım insanı barındıran fotoğraflar zinciri.
  • akp mitinginin hemen arkasında çekilmiş video. tiplerde mitinge gelmiş haliyle. valla akp li de olsa türdeşimin beyninin gitmesi kadar acı bir olay yok.

özgür düşünme kabiliyeti x
    çözümleme x
    gestalt x
    koşulsuz dürüstlük x
    ahlak x
    kendine güven x
    güvenebilite x
    karakter x
    sağduyu x
    incelik x
    algıda seçicilik ?
    manipüle becerileri ?
    yalan ?
    pişkinlik ?
    kişiye yansıtma ?
    rızık odaklı ?
    daimi tatminsizlik ?

''x'' ve ''onay işareti'' olacaktı onay işareti çıkmamış hayalgücünüze kuvvet.
  • ekseri takkelilerin, sakallıların, türbanlıların kemal hırsız, dinsiz diye takıldığı video. hele bir tane kadın var ki düşman başına, beni öldürmesin diyor ona karşıyım diye. var arkadaş ciddiye alsan bir dert, ciddiye almasan bu adamlar bizim geleceğimiz belirliyor ya ona yanıyor insan.

ulan, adama hırsız, üçkağıtçı diyorsunuz gidip oy verdiğiniz parti belli. biri çıkmış diyor ki ülkenin bu halde olmasının sebebi kemal'dir sanki ülkeyi bu yönetiyor.

ayrıca neresi bu esenler arkadaş, nasıl bir yer burası? kaç aydır elazığ'dayım bir sürü sarıklı, cübbeli, dindar insanlar tanıdım, çoğu chpli olduğumu bilir onların hiçbiri bu şekilde konuşmuyor arkadaş. bunlar apayrı bir kafa yaşıyor.

hele bir islam düşmanı, tabi tabi, tabi, tabi diyen dayı var ki allah düşman başına versin.

şu videoyu izledikten sonra en çok üzülmesi gereken akp tayfası.

edit: şimdi bir daha izledim de bence sadece onlar değil, ülkecek hepimiz üzülelim. bu ülkede bu tarz insanlar varsa partisi ne olursa olsun, bu kafayla yaşıyorlarsa biz allaha emanet gidiyoruz demektir. bu insanları manipüle etmek kadar kolay bir şey olmasa gerek.
  • bu tür insanlarla aynı ülkede yaşadığımı görünce eğer cehennem denen bir şey varsa ve sırf bu insanlar allaha inandıkları için cennete gideceklerse ben sonsuza kadar cehennemde kalmayı tercih ederim. şu videoyu izlemek bile azap verdi, içim sıkıştı.

kesin beyin nakli yaptırmış bu insanlar. başka türlü açıklaması yok. beyinlerini aldırmışlar ve yerini boş bırakmışlar.
  • lc waikiki virali olandır.
  • aysun kayacı ve aziz nesin gerçekten haklı dedirtecek konuşmalar içeren videodur.
hesabın var mı? giriş yap