• bence metrobüs' te yapılmalı. hiç sıkıntı olmuyor, illa ki herkes giriyor içeri.
  • neresinden başlayayım bilmiyorum ama öncelikle kendi adıma katılanlardan söz verdiğimiz ikinci grubu sahneye çıkaramadığımız için özür dileyerek söze başlamak isterim.
    kendi adıma söylemek gerekirse bu konuda bir aksilik oldu ve maalesef bazılarının yiyebildiği yarrağı ben organize konusunda yiyemedim, dolayısı ile yiyemeyeceğim yarrağın altına yatan oldum, bundan ötürü katılan, katılmayan herkesten özür dilerim.

çünkü en başından beri yapabileceğimizin en iyisini yapma düsturuyla yola çıktık ve bu konuda da golü, açıkçası beklemediğim yerden yedim.
    en başından beri 3 müzik grubu sahneye çıksın, insanlar müziğe ve eğlenceye doysun istedik ve akış planını sizlerle paylaştık ama zirve günü ikinci sırada sahne almasını planladığımız gruba bir türlü ulaşamadık, ulaştığımızda da bir hastalık mevzusu olduğuna dair bilgi aldık ve bu bizi son dakika ciddi manada strese soktu çünkü söz vermiştik ve yerine getirmek zorundaydık.
    dolayısı ile ilk grup olan eser çobanoğlu band planlandığı saatte geldi, müziğini yaptı ve eğlenceyi hızlandırıp görevini yerine getirdi, bir rica ile bizi kırmadılar o gece programları olmasına rağmen geldiler çaldılar.
    ama ikinci grubun gelemeyeceği ortaya çıktığında maalesef çok geçti ve mecburen birinci ve üçüncü grup arasında dj set girmek zorunda kaldık. bu durumda da ana sahnede de dj set çalarak durumu telafi etmeye çalıştık.
    bu konuda organizasyon koordinesini sağlayan ilkay bey'in de durumu telafi etmek için yardımına teşekkür ederiz.

üçüncü grubu planladığımız saatin erkeninde mekana getirdiysek te yaşadığımız birkaç teknik aksaklık nedeniyle onların da sahne alması biraz gecikti ama bizi orada yalnız bırakmayıp gelen, ikinci grubun sahne almamasına karşın sabırla bekleyen tüm sözlük yazarlarına ayrıca teşekkür etmek isterim.
    ümit aydınlık & blues on'un sahne alması ile organizasyondaki arkadaşlarım ve ben biraz da olsa rahat nefes aldık çünkü gerçekten çok güzel çaldılar ve sözlük yazarlarının eğlenceye katıldıklarını görmek moralimizi düzeltti.

ana sahnede bunlar olurken bir grup alternatif sahnede venus ve cha'nın performanslarıyla çoktan eğlencenin doruklarına çıkmışlardı, zaten oradaki grubu ana sahne alanında görmedik desem yeridir, herkes müziğin ritmine kendini kaptırmış, eğlenmelerine çok sağlam devam ediyordu.
    tabi gece boyu sigara içenlerin en çok bulunduğu alan bu bölüm olduğu için de buradaki kalabalık hiç azalmadı.

saatler 00.30 olduğunda gerek ana sahne gerekse alternatif alanda herkes çok keyifli ve eğleniyor görünüyordu.
    gece boyu mekanla, içkilerle, vestiyerle ilgili tek bir sıkıntı bile yaşanmadı, buna dair bir şikayet te gelmedi bildiğim kadarı ile.
    bu da sanırım birkaç zamandır mekanda yaşanan olumsuzlukları düzeltebildiğimizi gösteriyor.

ana girişte coldeki eskimo ve janis baby'nin kardeşi gelenleri karşıladı, katılım kayıtlarını tutarak çok önemli bir noktada inanılmaz yardımcı oldular. birer aslan parçasıydılar benim için, ikisini de sevgiyle kucaklıyorum.

gece boyu benle beraber koşturan sevgili hwinore, fahir ve little thin goddess'e de sonsuz teşekkür ederim, sizinle çalışmak çok güzeldi.

netice itibari ile gelenlerin dolu dolu eğlendiği, gelemeyenlerin "tüh yahu" diyerek hayıflandığı kanımca yaşanan aksaklıklara rağmen herkesin memnun kaldığı bir zirve oldu.
    "geleceğim" diyerek gözümüzü kapıda bırakan değerli sözlük yazarlarının da canları sağolsun, önemli bir durum olmasa bu etkinliği kaçırmayacaklarını biliyorum.
    bu güzel zirveye katılan tüm sözlük yazarlarına ve +1'lerine çok çok teşekkürler...

ve son olarak her türlü talebimize "tamam" diyerek ekşi sözlük yazarlarına kapısını açan, karşılaştığımız sorunlarda yardımını eksik bırakmayan club clinic'e, ferdi beye, ilkay bey'e organizasyon ekibi adına sonsuz teşekkür ederim.

edit: bu arada önemli bir noktayı unuttum, zirve afişi ve sticker tasarımı için baterist 'e ne kadar teşekkür etsem azdır, ne zaman dediysem üşenmedi anında müdahale etti ve düzeltti.
  • hakikaten yapmışlar bu zirveyi. benim haberim dahi olmadı. insan yarım ağızla da olsa bi çağırır, çok kırıldım lan. valla!

https://www.facebook.com/…8431948749&type=3&theater

ekleme: bu içeriğe artık erişilemiyormuş. ama unuttukları bir şey var. resimlerin tamamını psikopatça bilgisayarıma kaydettim ve şu an bakıp bakıp ağlıyorum :/
  • şimdiden yapılacak yerin belli olması gereken zirvedir.

gidip sıraya gireyim*.
  • ayıptır arkadaş. herkes iyi aile çocuğu da biz orospu çocuğu muyuz, haber vermiyorsunuz.

tanım: bizden habersiz yapılması ayıp olan zirve
  • olası bir izdihama karşı yarın saat 5'te gitmeyi düşünüyorum. biraz beklerim sorun değil.
  • sözlüğü bugünlere getiren gerçek emekçi tayfanın sap gibi kaldığı sözlüğün kaymak tabakası'nın ise elit şık restaurantlarda yağ gibi şampanyalarını yudumlayıp boğazlarından lık lık geçişlerini şen kahkahalarla süslediği zirve olmuştur.

hani biz kardeştik piçler ?
  • aslında tam açık alanda yapılası organizasyon; ama mevsim uymuyor ne yazık ki. şubatta sözlük mü açılır ssg? insan haziranda temmuzda açar.

neyse tavsiyelerime geçecek olursam hiltonun hemen yanındaki bir işe yaramayan kongre vadisi bile daha iyi bir seçenek olabilir, daha büyük diye biliyorum. giriş ücretli olmasın, özellikle yazarlara. sonuçta bu bir şenlik ve birileri beceremiyor diye ücretli olması gerekmiyor; ama +1ler ücretli olabilir. daha adil ve gerçekçi bir katılım olur. son ve en önemli tavsiyem ise profosyonel bir organizasyon şirketiyle çalışmanız. ahmet-mehmetle anca bu kadar.
  • bu zirve eskişehir'de yapılsın. istanbul ve ankara'nın ortası olsun yani. bizler de atlayalım trenlere öyle gidelim. trene toplu halde binileceği için inanılmaz macera ve geyiklere yelken açılabilir diye düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap