• yaz aylari icin (bkz: green tea) yi oneririm. elbette bir love chole olamaz ancak inanilmaz bir ferahlik hissi veriyor.
  • her markanın kendine ait bir kokusu vardır. içeriğindeki o kendine has etken madde ne ise; her ürününe koyar ki, kullanıcı aldığı her üründe aynı kaliteye sahip olduğunu hissetsin. ama arden'in kokusu bambaşkadır. özellikle makyaj malzemelerinin kokusu ımmm dellişııss. bütün makyaj çantanıza siner. ilkokuldaki kalemlik kokusu gibi her açtığında arden kokusu alırsın.
    farlarını sabah sürersin, yatana kadar ne uçar ne de topaklanma yapar. rujları bardağa çanağa bulaşmaz ama ekstra kalıcı rujlar gibi de dudakta alçı gibi durmaz.
    genel olarak bakımlı ve fresh görünmek isteyen kadınların markasıdır.

not: çok pis överim.
  • 5th avenue kokusunun şişesi tasarım itibariyle ağır amber,sümbülteber, bol paçuli içeren bir parfüm hissiyatı vermesine rağmen oldukça floral ve feminen bir parfümdür. hafif eski makyaj çantası kokusu da alsam severek kullanıyorum. kalıcılık maalesef 3 saat civarı diyebilirim. gün içerisinde sık sık tazelemek gerekiyor. yayılımının da pek iyi olduğu söylenemez. sonbahara daha uygun oldugunu düşünüyorum.
  • efsanevi eight hour cream'in yaratıcısı marka.
  • rastgele parfüm denerken denk geldiğim bu markanın sunflowers’ı tam bir yaz kokusuymuş, buram buram mutluluk sundu, yaz akşamlarına ışınladı resmen beni. edt olduğu için inanılmaz bir kalıcılığı olmasa da fiyat performans açısından yeterli buldum ben. yaz kokusu arayanlar şans verebilir bence.
  • (bkz: red door)
  • aslında hemşire olan bu ablamız evde tedavi edici kremler yanık ilaçları vs. hazırlarken işleri ilerletmiş kendine küçük bir laboratuvar kurmuş ve kendi adını taşıyan markayla kozmetik sektörüne girmiştir.
  • sunflowers diye parfümleri var bu markanın. fiyat/kalite dengesinde kesinlikle karlı çıkılıyor. hoş bir temizlik kokusu. çok iddialı bir koku değil ama, hanım hanımcık bir temizlik hissi uyandırıyor. çok şık ya da çok spor değil, arada kalmış denebilir. hani öyle günler olur, ne giyeceğinize, hangi parfümü seçeceğinize karar veremezsiniz. hah, işte acil durumlarda kendinizi maymun etmemeniz için kullanabileceğiniz bir parfüm bu. ama beklentiniz çok büyük olmasın.

not: acil durum için kendinize bir iki kıyafet seçmesi de yapın ki, sadece parfümle kalmayasınız.
  • white teadiye bir kokusunu denedim geçende, ama ı-ıh, olmamış. ya da ben son zamanlarda parfüm hususunda zor beğenir oldum. fragrantica mandarin, tonka fasulyesi, deniz kokusu falan diyor ama, koku beni boğdu. daha ferah bir koku bekliyordum sanırım...
    neyse, denemeden almayın. şu ara gratislerde küçük boyu indirimde.
  • bitmesin diye az az sıkılan, kokusunu her alışımda yıllar öncesine götüren güzel parfümün marka adı.
    parfüm ise (bkz: 5th avenue). benim için anne kokusunu temsil ediyor. kendimi bildim bileli annem kullanıyordu, nasıl olduysa vazgeçti ve bu koku bana kaldı. günlük kullanamıyorum bu yüzden. mutlaka önemli bir günde sıkmam lazım yoksa saygısızlık yapıp öylesine harcıyormuşum gibi geliyor
hesabın var mı? giriş yap