• sanırım fazıl say 100. yıl marşı skandalının arka planındaki isim. ahmed adnan saygun sanat merkezi yetkilisi imiş. belediye marş için yarışma düzenlediği halde onlardan hiçbirini seçmeyip fazıl say’a bu projeyi peşkeş çekmiş. 100’e yakın başvuru olmuş, bunların hiçbirini seçmeyip tepeden inme fazıl’a peşkeş çekmişler projeyi ve izmir’in bütün imkanlarını. şurada da anlattım: (bkz: #151668141)

  bir ülkenin ve şehrin kaynaklarının böyle liyakatsizce çarçur edilmesinin faturası kendine çıkacak diye de paniklemiş galiba biraz.

  https://twitter.com/…?s=46&t=klj8jyt3tkshoxnnmwy-ew

  çok komikler. rezil oldular, kurtarır mıyız diye çırpınıyorlar.

  https://kultursanat.izmir.bel.tr/…e-beste-yarismasi

  resmen boşa yarışma düzenleyip herkesi kandırmışlar. “başkası da marş yapar biz onu da dinleriz” diye kıvırmış. diğer marşlara da sanat merkezinizi ve 230 kişilik ekibin ve bütüüün prodüksiyonun masraflarını peşkeş çekecek misiniz peki?
 • karşı cenahta neyden nefret ediyorsam aynı özellikleri barındıran, atatürk'ü zerre anlamamış birey. nerede görsem tanırım böyle insanları.

  ne demiş hanımefendi?

  "...bizler onları da beğenir, söyleriz.yeter ki atamızın gözleri şimşek gibi üstümüzdeyken ikinci yüzyılımızda uzun zamandır beklediğimiz aydınlığa kavuşalım, umutla ele ele söyleyelim..."

  bomboş hamasettir işte bu. kardeşim neden yarışma sonucuna göre hareket etmiyorsunuz, neden bu kadar berbat bir marşa sadece fazıl say yaptı diye övgü düzüyorsunuz, neden böyle bir maddi külfet yaratıyorsunuz milletin sırtına, bunları açıklasanıza. atatürk bu davranlarışlarınızı onaylar mıydı yani? sizin gibilerle herhangi bir aydınlık, hak, hukuk, adalet falan hayal etmiyorum ben.
hesabın var mı? giriş yap