• emre belözoğlu 80 kez türk milli takım formasını giymiş, 21 yaşında inter gibi bir takıma transfer olup 4 sezonda 80 maça çıkmış, premier league'de 3 sezon geçirip 70 maça çıkmış, dahası galatasaray ve fenerbahçe gibi türkiye'nin 2 devinde önce genç süperstar, daha sonra dinamo ve kaptan olarak görev yapmıştır. karakteri ile ilgili tartışmalar bu gerçekleri değiştirmemektedir. nitekim; emre belözoğlu/@arise
    selçuk inan ise emre'den 5 yaş genç olmasına karşın bir emre olamayacaktır. muhtemelen türkiye ligi ile sınırlı kalacak ve şu anda 17 kez milli olduğunu göz önüne alırsak 50'ye zar zor ulaşacak bir milli olma gururu ile kariyerini sonlandıracaktır. selçuk için emre'yi geçme ihtimali yaz sezonunda avrupa'ya gitmek yerine galatasaray'ımı seçmesi ile bitmiştir.

yetenekmiş, karaktermiş bunlar tartışılabilir; tartışılmayacak olan emre'nin daha iyi bir kariyere sahip olduğu gerçeğidir.

not: bir galatasaraylı, emre belözoğlu düşmanı ve selçuk inan sempatizanıyım.

yıllar sonra gelen edit: 6. entry falandım, başlık benim artık, ayrıca kafaya giyilir (başlık).
  • yazım şekline bakıldığında bu iki kardeşimizin bu maçı kadıköy'de oynayacağını anlıyoruz. ev sahibi avantajını iyi kullanacak bir emre kesinlikle çok avantajlıdır. hele bir de ceza yayı ve etrafında faullü hareketlerden kaçınırsa pozisyon vermeden maçı bitirebilir. emre eğer bugün selçuk'un attığı muazzam frikiği izlediyse sanıyorum ki benim tavsiyeme ihtiyaç duymadan da bunu kendisi düşünebilir.
  • biri tüm olumsuz yönlerini galatasaray da öğrenmiştir, ustaları hagi ve terim dir, diğeri yeni yeni öğrenmeye başlamaktadır. tek fark yeni öğrenenin tek handikapı hagi nin olmayışıdır

hadi şimdi dağılın
  • emre daha şanslıdır çünkü galatasaray'dan, hagi gibi bir futbolcunun, fatih terim gibi bir teknik direktörün daha saymaya gerek duymadığım bir çok pozitif etkenin bulunduğu bir takımdan çıkmıştır. selçuk inan ise yeteneğinin üzerine azmi, hırsı, profesyonelliği koyarak kendi dişleriyle geç de olsa şu an ki durumuna ulaşmıştır. kısaca özetlemek gerekirse ; emre büyüdükçe (yaşı) küçüldü, selçuk büyüdükçe büyüdü ve hala büyüyor hem de emrenin hiç büyüyemediği kadar.
  • selçuk inan 21 yaşında ç. dardanelspor'dan manisaspor'a transfer olmuşken emre belözoğlu 21 yaşında galatasaray'dan inter'e transfer olmuştur.

selçuk iyi bir futbolcudur, an itibarıyla çok formdadır ama bu kadar işte sadece çok formdadır.
  • emre belözoğlu şu an oynayan türk futbolcular arasında tartışmasız en iyisidir, türk futbolunda efsane bir isimdir. uefa kupası, dünya ve avrupa şampiyonaları üçüncülüğü yer alır cv'sinde. selçuk inan ise iyi bir futbolcudur ancak emre değildir. bu yaştan sonra da olamaz zaten.
  • selçuk inan'ın oynadığı en iyi takım galatasaray'ken, emre belözoğlu'nun oynadığı en kötü takım galatasaray'dır.
  • birisi adamdır.
  • newcastle united'ın galatasaray'dan büyük olduğunu zanneden dangalakları görmemizi sağlayan karşılaştırma.

bu da bir başka tanım olsun: şu an ikisi de hak ettiği takımda oynamaktadır. ırkçı ve ahlaksız olanı da, olmayanı da.
  • ikisi yan yana güzel oynar. milli takım için güzel seçimdir.
hesabın var mı? giriş yap