• (bkz: beyin)
  • haram paraya karşı olmaları.
  • göt kılı olmamaları
  • akil ve vicdan sahibi olmaları.
    herhalde bir de hırsızlığin yüzsuzce sırtını sıvazlamayacak kadar onur sahipleri olduklarından olsa gerek.
  • hepsinin ülkeyi terk etmesi halinde türkiye'nin, erdoğan'ın bile yaşamak istemyeceği bir yere dönüşecek olması.
  • zeki, çevik ve ahlâklıdırlar.
  • egitim seviyelerinin daha yuksek olmasi

ben demedim enerjo bakaninin kendisi "egitim seviyesi yukseldikce, akp'nin oylari dusuyor" dedi.
  • özetin de özeti ile;

"vandal, anarşist, çapulcu, marjinal" olmaları.
    "camiye ayakkabı ile girip" bira qeyfi xd yapmaları.
    bakıldıklarında "kadın veya kız" olduklarının belli olmaması.
    gezi parkına "sıçmaları" ve orada hunharca "sevişmeleri".
    akp'ye oy vermedikleri için tü kaka pis bok ve allahsız olmaları.
    kabataş'ta deri kiyafetleri ile türbanlı bir bacısının üzerine golden shower yapmaları.
    yoldan kendisi geçiyor iken esas duruşa geçmeyip, istiflerini bozmadan hâlâ sigara içiyor olmaları.
  • varolmadığına inandığım özelliklerdir.

bence bu tür genellemeler konuyu çarpıtıyor ve rte'nin bir uçtan yapmaya çalıştığı kutuplaşmayı başka bir taraftan körüklüyor.

ben doğayı seviyorum ama kemalist değilim, misal, bir başkasının da doğal ve kültürel değerlerle fazla alakası olmayabilir, "ulan şimdi geceyarısı bira alamıycam mı hiç bi yerden ha?" diye kızmış ve bu yüzden sevmiyor olabilir.

fark etmez ki.

önemli olan şu: bir ülkenin tepe noktalarında bulunan insanların, o ülkede yaşayan hiç bir grubu, yani yasal ve meşru sınırlar içinde hareket eden ve hak talep eden hiçkimseyi "düşman" veya "karşıt" gibi görmüyor olması gerekir. pratikte imkansız da olsa, teoride eşit mesafede kalma çabasını sergilemesi, buna dair bir dil geliştirmesi ve kullanması gerekir.

bizlerin, "sevmeyenleri" olarak tayyip'te gözlemlediğimiz bin türlü farklı kusur ve eksiklik vardır, olabilir de, fakat aslolan kendisinin şu noktada "sevilmeme" bariyerini de aşmış biçimde, kemik kitlesi dışındaki herkesle kavgalı hale gelmiş olmasıdır...

ki hiç bir ülke, hele hele türkiye gibi büyük bir ülke, kendi nüfusunun büyük bölümüyle kavga eder pozisyondaki biri tarafından yönetilemez.
hesabın var mı? giriş yap