• "bir kaç sene peşimden koşmadan kimseyle sevgili olmuyordum" cümlesinden sonra okumayı bıraktım. sonrasında hanımefendiye her ne olmuşsa müstehaktır bana göre. sikimde değil çünkü açıkçası hikayenin gerisi. bu çok acayip bir cümle bu. toplumdaki bir sorunun en kallavi halini ete kemiğe büründürmüş hatun.
    dış güzelliğim bitti ilgi bitti diyor. iyi de bacım sen olur verdiğin adama bir kaç sene peşimden koşsun diyorsan zaten iç güzelliğin de yokmuş ki... bu söylediğin şey seçicilik değil mesela.en kibar haliyle şımarıklık. en kibar haliyle diyorum bak...
    dombili mi dediler ilgi çekmemeye mi başladı? bilmiyorum.
    ama oh olsun. bir kaç sene peşinde koşma şartı ne amınakoyim ya?
    trollüyor musunuz ciddi misiniz arkadaş?
    psikopat mısınız lan?
    olm hoşlanıyorsan adamın götünden bir kaç yıl kan almak nedir?
    üç günlük dünya ulan... deneyin, sevişin, sevin, üç yıl boyunca reddettiğiniz ve üç yıl ısrarla deneyecek adam var mı?
    varsa da kafasını sikeyim. haketmiyor o kadın böyle bir şeyi. erkek yapsa aynı şeyi o da haketmez de böyle bir erkek olabileceğini sanmıyorum.
    aşk emek ister derken götünden anlamış bazıları.
    iki tarafın elinde olmayan engeller varsa emek gerekiyor lan.
    götümden engel uydurduğum engelleri aş da gel demek ne.
    sinirlendim yeminle. bir kaç yıl peşinden koşması lazımmış. götümün kenarı.
  • (bkz: dışını beğenmediğin insanın içini merak etmezsin)

maalesef böyle de bir gerçek var.
  • mevzu sadece erkekler degil, ayni seyi bircok kadin da yapiyor. universitede dogru duzgun hicbiri standard, havali olmayan, gobek baglamis adamlar hakkinda konusmayip, onlarin pesinden kimse kosmazken, azicik havasi olan, gunes gozluklu, deri ceketli, kendine bakan, baktigini da belli eden adamlar bir suru kizin agzina sakiz olup, aksamlari yurt odalarinda dedikodu malzemesi haline gelirler. velhasil, erkege ozgu degil, insana ozgu bir sigliktir. once dis gorunume bakmak da acikcasi bence normaldir. bir insani tamamen dis gorunusune gore yargilamak baska birsey, ama eger ortada sevgili olma ihtimali varsa, tabi ki fiziksel olarak cekici buldugun biri olmali. kendine de bakain bir zahmet, oyle aynalar karsisindan beri gelemesin demiyoruz tabi ama kadini da erkegi de azicik kendine dikkat etmeli. ozguven acisindan da cok onemli bir etken zaten.
  • estetik kaygısından kaynaklanmaktadır.

(bkz: gülücük de gülücük)
  • özet geçiyorum:

çok konuşmasının sebebi şişmanlayıp evde kalmasıymış.
  • güzellikten kastın kusursuz bir güzellik yada hayran bırakan bir fizik veya bir yüz olduğunu düşünmediğim önerme. biz erkeklerin bahsettiği "çok önemli" olan güzellikten kasıt karşımızda ki kızın yüzüne bakılır, hoş, bakımlı ve etkilendiğimiz bir güzelliği olması. bunun için ille de adriana lima olmaya gerek yok kızlar. biraz bakım, biraz özen, biraz da uygun kıyafet seçimi çoğu kızı "güzel" en azından "hoş" kılabilir.

kabüllenmek gerekir ki kimse ilk bakışta hoş bulmadığı karşı cins ile fazlasını düşünmez. biz erkeklerin kasettiği de budur.
  • sadece lise ve orta okul döneminde geçerli olan önerme.güzellik bir kriterdir eyvallah ama kafası boş, vücudu güzel biri ile olan birliktelik fahişe ile olan birliktelikten farksızdır benim için.
    notto:fahişeler kafasız değildir.
  • (bkz: abi diyen kız tipi)

bence tipten onemli sorunlar olabilir.
  • birini güzel bulmak içgüdüsel olduğu kadar dışardan gelen verilerden de etkilenir. sürekli yapılan bir güzellik tanımlaması var, tanımlamanın yanında dayatma.

insanlar birbirini beğenirken yanıma yakışacak mı diye düşünüyor, yani çevreye gösterecek, çevreden not isteyecek. güzellik algısı herkes için sabit hale getiriliyor, çünkü bu artık bir pazar. güzellik için yapılan şeylerden biri para kazanıyor ve bunu devam ettirebilmek için güzelliği kendileri tanımlıyor.

kadın erkek farketmiyor, hepimiz içinde yuvarlanıyoruz birilerine birşeyleri ispatlama çabasına dirensek de.
  • hakkında şöyle bir görsel yapılmış: http://i.imgur.com/vtmtc2w.jpg
hesabın var mı? giriş yap