• öncelikle başlık konusu ceza yazılan kadın değil. başlık konusu 2:06'da başlıyor. lütfen dikkatli okuyalım.

esenyurt'ta polis memurları kadına maske takmadığı için cezai işlem uyguluyor. burada bir sorun yok. fakat polis kendisine başka maske takmayan vatandaşların da olduğunu belirtip itiraz eden başka bir kişiye keyfi olarak sosyal mesafeye uymadığı için cezai işlem uyguluyor.

2:06'da başka maske takmayan insanlar olduğunu belirten vatandaşa, sırf polise karşı çıktığı için polis memuru sosyal mesafeye uymuyorsun diyerek (3bin 150 tl) cezai işlem uyguluyor. ceza yazma amacını da ''bize müdahale ediyorsun'' diyerek belirtiyor.

vatandaş sesini çıkarmasa, arkadaşıyla yakın oturması hiç bir sorun teşkil etmeyecekti. görüntülerde aynı şekilde görevli polislerin zaman zaman yan yana durdukları sosyal mesafeye uymadıkları görülmekte.

şimdi soruyorum.. polislerin kendisini uyaran vatandaşlara bu şekilde keyfi ceza yazıp sindirme çalışması ne zaman son bulacaktır? bugün bu vatandaşa yarın sana bana...

vatandaşa sosyal mesafeden ceza yazan polisler aynı şekilde kendilerine de sosyal mesafeye uymadıkları için ceza yazmışlar mıdır?
  • arkadan geçen maskesiz kişiler bu dünyadan değil sanırım. görsel
  • cezalar toplum düzenini korumak içindir anlayışı için yapıldığını düşünmek istediğim durumdur. sokakta giderken birisi size saldırsa, sizde tutup yere serip etkisiz hale getirirseniz 3150 lira sosyal mesafe cezası yiyorsunuz. arkadaşımın başına geldi. polise durumu izah ettiğinde; "valiliğin kesin talimatı var" şeklinde cevap almış.
  • polis devleti yönetimlerinde sıradan bir görseldir.
  • haklı olan polis memurudur.
    böyle normal birşey için neden başlık açıldı anlamadım.
  • polis uygulamalarıyla yeni tanışan vatandaşların şaşıracağı durum.
  • siyah maske takmış polisin burnunu maske dışarısına çıkarması peki? maske takmış mı oluyor bu şekilde?

her işimiz gösteriş efektiflik sıfır.
  • uyarıp gidecekmiş ama kadın kaşınmış resmen. "bana ceza yazın, bana ceza yazın, lütfen bana ceza yazın" diye geldi kulağıma her dediği. *
  • tarih 1 ay önce yer istanbul kemerburgaz sürekli aynı yolu kullanıyorum radar yazısını gorunce hız 105 ayarlar ve geçerim (limit 110 net eminim), geçişten 1 gün sonra 1228 ceza 2 radar levha uyarısı yoktu şimdi bunu bizzat yaşadım helal haram orası tartışılır ben etmıyorum zehir zıkkım olsun mutlaka bunu yazan insanında çeliği çocuğu vardır allah perişan etsin amin.
hesabın var mı? giriş yap