• oje sürme deneyimlerim ufakken teyze kızlarımın/ablamların "gel tırnağına oje sürelim" deyip tırnaklarımı cırt pembeye yahut turuncuya boyaması ile, bir ara heves edip aldığım kırmızı ojeler dışında yoktur. lakin ki bu essie ojelerle ameliyat sonrası alışveriş çılgınlığım sırasında tanıştım ve 13-14 renk alıp boynere bi servet bıraktım. kıyafet-ayakkabı vs bişey alamadığım ve yemek de yiyemediğim için kıçıma batan paramla bunu yaptım evet.

bugün bu ojeyi sürdüm. ve daha önce sürdüğüm flormar oje ile karşılaştırmasını yapiim. öncelikle, flormar ucuz. bu pahalı. ikincisi, flormar ojeyi gece onbir gibi sürüp onikide yatarsan, sabaha mis gibi yastık desenli ojelerle kalkıyorsun. essie ojeyi sürdükten 20 dakika sonra bulaşık yıkayıp elini havlulara bulasan bile ojede zerre oynama olmuyor. üçüncüsü, şişede rengi güzel durup da sürünce bi boka benzemeyen bi durumu olmadı. renk neyse o. bir de, benim deneme için sürdüğüm manikürsüz ve kurumuş yıpranmış ellerime bile bir zarafet kattı. sevdim kendisini. bidaha olsa yine alırım. tüm paramı ojeye yatırdığım için pişman olmadım yani.
  • benim gibi bok gibi oje sürenlerde ve hatta "ulan kurusun da silip düzelteyip bok gibi oldu bu" dedirtecek kadar kötü sürüldüğünde bile, kuruyunca bir şekilde çok düzgün ve güzel duruyor. ya ben çok para verdiğimden her halükarda beğeniyorum, ya da oje gerçekten çokzel ^_^ ayrıca 3-4 gündür kullanıyorum mesela, soyulması dökülmesi olmadı. pırıl pırıl, yeni sürülmüş gibi. seviyorum seni essie.
  • kalieteli oje markası..
    (bkz: oje)

bir de şunlar var tabi:

(bkz: opi) **
    (bkz: sally hansen)
    (bkz: chanel)
  • sevil parfumeri'de 1001 rengi satilan,bes sisesinin toplam fiyatina bir ceyrek altin alabileceginiz oje markasi.delilik edip almaya kalksam son anda vazgecip flormar alirim,kalani ile de migros alisverisi yaparim vallahi.
  • benim icin en önemli özelligi 2-3 günden sonra soyulmaya baslamamasidir. evet 2 günde bir oje yenileyecek zamanim yok ve tirnaklarimin ojesiz bakimsiz durmasini da sevmiyorum. pahali ama bence degiyor. ama eskiden ögrencilik yillarimda oldugu gibi zamanim olsaydi gidip flormar alirdim.
  • türkiyeye loreal tarafından getirilmeye devam edilen oje markası.
    normalde flormal, pastel, sally hansen ve bilimum marka ojeyi sürdüğümde hem kurumazlardı, hemen bozulurlardı, ayrıca bir gün sonra direk ucundan beyaz beyaz tırnaklarımı görürdüm. ayrıca genelde yıkandığımda saçımı kaşıyarak yıkandığımdan ojelerin yarısı banyoda kalırdı.
    ben de parlak lacivert renk olan midnight cami rengi var. abartmıyorum yıkanma sonrasına dayanmayı geçtim, 4 gün dayandı, 5i de yamalayarak zorladı. takdir edilesi bir marka hakkaten
    şu anda bir flormar marka ojenin 5 katına satılıyor ama o da ayrı konu.
  • bahama mama renk olan ojesi bordonun tam aşık olunacak bir tonudur.
  • lady like, island hopping adlı yumuşak renkleri, cute as a ribbon, mint candy apple adlı ilkbahar/yaz renkleri ile grow stronger adlı tırnak bakım ürünü pek şahane olan pahalı oje markası.
  • oje sürme alışkanlığı olmayan biri olarak wicked'ının hastası olduğum marka. şahane bir renk skalasına sahiptir, ayrıca tonlarının da çok eğlenceli isimleri vardır. wicked diyorum bakın.
hesabın var mı? giriş yap