• evde kalmis diyor bakin evlenmemis bekar demiyor.ona gore saldirin.düz adam olmak olabilir. azıcık sivri (!) tarafları yoktur. sen bilirsin farketmez senin dediğin olsun mottosu hayatlarına hakim olmuştur. bunun bir kısmını üzümün cöpücüler ve armudun sapıcıları oluşturur. aynaya bakmazlar ama kimseyi de begenmezler. yaş ilerledikçe daha gencini isterler ki bir söz vardır kurt ne denli yaşlıysa kuzu o kadar körpe olacak.yoksa dişi kesmez .bir de karşılaştırılma korkusu ile dula bakmama durumu vardır. belli bir yaştan sonra da alışkanlık halini alır yapamazlar.oyle gider öbür tarafa.kutusu açılmadan iade.
    psikolojik envanteri de varsın başkası çıkarsın.
  • ayar verecek bir şeyler aradım ama bulamadım.
  • saçı dökülmüştür hiç yoktan tepesi hafif açılmıştır
  • zengin olmak sanırım. ya da ortalamanın üstünde olmak, yoksa hiç fakir ve evli olmayan birine rastlamadım. bi de yakışıklı olmak falan da olabilir, çirkin ve bekar birine de rastlamadım.

25 yaşında evlenmiş, fakir ve çirkin biri olarak eyyorlamam bu gadardır.
  • bazı sözlük yazarlarının sikko sikko yorum yaptığı özellikler. "evde kalmış" diyorsun dikkatini çekerim. adamın kendi isteği dışında olan durum. niye evde kalmıştır biliyor musun? maddeler halinde sıralayalım.

-efendi erkektir.
    -asosyaldır. sosyal çevresi yoktur.
    -ağzı laf yapamaz.
    -yalan söyleyemez. kendini pazarlayacaksın, yalan söyleyeceksin.
    -ince düşüncelidir.
    -kadın ne derse yapar.
    -enteldir, bilgilidir. kadınlar boş muhabbet yapan erkekleri sever.
  • aslında üç gruba ayrılırlar:

-çok yavşak olanlar
    -çok sessiz olanlar
    -kendi tercihi olanlar (hani kendi albümümü yapayım, kitabımı yazayım ne bileyim dünyayı dolaşayım ondan sonracılar)
  • hayatı öyle severler ki birisiyle paylaşmak zor gelir. kendini tanıyan ne istediklerini bilen tiplerdir. toplum dayatmaları bu adamlara sökmez. ne zaman canı ister o zaman gereğini yapar. özetle saygı duyduğum kişilerdir.
  • yaşlı olmaları...
  • sorumluluk almama olayını geçelim bi kere öyle saçma şey olmaz, onddan baska sayılan özelliklerin bir çoğunna sahip olduğum özelliiklerdir bunlar. ek olarak, birine saplantı derecesinde aşık olmayı da söyleyebiliriz. iç sesim oldu o benim. onu düüşünmeden geçen dakikalarım olmuş olabiilir ama saat konnusunda emin değilim. o benle görüşmmeyi bile kabul etmese de onu sevmeye alıştım ben. başkasıyla nasıl evlenebilirim ki aklımda o varken. evleneceğim kişiye de haksızlık olur bu. ama bazen madem onla evlenemeyeceğim kimin olduğunun ne önemi var ki diye düşünmüyor da değilim.

kimseyi tanımadım ben senden daha özel
hesabın var mı? giriş yap