• erkek için biraz evden uzaklaşma, arkadaşlarıyla hoş zaman geçirme vesilesi olurken, neden istisnasız tüm kadınlar için kabus olur anlamak mümkün değil. bana bir kadın gösterin ki kocasının arkadaşları ile 2 saat takılacak olmasını kafasına takmasın, bu durumu büyütmesin.

tamam, adam sabıkalı olur, arkadaşlara gidiyorum diye çıkıp karıya kıza gitmişliği vardır anlarım da benim gibi masumluğu yüzünden akan (!) bir insanın 2 saat arkadaşları ile takılması neden problem oluyor.

lan bir kere de, "2 saat mi? neymiş o öyle canım, en az 4-5 saat takıl aşkım" densin ya şu evden çıkarken. muhabbet mi ediyorum, 8.15 trenini mi bekliyorum belli değil.

kadınlar 2 saat takılmamız size niye bu kadar koyuyor allah aşkına bi diyiverin. ha, diyecekler ki şimdi "peki o çıkıp arkadaşlarıyla takılabiliyor mu?" vallahi de takılıyor billahi de takılıyor. hadi bakalım şimdi ne diyeceksiniz çok merak ediyorum?
  • hele bir de çocuk varsa, en geç 1 saat 45 dakika sonra telefonuz çalar ve 'aşkım bebişimiz seni çok özledi gelmiyor musun artık' sözünü işitmeniz kaçınılmazdır bu takılma sırasında. yapacak bir şey yok bu da bir realite işte...
  • kesinlikle bir ihtiyaç... tıpkı evli kadının arkadaşlarıyla alışverişe gitmesi gibi bişey. tamam seviyorsun falan da insan erkek muhabbeti istiyor arada...
  • kadınlar tarafından sorun olmasının nedenlerinden biri de aslında kocanın değil de çevrenin kötü olması olabilir.

ne yazık ki yaşadığımız toplumda erkekler kaç karı götürdükleriyle erkekliklerini kanıtladıkları için, karısını aldatmayan erkek, arkadaşları tarafından hanımköylü olarak değerlendirildiği için, daha çüklerini kaldırmayı başaramayan adamların tiksinç muhabbetlerine aynı tiksinçlikle gülmek, katılmak, hatta hikayelerine inanmak ortama uymak, ne biçim adamsın sen lafını yememek için bir zorunluluk olduğu için belki de kadınlar güvenmek isteseler bile korkarlar..

işbu entry hakkaten karısını seven ve sadece arkadaşlarıyla vakit geçirmek isteyen bir erkek düşünülerek yazılmıştır. yoksa bu bahsedilen adamların çoğu da ne yazık ki bizim kocalarımız..

(bkz: erkek egemen toplum/#25005633)

not: he bu arada kadın haklı mı bunu yapmakta? hayır kesinlikle değil, hatta salak.
    ne olursa olsun gene en çok kendi üzülecektir ve sevdiğini üzecektir. yapmayın derim ben de..
  • çoğu kadın için adamın g.tünü toplamadan geçen 2 saattir çok afedersin.
  • genellikle sonrasında 2 günlük problemler yaratacak olan eylemdir. eğer eşiniz anlayışlı ise orası başka tabii ki.
  • bu yüzden sorun çıkaran kadınlara söylüyorum; yapmayın.

tekrar ediyorum; kesinlikle yapmayın.

bırakın eşiniz kendine, arkadaşlarına, hobilerine vakit ayırsın. ayırdığı bu vakit sizden çalınan bir vakit değildir. ilişkinizin selameti açısından çok gerekli olan zamanlardır. eğer sürekli dip dibe birlikte geçecek bir evlilik hayal ediyorsanız kısa zamanda kendinizi bir kabusun içinde bulacaksınız demektir.
  • sonrasında günün kalan kısmının zehir olmasına sebebiyet verir.

ulan zaten akşama kadar beynin patlamış, saatler süren telefon konuşmaları, bütçe raporları, sipariş ve sevkiyat planları yüzünden anandan emdiğin süt burnundan gelmiştir. iki saat bir pub da oturup ayak üstü 2 tek yuvarlayacaksın, bunu sana çok görür. o iki saatlik keyif eve geldiğinde burnundan gelir. öncesinde tabi her 15 dakikada bir taciz telefonlarıyla zaten seni çileden çıkarmıştır. eve gittiğinizde, kafasına sardığı beyaz tülbent parçasıyla karşılar sizi. çünkü tüm hayatı boyunca ağrımamış her yeri ağrımış. midesi bulanmıştır. siz gelmeden hemen önce ateşi 41 e çıkmış, tansiyonu 3'e düşmüştür. sen arkadaşlarınla keyif(!) çatarken, o yatak döşek yatıp, acılar içinde kıvranmıştır. "ne oldu?" diye sorduğunda ise, "yok bi şey" derse, sıçtığının resmidir. hatta işi abartıp geceyi hastane geçirme ihtimaliniz bile olur.*neden çünkü arkadaşlarınla çıkıp iki saat kafa dağıtmışsındır ve allah senin belanı versindir.
  • bu aksam yapacağım eylemdir, hem de pes oynayarak.
    gerçekten bir erkeğin evlilik öncesi iyi bir ortamı varsa, ve o erkek evlendiğinde geride kalanlar hala bekarsa, aynı organizasyonlar "sensiz" devam ediyorsa, bu iki saatler yetmez, aklının bir köşesinde orası olur.
  • iki saatte yapılabilecekler;

1- başka bir hatunla buluşmak,
    2- mutlu sonla biten bir masaja gitmek,
    3-arkadaşlarla nargile içip araba-futbol vs. muhabbeti yapmak.

akıllı bir adam hangisini seçer sizce? demekki karınız sizi akıllı olarak görüyorki, iki saat takılınca arıza ışığı yakıyor *
hesabın var mı? giriş yap